Bir başkadır "Kocaelispor" sevgisi…

MAKALEYİ DİNLE

 

 

1965 yılında, yani bundan tam 49 yıl önce Baçspor, İzmit Gençlik ve Doğanspor’un birleşmesiyle  yeşil siyahlı renkli nur topu gibi evladımız dünyaya geldi. Gel zaman git zaman bu çocuk büyüdü, serpildi ve tüm kentin profesyonel futbol ligindeki temsilcisi ve gözbebeği oldu. Ben Kocaelispor kurulduğunda 10 yaşındaydım ve biz Avni Kalkavan’ları, Nasut Kayalı’ları ve diğer büyüklerimizi belki izleyemedik ama Metin Uzuner’i, Koçero Mustafa’yı, Köylü Mustafa’yı, küçük ve büyük Mustafaları, Ferruh Duygu’yu, Sarı Nurdoğan’ı, büyük kaptan İbrahim’i ve diğer ağabeylerimizi taaa Yarımca’dan trenle gelerek izledik ve onlarla büyüdük. 1979 yılında 1.Türkiye ligine çıkarken de, rahmetli kaptanımız Müjdat Afşin, Güvenç Kurtar, Ceyhun Zeki, Mahir, Kamil, Gürbey, Orhan,  Baturman ve diğer değerlerle bu zevki tattık. Aradan geçen süre zarfında 2.kez Türkiye kupasını kazanma şerefine erişerek, Avrupa arenasına çıkan takımımız, maalesef 1987-88 ve 2002-2003 yıllarında iki kez küme düşmüş ama pes etmemiş ve 2007-2008 sezonunda tekrar 1.Lige yükselmiş ama o sezonun  sonunda tekrar 2.Lig’e düşmüştür. O tarihten bu tarihe kadar geçen süreçte bir daha kendini toparlayamayan takımımız, sonunda bu yıl BAL ligine düşerek, amatör statüsüne indirgenmiştir.

Tabii bu satırları yazmak duygusal açıdan pek kolay olmadı. Eski günleri yad ederken birkaç kez  kağıt mendil kullanmak zorunda kaldım. Ne de olsa Kocaelispor sevgisi bir başkadır ve O’nu sevenler gibi ben de çok üzgünüm ama ümitsiz değilim. İnşallah yeni seçilen ve kamuoyunun da benimsediği Bahri Yavuz kardeşimiz ve yeni yönetim bu işin üstesinden gelir ve o güzel günleri tekrar yaşarız. Tabii bunu  temenni ederken  de "Bir elin nesi var, iki elin sesi var" özdeyişini de unutmamak lazım. Bunun için, sadece  başkan ve yönetim değil Kocaelispor’u seven tüm kentteki  kişi ve kuruluşların  her türlü desteğine ihtiyaç vardır. Yani sözün özü, hep destek, tam destek.

İlimizdeki bir diğer göz ağrımız olan Körfez F.K’ya gelince, sessiz bir bekleyiş içinde  bir muamma haftalardır sürüp gidiyor. Kocaeli Sportif A.Ş.’den de, konu ile ilgili olarak kamuoyuna açıklanmış net ve somut bir gelişme ve bilgi yok. Herhalde sessiz ve derinden giderek bir hata yapmak istemiyorlar,  ama transferin de 1 Haziran’dan itibaren başladığını  hatırlatıp bekleyelim. Bir sonraki yazımda Körfez FK’nın doğuşu ve gelişimi hakkında  teferruatlı bir yazıyı kaleme almayı düşünüyorum.

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Tunay Aygün - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR