İzmitli vatandaşın feryadına kulak verin!

MAKALEYİ DİNLE

Erkan Elmas…
İzmitli bir vatandaş…
Ben yandım, bari diğer vatandaşlar yanmasın deyip başından geçen olayı bizimle paylaştı.
Müşteri numarasını da veren Erkan Elmas bakın neler söylüyor;
“İzmit Merkez Akçakent Konutlarında ikamet etmekteyim. 2 aya yakın bir zaman önce evimin önüne gelen Turkcell Süperonline üniformalı tetikçi!! arkadaşların bal dökülen ağızlarından çıkan cümlelerin yerine getirilecek bir vaat olduğunu sanarak ve onlara kanarak, mevcut internet hattımdan ve eşim adıma olan Digitürk aboneliğimden vazgeçerek fiber internet abonesi oldum. 900 TL değerinde yıllık Digitürk aboneliğini hediye etmeleri bizi tuzağın içine çeken önemli ayrıntı idi.
Ancak geçen zamanda Digitürk ve Süperonline ile yapılan görüşmeler ve yazışmalardan sonra evime 1 yıl ücretsiz 900 TL değerinde yayını bağlatma imkanını kendim yaratamadım, koca şirketlerin muhasebe müdürlüğünü yaptık yapıyoruz, ama bu işi beceremedim. Süperonline arıyorum onlar digitürke yönlendiriyor, digitürkü arıyorum kayıt açıldı randevu için arkadaşlar sizi arayacak diyor. 1 ayı geçti kaçıncı kayıt, kaçında randevu için arayacaklar söylemleri inanın ben unuttum. Tüm bunlardan sonra Turkcell süperonline internet aboneliğimden vazgeçiyorum diye arıyorum, ilgili kurumu yerine getiremediği vaadine ben kanarak taahhütte bulundum diye 960 TL cayma bedeli istiyor... Ben de direk genel müdürlerine hitaben sinirle bir şeyler yazdım, canlı canlı da sizi olaya şahit etmeye çalıştım... Bir haber değeri var mıdır insanlara bu tuzaktan uzak durmaya faydası olur mu bilemiyorum ama bu paylaşımı yapmak istedim”
**
Erkan Elmas beyin mail böyle…
Bize Superonline genel müdürlüğüne yazdığı bir dilekçe var…
Gerçekten de vermiş, veriştirmiş.
Birçok firma kampanya üstüne kampanya düzenliyor…
Bu devirde çok uyanık olmak lazım çooooooooook…

Merkez Bankası, İzmit Öğretmenevi yanına taşınıyor

İl Encümen toplantısı önceki gün Genel Sekreter Burhan Eres başkanlığında toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda 2 gündem maddesi görüşüldü. İzmit, Kozluk Mahallesinde bulunan İzmit Öğretmenevi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından kullanılan 6 adet prefabrik ile 1 adet konteyner, toplam 22 bin TL tahmini bedel üzerinden pazarlık usulü ihaleye çıktı. İhaleye katılan olmaması sebebi ile ihale gerçekleştirilemedi. İl Encümeni pazarlık usulü gerçekleştireceği ihaleyi tekrar yapacak.
**
Prefabrik ve konteyner yapıların bulunduğu İzmit Öğretmenevi yanındaki arsaya yeni bir merkez bankası binası inşa edilecek. Kocaeli İl Özel İdaresi ile yapılan trampa sözleşmesi ile mevcut merkez bankası binası İl Özel İdareye trampa edilirken merkez bankası da inşaatın tamamlanmasın ardından İzmit Kozluk Mahallesi’ndeki İzmit Öğretmenevi yanındaki binaya taşınacak.ÖĞRETMENLER DİYOR Kİ!

Başbakan Erdoğan’ın öğretmen ve memuru kıyaslayarak yaptığı açıklamadan sonra öğretmenlerden ortak açıklama geldi;
1) Bizlerde diğer memurlar gibi masa başında oturarak iş yapacağız, ayakta ders anlatmak yok.
2) Görev başında ki memur nasıl çay kahve içiyorsa bizde ders anlatırken içmek istiyoruz.
3) 1 Yılda ortalama 1000 adet sınav kâğıdını evde değil mesai saati içinde derste okuyacağız.
4) E-Okulla ilgili tüm işlemleri ders saati içinde yapacağız.
5) Velilerle ders saati dışında görüşmeyeceğiz.
6) ADEY ve RİDEF formlarını ders de dolduracağız.
7) Teneffüs aralarında öğrencilerimizin soru ve sorunlarıyla ilgilenmeyeceğiz.
8) Öğrencilerin ders kitabı ve müfredat dışındaki sorularına yanıt vermeyeceğiz.
9) Öğrencilerin disiplin sorunları bizi ilgilendirmez.
10) Öğrenciler kavga ettiğinde ayırmak yok, direk polisi arayacağız.
11) Yere düşüp dizi kanayan bir öğrenciye pansuman yapmak yok, hemen 112’yi arayacağız.
12) Anasınıfı öğretmenleri çocuklar çişini yaptıktan sonra tuvaleti yıkamayacak, çocukların pantolonunu çekmeyecek ya da ayakkabılarını bağlamayacak.
Not: Kalan zamanda da ders işleriz artık.
CHP Kartepe’den taziye

CHP Kartepe İlçe Kadın Kolu Başkanı Nurcan Kurşunluoğlu, yoğun kongre çalışmalarından dolayı, elim bir trafik kazası sonucu bitkisel hayata 18 gün direnerek hayatını kaybeden Salih İmamoğlu’nun eski kadın kolu yöneticisi olan eşi Pervin İmamoğlu’na taziye ziyaretinde bulundu.MARKA’nın genel kurulu toplanıyor

Doğu Marmara Kalkınma Ajanslarının (MARKA) 2012 Yılı 2. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı bir önceki toplantı alınan karar gereğince 21 Haziran 2012 Perşembe günü saat 14:00’de Kocaeli Emexotel’de yapılacak.
Konu ile ilgili basını bilgilendirmek amacıyla 25 Haziran 2012 Pazartesi günü saat 11:00’da MARKA Toplantı Salonu’nda basın toplantısı yapılacak.


Ahmet Uygur’dan zabıtaya teşekkür

9 Haziran’da kapanan Bekirpaşa Belediyesi’nden emekli zabıta memuru Ahmet Uygur’un sucukla ilgili şikayetini dile getirmiştim. Yazımda Uygur’un sucukların yazılı gramaj etiketinin doğru olmadığını, sucuklar ıslakken etiketlendirildiği için her sucuktan belli bir oranda gramaj eksildiğini, fazladan para ödediklerini söylemişti. Ahmet Uygur’un sucuk şikayeti köşemde çıktıktan sonra İzmit Belediyesi zabıta Ahmet Uygur’un aramış ve şikayeti bir kez daha dinlemiş. Zabıta ekipleri yaptıkları denetimde Ahmet Uygur’un haklı bulmuş. Ahmet Uygur, duyarlılıklarından dolayı İzmit Belediyesi zabıta ekiplerine teşekkür etti…
İzmit Belediyesi zabıta ekipleri, sucuktaki gramaj eksikliğini görmüş… Ama şu bir gerçek ki, Türkiye’nin her yerinde eksik gramajlı bu sucuklar satılıyor. Konuyla ilgili yetkililer bu işe kökten çözüm bulmalı.


Büyükkaya’dan Maşukiye daveti

Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi, 22. ve 23. Dönem İstanbul Milletvekili olan Dr. Alaattin Büyükkaya, Maşukiye’deki yazlığında; Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr. Halil İbrahim Kahraman, İzmit Ticaret Odası eski Başkanı Nihat Gürer, Kocaeli SMMMO Meclis Başkan Vekili Ahsen Okyar, son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Kocaeli Aydınlar Ocağı Genel Başkan Vekili Ecz. Selçuk Arslan ve eşlerini ağırladı. Temiz hava ve akşam serinliğinde gerçekleşen ziyarette, ülke ve dünya meseleleri konuşuldu. Keyfli sohbet geç vakitlere kadar sürdü.


Berrin nineden hizmetlere tam not

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince-Körfez arasındaki sahil yürüyüş yolunda inceleme yaparken, Yavuz Sultan Mahallesi 60 Evler’de yaşayan Berrin Tekin ile karşılaştı. Deniz kenarında soluklanan Berrin nine, sahil yoluna ve Derince’de yapılan çalışmalara tam not verdi.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

-Fillerin suyu hortumuyla içmediğini,sadece hortumuyla çekip ağzına püskürttüğünü…


UMRUNDA MI DÜNYA!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR