Ak Parti’de bayram sonrası temizliği

MAKALEYİ DİNLE

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, darbe girişimi gecesinden sonra ismini sık duyduğumuz siyasetçilerin başında geliyor. Malum o gece önemli riskler alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sadakatini göstermiş ve milli iradenin yanında yer almıştı. Hemen her gün televizyon ekranlarında da gördüğümüz Külünk, geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de yerel bir gazeteye önemli açıklamalarda bulundu. Külünk özetle, belediye başkanları, siyaset üstü isimler ve siyasetin içinde kriptolamış kişilerin Kurban Bayramı sonrası yapılacak büyük operasyonlarla ortaya çıkarılacağını söylemiş. Yani bayram sonrası Ak Parti içerisinde önemli operasyonların olacağının sinyalini vermiş.

Bu açıklamalar parti içerisinde şimdiden büyük yankı uyandırmış durumda. Geçtiğimiz hafta yazdığım yazıda özellikle bazı belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyerek ayıklanacağını ifade etmiştim. Şayet Külünk’ün de ifade ettiği gibi Ak Parti’deki bu operasyon hemen bayram sonrası yapılırsa, herkes daha da mutlu olur. Tankın altına yatan vatandaş da, kurşuna göğüs geren vatandaş da, havuzda abdest alıp şehit olmayı göze alan vatandaş da bunu bekliyor.

Haklı mı, sonuna kadar! Eğer 60 bini aşkın kişi FETÖ’den dolayı ayıklanıyor ve bunların içerisindeki siyasetçilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyorsa, burada çok büyük bir haksızlık var demektir. “Temiz” olduğunuza kimseyi inandıramazsınız. Ben bu konuda da kararlılıkla adım atılacağına inanıyorum, dahası inanmak istiyorum. Kim olursa olsun, bu örgütle 17-25 Aralık sonrası bağını kopartmadıysa, bu tarihten önceki güçlü bağlantıları ile bugün kripto olduğu anlaşılırsa, gereği neyse yapılsın. Benim teröristim iyi, seninki kötü gibi bir yaklaşım nasıl kabul edilemezse, “benim FETÖ’cüm iyi seninki kötü” gibi bir yaklaşım da asla kabul edilemez.

Paralel yapı biter mi? Geometri dersinde kullandığımız “paralel” teriminden, bugün “yönetime alternatif, eş değerde farklı bir idare” gibi bir anlam çıkartıyoruz. Yanına örgüt kelimesini de koydun mu al sana organize alternatif bir yönetim şekli! Her ne kadar meşru olmasa da gizlice çöreklendiği için kendince devleti idare eden, etmeye çalışan bir yapı haline dönüşüyor. Bunu FETÖ denen ihanet şebekesi yaptığı için FETÖ’cülere “paralelci” deniyordu. Ama bu bana göre eksik bir yaklaşım. FETÖ’cüler ne kadar paralelciyse, belediyelerde, kamu kurumlarında bulunduğu görevi kötüye kullananlar da o kadar paralelcidir! Neden mi?

FETÖ’cüler sözde hizmet hareketi için takiyye yapıyordu, bu şahıslar kendilerine rant sağlayabilmek için takiyye yapıyor. Yani fark yüzlerini gösteriyorlar. Sorsan bunların da hiçbir yanlışları yoktur. Bu tür devlet kurumlarının kılcal damarlarına kadar inildiğinde belki de ne paralelciler ortaya çıkacaktır. Bunu şahsen yapan da vardır, üç beş kişi bir araya gelip organize yapan da. Kim bulunduğu makamın gücünü kullanarak emlak, inşaat, iş takibi gibi işler yaparak kendine rant sağlıyorsa, en büyük paralelcidir, bunlar da vatan hainidir. Bu tür paralelcilerin de ivedilikle tespit edilerek devlet görevlerinden uzaklaştırılmaları gerekiyor.

 

Sukay güzel ama…

Uzun süredir görmediğim Sukay Tesisleri’ne geçtiğimiz akşam gitme fırsatım oldu. Küçük bazı değişiklikler ile güzel bir görünüm kazandırılmış olan tesiste, birtakım eksiklikler de göze çarpmıyor değil. Artık özel yatırımcının işlettiği tesiste fiyatlar diğer kafe-restoran tarzı yerlere göre biraz daha pahalı. Yeşil alan ve göl kenarı olması dolayısıyla sinekler de hayli rahatsız edici durumda. Doğal yaşama zarar vermeden bu konuda önlem alınması iyi olur sanırım. Sayısı bir hayli fazla olan personelin yaklaşımı ve ilgisi tesise yakışır olmuş. Yapıldığı günden itibaren tesisin bölge için önemli bir değer olduğunu düşünüyordum. Yapılan yeniliklerle birlikte Sukay Tesisleri muhteşem manzarası ile ilçenin tanıtımına önemli ölçüde katkı sunabilir hale gelmiş.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hasan Altınkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR