Körfez’deki asfalt şantiyesi tepki!

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye’nin sanayi bakımından en gelişmiş ilçelerinden biri Körfez’dir…
Körfez ilçede sanayi artık mahalle aralarına bile girmiş…
Zira Körfez Yeniyalı Mahallesi’nde kurulan asfalt şantiyesi, mahalleliyi canından bezdirmiş…
Önceki gün bir okurum aradı, mahallelerine kurulan asfalt şantiyesinden şikayetçi olduklarını, yakında imza kampanyası başlatacaklarını söyledi.
*
Artık yeter diyen okurum, şunları söyledi;
“Kolin İnşaat tarafından mahallemize asfalt şantiyesi yapıldı.
Biz buna karşıydık.
Ama yapıldı.
Şantiyeden her gün toz duman çıkıyor.
Geçen yıl çeşitli önlemler alacağız dediler.
Bir ara toz duman azaldı, ama son zamanlarda yine bizleri canından bezdirdi. Artık dışarı çıkamaz olduk, evlerimizin balkonuna çamaşır asamaz olduk, sabah kalkınca arabaların üstü toz duman içinde.
Sadece Yeniyalı değil, Yavuz Selim Mahallesi, Çamlıtepe Mahalleleri de bu olaydan etkileniyor.
Sizin aracılığınızla Körfez Belediyesi ve diğer yetkilere sesleniyorum; gelsinler halimizi görsünler, buna bir çare bulsunlar.
Yakın bir zamanda imza kampanyası başlatacağız, gerekirse farklı eylemlerde bulunacağız.
Asfalt şantiyesini burnumuzun dibine kurdular, cefasını biz, sefasını onlar sürüyor.
Artık yeter, şimdiye kadar idare ettik, ama bundan sonra bu çileyi, bu sefaleti çekmeye mecbur değiliz, yetkilileri göreve çağırıyoruz” dedi…
**
Okurumun adı ve telefonu bende var…
Sanayi ilçesi Körfez’de yaşamak zaten zor, bir de vatandaşın burnunun dibine asfalt şantiyesi kuruluyorsa, bu daha da vahim…
Körfez Belediyesi yetkililerine buradan sesleniyorum, şu asfalt şantiyesi olayına bir al atsınlar…

Büyükşehir ve KOÜ’den Spinoza sempozyumu

Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi, 17. Yüzyıl felsefesinin en önemli rasyonalistlerinden biri olarak kabul edilen Baruch Spinoza adına dün başlayan ve yarın sona erecek bir sempozyum düzenledi. “Spinoza: Kültürlerarası Filozof” adı altında düzenlenen Kocaeli Üniversitesi 10. Uluslar arası Felsefe Günleri çerçevesindeki sempozyum İzmit Derbent Uygulama Oteli’nde yapılıyor. Hollanda Başkonsolosu’nun açılış programında yer alacağı sempozyuma Amsterdam Belediyesi ve Amsterdam Üniversitesi de destek verecek.

Alt geçitler temizleniyor

İzmit Belediyesi tarafından Yuvam Akarca bölgesindeki alt geçitler çiçek gibi yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Akarca Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi alt geçitleri baştan sona yenilendi. Krom korkuluklar, traversten kaplama ve aydınlatmasıyla şık bir görünüm kazandırılan alt geçitlerde Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan incelemelerde bulundu.


Başiskele’de yenilik


Başiskele Belediyesi, evsel atıkların toplanmasında örnek bir çalışma başlatmıştı. Şimdi de bu sistemi ilçenin dört bir noktasına yerleştirmeye çalışıyor. Yeni sistemde çöp atma bacası sayesinde konteynerin çevresinin temiz kalıyor. Pedalla açılabilen kapak sayesinde mahalle sakinleri, ellerini konteynere değdirmeden çöplerini atabiliyor. Kokuyu azaltan ve sinek oluşumunu durduran bu sistem sayesinde sokak hayvanlarının çöpleri karıştırıp dağıtmasının da önüne geçiliyor.

Vartolular’dan davet

Ankara merkezli Varto Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kanmaz, Kocaeli Vartolular Derneği Başkanı Ercan Sağlam, yönetim kurulu üyeleri Halit Yıldız, Elif Çelik, Hüseyin Akbal, Fadime Güngör, Ali Güldağ ve Alican Önder önceki gün Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ı ziyaret etti. 27 Mayıs tarihinde Balören Köyü’nde 9. Geleneksel piknik buluşmasını organize edecek olan Vartolular, Alemdar’ı etkinliklerine davet etti

Yurdagül’den seramik sergisi

CHP Kocaeli eski Milletvekili Bekir Yurdagül’ün eşi Şule Gürbüz Yurdagül 25 Mayıs Cuma günü Tarihi Gar Binası’ndaki Güzel Sanatlar Galerisi’nde ilk kişisel sergisini açacak. Saat 18.00’da açılacak olan kokteyli sergiye Yurdagül tüm dostlarını, yakınlarını davet etti.


Okullarda Asya’nın Kandilleri yandı

Körfez Belediyesi’nin eğitime verdiği katkılar sürüyor. Bu kapsamda Körfez’de bulunan tüm liselerin dördüncü sınıf öğrencilerine, yazar Halime Toros’un kaleme aldığı Asya’nın Kandilleri kitabı dağıtıldı. Kitap dağıtımına katılan Başkan Yunus Pehlivan sohbet ettiği öğrencilere çok kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Başkan Alemdar Trabzonluları ağırladı

Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkan Orhan Sarısüleyman ve yönetim kurulu üyeleri, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ın konuğu oldu. Alemdar konuklarını Harikalar Sahili’nde bulunan Kandil Cafe’de ağırladı. Dernek başkanı Sarısüleyman, Derince Belediyespor’un 3. Lig’e yükselmesinden dolayı Başkan Alemdar’ı kutlayarak, aynı başarının önümüzdeki sezonda da devam etmesi temennisinde bulundu.


MHP’de İzmit İlçe’nin kongresi konuşuluyor

MHP İzmit İlçe’de şubat ayında yapılan kongrenin tartışmaları parti içerisinde devam ediyor. Salonun dolmaması herkesi şaşırtmıştı. Dönemin İlçe Başkanı bugünün il başkan adayı Aydın Ünlü’nün her seferinde “MHP İzmit İlçe tarihinde ilk defa 25 bin oy aldı” açıklamalarının yanı sıra Sabancı Kültür Sitesi’nde yapılan kongreye katılımın az olması dikkat çekti. 400 delegeden sadece 127’sinin sandığa giderek oy kullanması parti içerisinde sorunların olduğunun göstergesi olarak yorumlandı. İzmit’te 25 bin oy alan MHP’nin 700 kişilik salonu doldurmakta yaşadığı sorun parti içerisinde halen konuşuluyor. Salonun doldurulamamasının yanı sıra bir de Genel Sekreter İsmet Büyükataman’ın karşılaştığı durum herkesi şok etmişti.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

-Hapşırdığımız zaman kalbimizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarımız bir an için durur.

KONUŞAN FOTOĞRAFHaziran ayında emekli olacak olan İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur: Herkes bana senin döneminde asayiş berkemal, emekli olma, görevine devam et diyor. Gerçi veda turlarına da başladım. Ama şu emeklilik kararımı gözden geçirsem mi?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR