HEPAR, Karamürsel’de nasıl bir trafik istiyor?

MAKALEYİ DİNLE

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Kocaeli İl Başkanlığı, önceki gün bir açıklama yaptı…

Açıklamada HEPAR İzmit İlçe Başkanı Ümit Salih Bolol’un babası ÖMER Bolol ile ilgiliydi…

Kazaya dikkat çeken HEPAR, başka canların yanmaması için yetkilileri göreve davet etti.

HEPAR’ın açıklamasını birlikte okuyalım;

***

“27 Şubat 2015 tarihinde elim bir trafik kazası sonucu İzmit İlçe Başkanımız Ümit Salih BOLOL’un babası ÖMER BOLOL’u kaybetmiştik. Geçen süre zarfında taziyelerini ileten tüm basın mensupları ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Bu acının tazeliği ile konuyla ilgili bir açıklama yapmamıştık.  Türkiye’nin en yoğun şehirlerarası trafiğinin şehir merkezlerimizden geçmesi sebebi ile yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatini çekmek ve bu tarz kazalarda çok sayıda vatandaşını kaybetmiş ilimizde artık bu acıların yaşanmaması için bir takım açıklamalar yapmak istiyoruz.

***

Kaza, Karamürsel D-100 karayolu İznik yolu mevkiinde, geçmişte felç rahatsızlığı geçirmiş Ömer Bolol’un elindeki bastonuyla birlikte yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, 34 DU 9951 plakalı M.Ç. yönetimindeki kamyonetin çarpması sonucu gerçekleşmişti. Öncelikle; yaya trafiği ve şehirlerarası araç trafiğinin bu kadar çok iç içe geçtiği Karamürsel, Gölcük gibi ilçelerde yerel yönetimlerin ve karayollarının engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza trafik konusunda sağladığı hizmetlere daha çok dikkat etmesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz.

***

Ömer Bolol’un hayatını kaybettiği kazaya yakın bir noktada bir üst geçit olmasına rağmen halk bu üst geçidi çok az kullanmaktadır. Mevcut üst geçitte asansör yerinin hazır olmasına rağmen asansör olmaması, üst geçitteki 40-45 basamağı engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın inip çıkamaması, kazanın gerçekleştiği noktada, yolun ortasındaki refüjde bulunan tellerin kesilmesi ve yetkililerin bu telleri kapatmaması, kazaya sebep olan durumlardan bazılarıdır.

***

Kazanın olduğu noktada ve Karamürsel D-100 karayolunun diğer noktalarında da aynı sorunların hala devam ettiğini görmekteyiz. Başka vatandaşlarımızın canlarının yanmaması için acilen ; yerel yönetimlerin ve yetkili kişilerin asansörlü veya yürüyen merdivenli üst geçitleri bir an önce tamamlamaları gerektiğini, refüjlerde kesik olan tellerin bir an önce kapatılması gerektiğini ve yollardaki güvenlik önlemlerini arttırmak maksatlı kameraların yolların uygun noktalarına konulması gerektiğini düşünmekteyiz.

***

 Aynı zamanda araç sürücülerinin, özellikle yaya trafiği ve şehirlerarası araç trafiğinin bu kadar iç içe geçtiği kentlerde belirlenen hız limitlerine uymalarına, trafik yetkililerinin kent merkezlerinde hız kontrollerini arttırmalarına ve hız sınırını aşan sürücülere caydırıcı cezalar verilmesi gereğine dikkat çekmek isteriz.”

***

 

HEPAR’ın açıklaması böyle…

İnsan hayatının her geçen gün hiçe sayıldığı Türkiye’de, yetkililer yukarıda belirtilen sorunları çözse iyi olur…

Bu uyarılar sadece Karamürsel için değil, diğer ilçeler için de geçerli… Karamürsel’deki kaza, Kocaeli’ye ders olmalı diye düşünüyorum…

 

AKP’li Nazlı’dan tebrik ziyareti

AKP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı S.M. Mali Müşavir Yücel Nazlı, geçtiğimiz günlerde  olağanüstü kongresi yapılarak yönetim kuruluna seçilen  meslektaşlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Meslekte Birlik Derneği Başkanlığına seçilen Muhammet Turan’a başarılar diledi. Ayrıca Kurucu başkanı Remzi Eşsiz ve diğer meslek mensubu arkadaşları ile mesleki konularda bilgi alışverişinde bulundu. Çalışmalarında dur durak bilmeyen Nazlı, anketlerde başarılı olmak istiyor.

 

CHP’li Kemal Nişancı, operasyon yapmayacak

CHP milletvekili aday adayı Kemal Nişancı, önceki gün CHP İzmit İlçe yönetim kuru toplantısında ilginç konulara değindi. Nişancı, CHP Gebze İlçe Başkanlığı ile ilgili gelişmeleri kast ederek isim vermeden Mehmet Hilal Kaplan’ı eleştirdi.  Nişancı, “Ben listede olsam da olmasam da partim için çalışmaya devam edeceğim. Ama vekil olursam, bazı vekillerimiz gibi Ankara’ya gidip sonra örgütlere operasyon yapmayacağım. Ben Ankara’dayken Kocaelililerde kendini Ankara’da gibi hissedecek  ”dedi.  CHP’de bu bir gelenektir, kol kırılıp yen içinde kalmıyor.

 

CHP’lu Mutlu, Kandıra’da mutlu!

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı olan Dr.Ayhan Mutlu, görevinden istifa edip CHP’den milletvekili aday adayı olmuştu. Ankara’ya genel merkeze gidip ilk başvuruyu yapan kişi de Mutlu’dur. Dr.Ayhan Mutlu, ilçe ilçe gezip kendini tanıtıyor. Mutlu, önceki gün de Kandıra’ya gitti. Yönetim kurulu ile tanıştı. Mutlu, siyaseti seviyor. İlk 11’de yer alacağını düşünüyor. Mutlu, 30 Mart 2014’deki seçimlerde CHP’den de Derince Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Mutlu’ya başarılar diliyoruz.

 

Doğan, kuş sesini dinliyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Cephanelik bölgesinde bulunan mesire alanında incelemelerde bulundu. Doğan, “Mesire alanı içerisinde yürüyüş parkurları, bisiklet kullanma alanları, çocuk oyun alanları, restoran ve kafe  bulunuyor. Vatandaşlarımız kuş sesleri içerisinde güzel zaman geçiriyorlar ”diyerek herkesi mesire alanına davet etti. Şu bir gerçek, doğayla iç içe olmak her zaman çok güzel. 

 

Son kullanma tarihine dikkat!

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden vatandaşlara satın aldıkları ürünlerin kullanma tarihine dikkat etmeleri hususunda uyardı. Zabıta yetkilileri, bir ay içinde 11 market ve işyerinde yapılan denetimlerde 700 kilogram son kullanma tarihi geçmiş ürünle karşılaşmış. Yetkililer, vatandaşların ürünlerin son kullanma tarihine dikkat etmelerini istedi. Zaman zaman ben de alışveriş yaparken son kullanma tarihi geçen ürünlerle karşılaşıyorum. Gerekli uyarıyı yapıyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR