Sabiha Gökçen ve beddua alanlar!

MAKALEYİ DİNLE

MARSİAD (Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkanı Bahri Odabaş, zaman zaman bazı konularda gazetemize mail gönderir.

Önemli bulduklarımı yayınlıyorum…

Odabaş bu kez Sabiha Gökçen Havaalanı’nda yaşanan otopark sorununa dikkat çekti.

Önemli bir konu…

Odabaş’ın “SABİHA GÖKÇEN’DE, ARAÇ, HARAÇ VE RANT BİRLİĞİ VATANDAŞI PERİŞAN EDİYOR” başlıklı açıklamasını sizlerle paylaşmak istiyorum;

**

Geçen gün Sabiha Gökçen Hava Limanına aracımla gittim.

İçeride birini görüp çıktığımda yaklaşık 5-10 dakika içinde aracıma geldiğimde aracımı yerinde bulamadım.

Oysaki yanında birçok araç vardı…

Aracım, ne trafiğe ve ne de havalimanına hiçbir engel teşkil etmeyecek yerde idi...

Sorduğumda içinde insan yoksa hemen çekiyorlarmış.

Bir taksi ile çekilen otoparka gidince, onlarca aracın ardı ardına çekildiğini gördüm.

Herkes isyanlarda beddua ediyor…

Hastasını getirenler, özürlü yakınını getirenler 5 dakika içinde araçlarının çekildiğini söyleyip sebep olanlara beddua ediyor, aldıkları paraların kefen parası olmasını diliyorlardı.

**

Çekilen her araçtan 90 lira Polis Derneği’ne,10 lira da Otopark için olmak üzere 100 lira peşin ödemeden aracınızı teslim alamıyorsunuz.

Ayrıca peşinden posta ile 88 TL de uygunsuz parktan ceza makbuzu adresinize gönderiliyor…

Yani 5 dakikalık parkın cezası 188 TL.

Günde yaklaşık 300 aracın çekildiğini hesap ederseniz, günde 3.000 TL otoparkı işleten, 27.000 TL Polis Derneği, 26.400 TL Devlet, tabiri caiz ise rant ve haraç topluyor.

Ayda otoparkı işleten kişi: 90.000 TL, Polis Derneği: 810.000TL, Devlet: 792.000 TL para topluyor.

**

Rantın başka boyutu, Sabiha Gökçen’e otobüsle gelmek isteyenler.

Akmis Seyahat’in dışında başka bir alternatifleri olmadığı için astronomik miktarda para ödemek zorunda, işin özü öyle bir dümen kurulmuş ki Sabiha Gökçene ister otobüsle, isterse kendi aracınızla gidin hem Devlete hem de başkalarına haraç ödemek zorundasınız.

Buradan Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sesleniyorum bir an evvel bu probleme el atıp masum vatandaşın bedduasını almamalıdır. Saygılarımla”

**

Odabaş’ın Sabiha Gökçen Hava Limanı, orada yaşanan otopark sorunu ve Akmis Seyahat ile yaptığı açıklamayı okudunuz.

Önemli bir konu…

Yetkililer daha fazla beddua almak istemiyorsa, bu sorunları çözerlerse kendileri için iyi olur…

 

CHP Başiskele, Kubilay’ı unutmadı

CHP Başiskele İlçe Örgütü,  23 Aralık 1930’da cumhuriyet devrimlerine karşı ayaklanan şeriatçılar tarafından kafası kesilerek öldürülen Asteğmen/öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay ve 2 bekçi için anma etkinliği düzenleyecek. 23 Aralık Çarşamba saat 19.00’da  Serdar Mahallesi Yavuz Caddesi’ndeki ilçe binasında gerçekleştirilecek olan anma etkinliğinde Atatürkçü Düşünce Derneği Darıca Şube Başkanı Ünal Karahasanoğlu konuşma yapacak.  Karahasanoğlu, çeşitli  dergi ve gazetelerde  yazı ve şiirleri yayınlandı. 1999’ da Broy Yayınları’ndan ilk şiir kitabı çıktı. Merhaba Yayınlarının kurucusu olup bir süre Düşünce Akademisi Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

 

 

Tarhan’a ödül verildi

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, önceki gün gerçekleştirilen Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği Genel Başkanlığı’nın 8. Geleneksel ödül törenine katıldı. Burada Tahsin Tarhan’ı güzel bir sürpriz bekliyordu. Dernek tarafından Tarhan’a yaptığı çalışmalardan ödülü "Dostluk Ödülü'nü" verildi. Ödüle layık görülmekten mutlu olan Tarhan, Kamu-Der Genel Başkanı Sayın Cevdet Baştuğ'a ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

 

 

Rektör yardımcısı Çakır Yonca Duman’ı tebrik etti

Kocaeli Üniversitesi ögretim üyeleri, birçok brançta ödül alıyor. Son olarak Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yonca Duman, ödüle layık görüldü. Yrd.Doc.Dr. Duman  öncülüğünden gerçekleştirilen ‘Cicer arietinum (nohut) β-galaktosidaz’ın TPP ile (Three Phase Partition-Üçlü Faz Dağılımı) saflaştırılması, biyokimyasal özellikleri ve endüstriyel uygulamaları’ isimli BAP (Bilimsel Araştırma Projeleri ) projesi, 2015 yılında sonuçlanan projeler arasında en çok yayın çıkartan proje oldu. KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, bu başarısından dolayı Doç.Dr. Duman’ı tebrik etti. Biz de Yrd. Doç. Dr. Yonca Duman’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Üzülmez yakın takipte

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, önceki gün Ataevler Mahallesi’nde mahalle muhtarı Neslihan Serim ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Mahalle sakinleri üzülmeze mahalle sorunlarını anlattı. Çözüm bulunmasını isterken, yapılan çalışmalardan dolayı da teşekkür etti. Yaşlı bir kadın ile sohbet eden Üzülmez, hayır duası almayı da ihmal etmedi. Hayır duası almak, herkes gibi belediye başkanlarını oldukça mutlu ediyor.

 

 

Türkmenlere yardım kampanyası devam ediyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi İle MHP tarafından Suriye'de Rus destekli Esad güçleri ile PYD ve IŞİD terör örgütlerinin baskısı altındaki Türkmen soydaşlarımıza yardım kampanyası düzenlendi. Bu kapsamda ilimizde de yürütülen faaliyetler sonucu yardımlar toplanıyor.  MHP Derince İlçe Teşkilatı’nın da bu kapsamda topladığı yardımları, ilçe Başkanı Emin Şimşek vasıtasıyla MHP İl Başkanlığına teslim etti. MHP İl Başkanlığı’nda toplanan yardım malzemeleri TIR’lar ile Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR