MÜTHİŞ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM

MAKALEYİ DİNLE

15 Temmuz darbesinin başarısızlıkla sonuçlanmasının baş aktörlerinin başında bizzat halkın korkusuz kahramanlığı gelmektedir.

Tankların önüne yatanlar, üstüne çıkanlar, yağmur gibi yağan kurşunlara göğsünü siper ederek şehit ve gazi olanlar adeta yeni bir tarih yazdılar. Darbecilerin umutlarını bitiren halktır.

Türk ordusunu uzun bir zamandır yaralamaya çalışan, prestijini yok etmeye çalışan özel yetiştirilmiş, devletin içine sızmış kişilerce hapislerde perişan edilen komutanlarımız hep dik durdular. Ama bunu yapan hainler kazdıkları kuyuya kendileri düştüler.

Türk ordusu ayıklama ve yeni yapılanma ile daha güçlü bir şekilde gönüllerimizdeki yerini muhafaza edecektir. Buna asla kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Ordu içine sızmış uzun zamandır kendilerini kamufle etmelerini bilmiş askerler Türkiye’nin değil imamın askerleridir.

Gün geçtikçe orduya verdikleri hasarlar, çorap söküğü gibi ortaya dökülmektedir. Akıl almaz ve vicdanlara sığmaz kötülükler yapmışlar. Bütün bu kötülükleri bilinçli yapanları hırsları şeklinde değerlendirmek mümkün değildir. Bu doğrudan doğruya dış destekli bir ihanettir. Boşuna söylenmemiş bir musibet bin nasihatten iyidir. İçimizdeki bu virüslerin temizlenmesinden ordumuz içindeki sağduyulu, canını, vatanını ve bayrağını seven kahraman silahlı kuvvetlerimiz komutanlarımız adına yakışır kahramanlık sergilediler. Özel harekât polislerimiz ve diğer emniyet güçlerimiz ölümleri pahasına mücadele ettiler.

Özetlersek Türkiye’de artık darbe girişimleri ebediyen toprağa gömüldü diyebiliriz.

Din adına, iman adına hizmet hareketi gibi adlarla masum şekilde halkın gözüne ve gönlüne girmeye çalışan imam iç ve dış destekleri ile birlikte tarihin tozlu raflarına gömüldüler.

Bu ihaneti yapanlar hak ettikleri cezaları mutlaka almaları gerekir. Suç ve suçlular cezasız kalmamalıdır. Ancak kurunun yanında kişisel hırs ve dedikodu ile yaş da yanmamalıdır. Zira haksızlığın telafisi çok zor olur.

 

DEMOKRASİ NÖBETLERİ

Türkiye dost veya dost olmayan ülkeleri şaşırtmaktadır. Hiçbir gücün başaramayacağı ve bir araya getiremeyeceği halkımız darbeleri kınıyor. Demokrasisine sahip çıkmak adına yurdun her yerinde her akşam demokrasi nöbeti tutuyor. Ellerinde ay yıldızlı bayraklarla meydanları dalgalandırıyor. Çoluğu, çocuğu, kadını, erkeği, genci ve yaşlısı ile kenetleniyor. Biz Türk ulusuyuz, biz biriz ve beraberiz mesajı en iyi şekilde veriliyor. Değişik fikir, duygu, düşünce sahiplerinin hepsi bir aradalar.

 

KOCAELİ TEK SES

Kocaeli’nin her kazasında her akşam darbelere hayır adına demokrasi nöbeti devam ediyor. Sazlı sözlü ve sevinç içinde kenetlenme mevcuttur.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu olarak federasyonumuza bağlı bütün illerde derneklerimiz “Bir Millet İki Devlet” söz ve ruhu ile demokrasi nöbetini destekliyor ve katılıyoruz. Geçtiğimiz cumartesi akşamı Perşembe Pazarı alanındaki nöbete yönetim kurulu ve üyelerimizle katıldık. Elimizdeki Azerbaycan ve Türk bayraklarını dalgalandırdık.

Aynı şekilde Körfez ilçemizdeki demokrasi nöbetine katıldık. Organize olarak değil, ama birçok üyemiz her yerde hep demokrasi nöbetine katılmaktadırlar.

Tamamen Türkiye’ye karşı tezgâhlanan bu dış destekli darbe girişiminde parlamentodaki siyasi partilerin birlikteliği de güzel ve o derece de önemli bir örnektir. Puslu havada avını bekleyen kurtlar bu bakımdan da derslerini aldılar.

Demokrasi havarisi kesilen birçok batı ülkeleri maalesef yine çifte standart uygulamaları ile sınıfta kaldılar. Kendilerine mubah gördükleri her şeyi bize günah görmekteler.

Bizimle beraber gülen, bizimle beraber üzülen kardeş ve dost Azerbaycan’dan her gün arayanlar iyi temennilerini, dualarını iletip yanımızda olduklarını iletiyorlar. Bir millet iki devlet olmanın ruhu ile bizimle birlikteler.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR