CHP’li Kaçar’ın da Ensar Vakfı’na bir çift sözü var!

MAKALEYİ DİNLE

Karaman’da yaşanan Ensar Vakfı’nın tecavüz olayı, günlerdir konuşuluyor… Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun Ensar Vakfı’nı koruyup tecavüz olayını masum göstermesi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakan Ramazanoğlu’nun tecavüzü masum göstermesine tepki göstermesi, Bakan’ı vakfın önüne yatmakla suçlamasının yankıları devam ediyor…
***
Konuyla ilgili birçok şey yazıldı, birçok şey söylendi… CHP CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar da konuyla ilgili açıklama yaptı… AKP Körfez İlçe Başkanı Osman Badem’e tepki gösterdi… 
Bilindiği gibi Kaçar, 2009-2014 döneminde İl Genel Meclis Üyeliği yapmıştı… 
Yaptığı eleştirilerle AKP’lilerin epeyce canını sıkıyordu… 
CHP’li Kaçar, konuyla ilgili gazetemize mail gönderdi… 
Kaçar’ın açıklamalarını birlikte okuyalım… 
***
“Geçtiğimiz günlerde Karaman ilinde Ensar Vakfı’nda tümü yoksul ailelerin çocukları olan 45’e yakın çocuk cinsel taciz ve tecavüze (doktor raporu ile ) uğradığı bunu yapan sapığın  şehrin Valisi, Milli Eğitim Müdürü, ilin üst düzey yöneticileri ve AKP’li politikacıların yakından tanıdığı beraber çektirilmiş fotoğrafları, aynı ortamda olduklarını gösterir onlarca fotoğrafı gün yüzüne çıkmıştır. 
***
Vicdanı olan her insan bu trajediye, bu çocukların yaşadığı tramvayı acıyı o ailelerin içinde oldukları çaresizlikte empati kurmalı. Böylesi bir kepazeliğe meydan veren, bu suçun işlenmesinde izleyici kalan yasa dışı bu kurslara izin veren Bakanından İl Milli Eğitim Müdürüne kadar sorumlu olan herkesin hesap vermesini beklemek hukuk devleti olanın ve adalet duygusunun gereğidir. 
***
Peki olayın meydana çıkması sonrası ilgili Bakan ve aynı zamanda bir anne ne diyor? “Bu olayın bir kere olması bu çok güzel hizmetleri olan vakfı kötülememizi gerektirmiyor” diyor. Kanuna aykırı kurulan bu kursu açıkça koruyor. Sayın Bakan siz bakanlıktan önce bir annesiniz burada siyasi sorumluluğunuz var. Bu zulmü ve acıyı yaşayan çocukları nasıl korumasız bırakıp ilgili vakfı savunabiliyorsunuz. Tüm bunlardan sonra çocuklarınızın yüzünüze nasıl bakabiliyorsunuz? Onlara sarılınca içiniz acımıyor mu? 
**
Tüm bu kepazeliğin üstünü örtmek için Cumhurbaşkanından, Başbakanına, Bakanından , Milletvekiline AKP bir koro halinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmişte 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet davasından AKP’li İçişleri Bakanın şu anda Amerika’da kara para aklamaktan yargılanan (saygın) iş adamı Rezza Zarraf için “senin önüne yatarım” sözünü kullandığı hepinizin malumudur. Bu sözleri söyleyen bakanınıza o gün herhangi bir şey demediniz, bu hatırlatmayı yapan Genel Başkanımıza ahlaksız, edepsiz ve garız küfürlerle saldırıyorsunuz. Eğer önüne yatmak bir aşağılama ve cinsel hakaret olarak algılanmış ise bu söz sizin kendi bakanınıza ait. O Rezza’ ya senin önüne yatarım dediğinde neden hiçbiriniz sesinizi çıkarmadınız. 
**
Bu hakaret korosuna en son AKP Körfez İlçe Başkanı Osman Badem ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Özbek de katılmışlardır. Kendilerinin kullandığı hakaret ve kötü sözleri tekrarlamayı kendime yakıştırmıyorum. Siyasi seviyenin bu kadar dibe vurduğu başka bir dönemde hatırlamıyorum. 
**
Bu demek değildir ki; Sayın Genel Başkanımıza bu ahlak ve vicdan yoksunu hakaretleri , yapanlara makamı ve mevkii  ne olursa olsun tüm bu hakaretleri misli ile iade ediyorum. 
Ensar Vakfı patladı  pisliklerini ortaya döküldü . Bu pisliklerinizin üstünü örtemezsiniz, kapatamazsınız bu günahlara ortaksınız. Yarınımız olan çocuklarımızın geleceğini karartan bu kötülüğe dolaylı veya direkt imkan veren sorumlular elbet bir gün bu yaptıklarının hesabını bağımsız yargı önünde vereceklerdir. 
**
Karaman’da ortaya dökülen pislik sadece İceberg’in görünen yüzüdür. Ülkedeki durum daha vahimdir. 11 yaş altı 2052 çocuk, 12-14 yaş arası 2651 çocuk, 15-17 yaş arası 6387 çocuk cinsel istismar ve tecavüze uğramış. Yargıya yansıyan bu konuda 20000 (yirmi bin ) dava var. 650 çocuk sadece cinsel istismar ve tecavüz dolayısıyla adli tıp kurumuna sevk edilmiş. Bu çok acı trajediyi aileler gizliyor, bunun yalnız % 10- % 15’i adliyeye yansıyor. Dünyada çocuk istismarında 3’ncü ülkeyiz . Bu ülkede her 3 gelinden 1’i çocuk evet yoksul evlerde doğan çocuklar, yoksul evlere gelin oluyorlar. Tüm bu yaşanılan ahlaksızlıklarla ilgili siz hiç Diyanet İşleri Başkanından ve müftülerin tek bir söz söylediğine tanık olanınız var mı?
** 
Taciz ve tecavüz olur sapığı savunurlar. Hırsızlık olur hırsızı savunurlar. Doğa katledilir milletin anasına küfür eden iş adamını savunurlar. Evet bunların kalpleri var, vicdanları yok. Kulakları var bu çığlıkları duymuyorlar. Dilleri var konuşmuyorlar, susuyorlar. Hani haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandı. 
**
AKP ve onun yandaş medyası gazeteleri ve televizyonları aracılığı ile ülkede sürekli gündem değiştirme ve algı yaratma oyununun en sonuncusu budur. Ülke yönetilmez duruma gelmez her gün yoksul halkın çocukları polisler, askerler ve sivil yurttaşlar şehit ediliyor. Ocaklara ateş düşüyor. Ülke tümüyle taziye evine dönüşmüş, sokaklarında bombaların patladığı, onlarca masum insanın öldüğü, bu karamsar tablo AKP’nin yeni Türkiye’sidir. Geleceğimizi karartıyorlar, çocuklarımızı bu bozuk düzene kurban etmeyeceğiz. İlimizde ki yasa dışı açılan benzeri kursların ve sübyan okullarının acilen kapatılmasını talep ediyoruz. Bu konuda zaman zaman basında çıkan haberleri bizler okuyoruz ve duyuyoruz. Sayın Valimizi, Milli Eğitim Müdürümüzü ve Cumhuriyet Savcılarını bu konunun tüm Kocaeli’ de araştırılmasını varsa bunların kapatılmasını yoksa olmadığını kamuoyuna duyurmalarını talep ediyorum”
***
CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar’ın görüşleri böyle…
Kaçar’a, AKP’lileri iki yüzlülükle suçluyor…  
AKP’liler,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun tecavüzü masum göstermesine tepki göstermezken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun günlerdir söylemini ağızlarına sakız yapıp, olayı bu kadar büyütmelerini art niyetli bir davranış olarak söyleyebiliriz… 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

cenk - Syn.M.Akbulut,

Bu konu ie igili olarak sadece bir tarafın deği, hr iki tarafın da açıkamalarını yayınlamanız gerekir ki,

kendi bi-taraflılığınız ortaya çıkabilsin ! Öyle tek tarafın açıkamalarını seslendirici bir yakaşım hiç de

doğru değildir. Bakınız, konunun tarafarından olan Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu,

köşenize taşıdığınız aynı konu hakkında neler demiş ve hangi açıklamaları yapmış size ve konu ile ilgilenen

diğer başka kişierin okuyup-bigilenmesi için bir gazetede yayınanan metnin linkini veriyorum.

Umarız bundan böyle, hangi olay olursa olsun her iki tarafın açıkamlarını yayınamak gibi bir hassasiyet gösterirsiniz ...

İşte Ensar Vakfı Müteeli Heyet Başkanının konu ile igili açıkamaları :

http://www.aksam.com.tr/guncel/ensardan-kilicdarogluna-cevap/haber-507704

Yanıtla . 0Beğen 15 Nisan 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR