Donanma Komutanı Veysel Kösele’den özür diliyorum

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar;

Dün “Donanma Komutanlığı’ndaki yok saymazlık can sıkıyor” başlıklı bir yazı yazmıştım.

Yazımda Gölcük Astsubay Orduevi ve Gölcük Bekar Astsubay Misafirhanesinin, bir emirle 5-6 günlüğüne boşaltılmak istendiğini, burada kalan astsubayların ailelerinin zor durumda kaldığını yazmıştım…

**

Konuyla ilgili araştırma yaptım…

Misafirhanelerin boşaltılmasının nedeni, Gölcük’te yapılacak uluslar arası kongreden dolayı imiş…

Kongreye yaklaşık 250 civarında bir misafir davet edilmiş…

Doğal olarak kongreye katılanları ağırlamak lazım…

Donanma Komutanlığı da Gölcük Astsubay Orduevi ve Gölcük Bekar Astsubay Misafirhanesi’ni geçici olarak boşaltmış.

Uluslar arası kongre yapıldı…

Donanma’daki kongreye Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü’nün de katıldığını öğrendik…

Marmara Üniversitesi de kongreye tam destek veriyor.

Yani çok kapsamlı bir kongre…

**

Yanlış anlamadan dolayı yazdığım yazı, gerek Donanma Komutanlığını, gerekse kongreyi düzenleyenleri çok üzmüş…

Bu yanlış anlamadan dolayı yazdığımız yazı nedeniyle Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele’den ve kongreyi yapanlardan özür diliyorum.

 

FKF’den Büyük Gençlik Buluşması’na çağrı

Fikir Kulüpleri Federasyonu’na (FKF) üye Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, hafta sonu İstanbul’da yapılacak olan Büyük Gençlik Buluşması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. FKF üyeleri, bugün saat 19.00’da İstanbul Harbiye’deki Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayacak olan Büyük Gençlik Buluşması için megafonla çağrı ve bilet satışı yapıyor, bağış topluyor.

 

Ordululular’dan Anneler Günü piknik şöleni

Marmara Ordular Derneği 10 Mayıs 2015 Pazar günü Anneler Günü Pikniği programına tüm Kocaeli Halkını bekliyoruz.

Marmara Ordular Derneği, yarın saat 10.00’da Anneler Günü İzmit Cephanelik mevkiinde Anneler Günü Pikniği düzenliyor. Dernek Başkanı Mustafa Çun, kendilerine destek veren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a teşekkür etti. Piknik programının ilk bölümünde Fevziye Camii İmam Hatibi Halit Es tarafından Kur’an-ı Kerim okunması, İlahi sanatçısı Mustafa Cömert ve semazen gösterisi, Tosya Müftüsü Basri Bektaş’ın konuşması, Serdivan Müftüsü Ömer Yay duası olacak. Öğleden sonraki bölümde ise Halk Oyunları Gösterisi, Bando gösterisi, Konser / Grup TEK ( Neşet Aydın, Sultan Bekçi ), Konser / Erdoğan & Zülfiye Şahin ve sürpriz sanatçılar bulunacak.

***

Etkinliğe katılmak isteyenler için otobüs kaldırılacak:

İzmit Gültepe Beyhan Sokak’tan 08.30 da kalkıp Gültepe Muhtarlık önünden Orduevi Durağına, İrtibat No: Recep Beyhan (0533 312 69 84)

Derince Venüs İş Merkezi önünden saat 10. 00 da otobüs kalkacak. İrtibat No: 0533 327 74 35

Kartepe’den katılacaklar için Balaban ve Nusretiye Mahallesi’nde merkez camii önünden, Derbent,  Acısu’ dan saat 09.30 kalkacaktır. İrtibat No: 0535 656 37 85. İkinci araç ise aynı istikametlerden saat 10.30’da geçecek. Dernek Başkanı Mustafa Çun, bütün Orduluları pikniğe davet etti.  Gerçekten de güzel bir etkinlik olacak. Birbirinden başarılı organizasyonlara imza atan dernek başkanı Mehmet Çun’u kutluyoruz.

 

Her şeyin başı sağlık!

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Radiye Sezer Katırcıoğlu önceki gün Kartepeli yaşlıları ziyaret etti.  Katırcıoğlu, “Sağlık yatırımlarını hep en üst düzeyde tuttuk, çünkü her şeyin başı sağlık ”diyerek hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Şu bir gerçek, AKP’yi birçok durumda eleştirebiliriz, ama yeterli olmasa da sağlık ve yol konusunda başarılı çalışmalar yaptığını söyleyebiliriz.

 

Sami Çakır, fırıncı oldu

İzmit İlçe Seçim Koordinasyon çalışmaları doğrultusunda düzenlenen esnaf ziyaretlerinde İl Yöneticisi İshak Yıldırım’ın sahibi olduğu Yıldırım Ekmek Fırınına konuk olan AKP Kocaeli Milletvekili adayı Sami Çakır, burada fırının başına geçip taze ekmek çıkardı. Burada aynı zamanda personelle de sohbet eden Çakır, tezgah başına geçip ekmek satışı da yaptı. Bu tür davranışlar tamamen siyaseten. Halk mı böyle istiyor, siyasetçiler mi halka kendilerini sempatik göstermeye çalışıyor bunu anlamış değiliz.

 

Şikayetlerin dikkate alınması sevindirici

Vatandaşlar, İzmit Belediyesi’ne çevre ve görsel kirlilik konusunda şikayetçi oluyor. Köylerden gelen şikayetlerin başında çevre kirliliği oluşturan ahır ve ağıl gibi yerler geliyor. Belediye yetkilileri şikayetler üzerine bölgeye girip incelemelerde bulunuyor. Kanunsuz bir durum varsa ilgilileri uyarıp olumsuzluğu gideriyorlar. Bu da şikayet sahiplerini mutlu ediyor.

 

Donumuza kadar dışa bağımlıyız!

Bağımsız Türkiye Partisi Kocaeli milletvekili adaylarından Muharrem Can, Cahit Barutçu, Aytekin Şen ve Volkan Yılmaz önceki gün Körfez’in Sevindikli köyüne gitti. Burada konuşan Cahit Barutçu, “5 yıl gübreniz, tohumunuz, elektriğiniz ve mazotunuz bedava olacak. Tarım ve hayvancılık yapanların tamamını bir tek kuruş almadan sigortalı yapacağız. Yetmedi, ürününüzü de sigortalı yapacağız. Yani devlet çiftçisini garanti altına alacak” dedi. Aslında güzel proje. Okul yıllarında bize “Türkiye, kendi kendine yeten 7 devletten biri” diye öğretirlerdi. Ama maalesef, şu sıralar donumuza kadar dışa bağımlı hale getirildik.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR