Fener Gölü’nde motor sesi yerini su sesi alacak

MAKALEYİ DİNLE

Körfez yarış pistinin bulunduğu Fener Gölü’nden yıllardır Körfezliler faydalanamıyordu.

İstanbul’dan gelen ralli tutkunlarının burada stres atıp yarıştıktan sonra yine İstanbul’un yolunu tutuyorlardı.

Körfezliler?

Onlarda yoldan geçen ralli arabalarını seyrediyorlardı. 

Yarışların yapıldığı Pazar günleri ise Körfezliler için tam bir kabustu.

Güçlü otomobillerin çıkarttığı sesten ve yoğunluğun yarattığı trafikten şikayetçilerdi.

Körfezliler, tamda Fener Gölü’nü unutmak üzereydiler ki, bir ışık yandı.
Artık Fener Gölü yine eskisi gibi Körfez halkının olacak.

Bununla ilgili en ciddi adım geçtiğimiz günlerde yapılan Körfez Belediyesi meclisinde atıldı.

Başkan İsmail Baran kararlı, pisti ve gölü yine Körfezlilere açacağını söyledi.  

Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş ve Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, belediyenin arkasında…


Bir süredir İstanbul Motor Sporları Derneği tarafından kiralanan ancak kirası tahsil edilemeyen Fener Gölü, geri alınarak Aquapark haline getirilecek.

Proje hayata geçerse Körfez önemli bir tesise kavuşmuş olacak.

İlçenin ekonomik girdisine de katkısı olacağı düşünülen aquapark projesi, ayı zamanda bir prestij projesi olacak. İlçenin bilinirliğini artıracak. Hayali kurulan proje şimdiden Körfezlileri heyecanlandırdı bile.

1993 senesinden bu yana Fener Gölü olarak adlandırılan Körfez Yarış Pisti’nden Körfez halkının faydasına hizmet edecek.

İsmail Baran önderliğinde Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe ve Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, Körfezlilere verdikleri sözü tutmak için şimdiden kolları sıvadı. İstanbul Motor Sporları Derneği’ne karşı verilecek olan mücadelede sadece bu üç isim yok. Bu üç ismin arkasında Kocaeli bir ilçe var.
 

Prof. Dr. Bayrakttutan’dan teşekkür

Geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan en acı gününde kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. 89 yaşındaki annesi Asiye Bayraktutan’ı kaybeden Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, “Annemizin vefatı üzerine ziyaretleriyle, telefonlarıyla üzüntümüzü hafifleten ve bizi bu acı günümüzde yalnız bırakmayan Kocaeli kent protokolüne; üniversitemizin rektörü, yardımcıları, dekanlar, rektör adayları ile akademik ve idari personeline; Erzurumlular Vakfı yöneticilerine; Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticilerine, komşu, akraba, arkadaşlarımıza ve tüm dostlarımıza teşekkür ederiz ’’dedi.

 

Körfez Belediye Meclis Toplantısı bugün

Mustafa Efe’nin başkanlığını yürüttüğü Körfez Ticaret Odası olağan meclis toplantısını bugün yapacak. Meclis salonunda yapılacak olan Ekim ayı toplantısına Güngör Ayhan başkanlık yapacak. Toplantının başlama saati ise 10.30 olarak belirlendi.

 

Koçtaş’ın yeni mağazası ziyaretçi akınına uğradı

D-100 Karayolu Yahyakaptan karşısında bulunan eski Baumax mağazasına geçen Koçtaş, hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı. Koçtaş Yapı Market’in oto parkında yer kalmayınca mağazayı gezmek isteyenler otomobillerini yol kenarına park etti. Hafta sonu ziyaretçi akınına uğrayan işletme yarın resmen açılacak.

 

Gebze Ticaret Odası’ndan duyuru

Gebze Ticaret Odası, oda üyesi kuruluşların aidatlarıyla ilgili olarak üyelerine bir açıklama yayınladı. Açıklama şu şekilde, “5174 Sayılı Oda, Borsa Kanunun ilgili hükümleri gereğince, Odaya kayıtlı üyelerimizin aidat ödemelerini, her yıl Haziran ve Ekim aylarında gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda, Oda üyelerimizin 2014 Yılı Aidatlarının 2.taksitlerini Ekim ayı sonuna kadar ödemeleri ve zamanında ödenmeyen aidatlar için gecikme faizi uygulanacağı ilgili kanun hükümleri gereğince belirtilmektedir. Aidat ödemeleri Odamız web sitesinde belirtilen banka hesaplarına veya online işlemler bölümünden  yapılabilmektedir.

Ayrıca, 11.09.2014 tarihli Resmi Gazete yayımlanan 6552 Sayılı Kanunun 77.maddesine istinaden geçmiş yıllardan aidat borcu olup,  bu madde hükmünden yararlanmak isteyen üyelerimizin de 01.12.2014 tarihine kadar Odamız muhasebe servisine yazılı olarak başvurmaları gerekmektedir.”

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR