AKP’li Soba, MHP’li Türkkan’ı fena eleştirdi!

MAKALEYİ DİNLE

AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, önceki gün basın toplantısı düzenledi.  Toplantıda aday gösterilmeyen Cemalettin Kaflı ve aday gösterilen Cemil Yaman ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Soba, Kaflı için;  “Cemalettin Bey üzgün olabilir.  İnsanız, bundan doğal da bir şey olamaz. 3 ay önce listede olan biri olarak 3 ay sonra listede yoksunuz. İnsan kırılabilir de, insan üzülebilir de. Onun için biraz Cemalettin Bey’i de anlamak gerekir. Robot değiliz. Bu doğal bir şeydir” dedi.

**

Diğer partilerin partileri aleyhine ‘Gebze adayı yok’ gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Soba, MHP 2’nci sıra milletvekili adayı Lütfü Türkkan’ı kast ederek; “Boğazda villada oturanlardan Gebzeli oluyor, ama 40 yıldır Dilovası’nda oturan, Gebze Belediyesi’nde yıllarca görev yapmış, 5 yıl Dilovası Belediye Başkanlığı görevini başarı ile yapmış olan sayın Cemil Yaman´dan Gebzeli olmuyor. Çok tuhaf bir durum. Gebze’nin üç ana caddesinden başka bir mahallesini bilmeyen, Ulusal TV kanallarında boy göstermekten haz duyan, boğazda yalıda oturan Gebzeliler, bu kentin sorunlarını ne kadar bilebilir, cevabını siz verin” dedi.

**

AKP’li milletvekili adayı Cemil Yaman, Kürtlerin ve Gebze’nin temsilcisi benim diyor… 

CHP’li milletvekili adayı Tahsin Tarhan, Gebze’nin temsilcisi benim diyor…

MHP’li milletvekili adayı Lütfü Türkkan Gebze’nin temsilcisi benim diyor…

**

Anlayacağınız üç parti arasında bir “Gebze temsilcisi olma” polemiği var...

Sizce Gebze’nin temsilcisi kim?

Bunu 1 Kasım seçimlerinde Gebze bölgesi oylarına bakıp göreceğiz…

 

Millet mi, AKP mi çökecek?

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, AKP’nin ayakta kalabilen esnafı da çökertmeye çalıştığını söyledi. Odabaş’ın söylemi oldukça iddialı. Odabaş’ın açıklamasını birlikte okuyalım; Bu günlerde Kocaeli’de binlerce esnaf Yahya Kaptan’da kurulan merkezde 300 civarında vergi elemanı tarafından usul incelemesine tabi tutularak astronomik rakamlarda vergi cezasına tabi tutuluyor. Eskiden vergi kaçıranlar, vergi ödemeyenler denetlenir ve cezalar yazılırdı. Şimdi vergilerini kaçırmayan ve düzenli ödeyenler inceleniyor, kurt kuzu hikayesi misali, şu evrakı neden buraya koymadın vs. eften püften eksikler bulunarak Esnafa astronomik cezalar yazılıyor ve Esnaf bunaltılıyor. Böyle devam ederse incelenen ve caza yazılan Esnafın en az yarısı işi bırakmak zorunda kalacak, bu da Ülkenin çöküşü demektir.

Bence burada iki şey amaçlanıyor,

1.Esnafı korkutarak 7 Haziranın rövanşı alınmak ve özellikle daha önce malum cemaate yakınlığı olanlar cezalandırılarak 1 Kasımda istikrarın sağlanması istikametinde AKP ye oy devşirilmek isteniyor,

2.Iraklı sığınmacılar, Teröre harcanan paralar ve son yıllardaki kötü yönetim sebebi ile bütçede oluşan açıklar bu cezalarla kapatılarak büyük kriz önlenmeye çalışılıyor.

**

Buradan AKP yöneticilerine sesleniyorum, baskılarla hiçbir olumlu sonuca ulaşamazsınız, tavsiyem aklınızı başınıza alarak insanları, özellikle bizim gibi duyarlı ve cesur sivil toplum kuruluşlarını dinleyip bu yanlış uygulamalardan vazgeçin. Aksi halde 1 Kasım’da çöken millet değil AKP olacaktır”

 

CHP’li adaylar fotoğraf çektirdi

1 Kasım’da yapılacak olan erken seçime bir ay kala CHP Kocaeli milletvekili adaylarının ve örgütlerin çalışmaları tam gaz devam ediyor. Milletvekili adayları önceki gün Hoşgör Pastanesi’nde basın toplantısı yaptı. Toplantı sonrasında CHP Kocaeli İl Başkanlığı’nda seçim çalışmaları için fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Fotoğraf çekimi neşeli bir ortamda yapıldı.

 

Karakadılar 49 yaşında

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, yeni yaşını Kurban Bayramı'nda kutladı. Parti yöneticileri tarafından sürpriz yapılan Karakadılar bu durum karşısında oldukça mutlu oldu. Bu arada Cumhur Karakadılar 49 yaşına girdi. Karakadılar’a niye yıllar diliyoruz…

 

MHP’li vekil adayları bir arada

1 Kasım genel seçimleri öncesinde MHP'den listeye giren 11 milletvekili adayı birlikte fotoğraf çektirdi. Seka Parkı tercih eden MHP'li milletvekili aday adaylarının fotoğrafları sosyal medyada yayınlandı. İçlerinden bakalım kaç tanesi TBMM'nde yer alacak? Bir mi, iki mi?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR