Beleş park, paralı olunca ‘sinek’ avlıyor

MAKALEYİ DİNLE

İnsanların en çok zoruna giden kalemlerden biridir otopark masrafı. Düşünsenize aldığınız otomobilin değerinin yarısı kadar vergi ödüyorsunuz, 6 ayda bir bandrol, yılda bir zorunlu trafik sigortası, yılda bir KASKO, 2 yılda bir muayene, otoyol parası, köprü parası, yüksek akaryakıt ücretleri derken bir de buna otopark ücreti ekleniyor.

Ee nasıl zoruna gitmez ki insanın.

Şehir merkezindeki önemli bir ihtiyacı karşılayan eski valilik binasının arsası kent otopark sorununu çözmüş durumdaydı.

Her gün binlerce araç girip çıkıyordu.

Otopark ücretsizken, mobilet park edecek alan bulamıyordunuz. Otopark ücretli hale getirildi, şimdi yan yana 15-20 tane tank park etseniz yine de otoparkı dolduramazsınız.

Aslında vatandaş tepkili, yıkılan askeri lojmanların arsası ücretsiz otopark olarak kullanılırken, yıkılan valilik binasının arsası neden ücretlendirildi diye.

Bu haklı bir gerekçe olabilir ancak otopark ücretsizken o kadar gelişi güzel parklar yaşanıyordu ki, asıl trafik çilesi otoparktan çıkmaya çalışanlar için oluyordu.

Şimdi ise otoparkta ne araç var ne de gelişi güzel bırakılmış otomobiller.

İşte beleş park ile paralı park arasındaki fark…

İzmit merkezinde otopark sıkıntısı yok, İzmit merkezinde otopark fiyatlarıyla ilgili bir sıkıntı var…

İnsanlar otopark ücreti ödemek is-te-mi-yorrrrr

 

Bedava Otopark

 

Ücretli Otopark

 

Fotoğrafçıların beklediği gün geldi

Türkiye genelinde kimlik kartlarının yenilecek olması en çok fotoğrafçılık mesleğiyle uğraşanları heyecanlandırdı.

Kimlik kartlarının değişeceği yönündeki söylentilerin çıktığı yıldan itibaren sabırsızca bu günü bekleyen fotoğrafçılar artık yoğun bir tempo içerisine girecek.

Düşünün tüm Türkiye, yeni kimlik kartları için vesikalık fotoğraf çektirecek.  31 Aralık 2016 tarihinde yeni kimliklerin basılmasına başlanacak ve 2018’e kadar da herkes kimliğini almış olacak.

Bu süre içerisinde ilimizdeki fotoğrafçılar kentimizde yaşayan ve yaşı 15’in üzerinde olan herkesin fotoğrafını çekecek.

Önümüzdeki 2 yılın en karlı mesleği fotoğrafçılık olacak.

 

Soykaya’nın Düzce’deki sitesini Ocean firması yönetecek

Soykaya İnşaat tarafından bir süre önce Düzce’de başlanan Aşiyan Konakları Sitesi tamamlandı. Firmanın en prestijli projelerinden biri olan Aşiyan Konakları’nda yaşam geçtiğimiz günlerde başladı. 420 konutluk projenin yönetimi ise yine Kocaelili bir firma tarafından yapılacak. Aşiyan Konakları, kentimizin kadın girişimcilerinden Nuriye Köksal’ın sahibi olduğu Ocean Site ve AVM yönetimi tarafından idare edilecek.

 

Hepatit A aşısı sağlık ocaklarına ulaştı

Bir süredir aile hekimliklerinde bulunan ebeler, 18 aylık bebeklere yapılması gereken Hepatit A aşısını yapamıyordu. Aşı gelmediği için yapılamayan işlem, aşıların aile hekimliklerine ulaşmasının ardından yapılmaya başlandı.

 

İnsanlık bunu gerektirir

Geçtiğimiz hafta iliklerimize kadar hissettiğimiz kış mevsimi, yerini daha güzel bir havaya bıraktı. Karlar eridi, hava soğukluğu kırıldı.

Bizler evlerimizde kalorifer peteklerine yapışarak uyurken, dışarıda kar içinde uyumak zorunda kalanları unuttuk. Hani yeni park ettiğinizde arabanın motoruna girerek ısınmaya çalışan o kediler var ya, işte onlardan bahsediyorum. Bir çoğumuzun unuttuğu bu sokak hayvanlarını, belediyeler es geçmedi. Zabıta ekipleri donmak üzere olan hayvanları toplayarak, güvenli alanlarda barındırdı. Körfez Belediye Zabıtası 7-8 mobil ekip oluşturarak Körfez’in farklı bölgelerinde zor durumda olan sokak hayvanlarının izini sürdü. Körfez Zabıtası sadece kedi ve köpekleri değil ölmek üzere olan bir martı ve hatta bir kartalı da hayata döndürdü.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

mdo - Aşiyan Konaklarını Ocean Site Yönetimi Yönetecekse vay hallerine..Yönetim adına bir şey yaptıkları yok sözleşmemizin bitmesini dört gözle bekliyoruz.Birbirlerinden haberleri olmayan yöneticilikte sıfır olan bir şirket..

Yanıtla . 0Beğen 28 Ocak 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR