D-100’den şehre giriş çok sıkıntılı

MAKALEYİ DİNLE

Yeni eğitim öğretim yılı açıldı.  Bu dönem eğitim alacak tüm öğrencilerimize başar dilerim.

Gönül ister ki sorunsuz bir dönem başlangıcı olsun. Ancak eğitim yılı yine sancıyla başladı. En büyük sancı ise trafikte yaşanıyor.

D-100’de trafik alabildiğine kalabalık bir hale geldi. Araç sayısı sanki ikiye katladı.

Toplu taşıma kooperatifleri talebi karşılamak ve herkesi zamanında gideceği yere ulaştırmak için ek seferler koydu. Sabahları peş peşe minibüsler işliyor. Servis araçları planlamalarını haftalar öncesinde yaptı.

Ancak mesele ulaşımda değil, ulaşım amaçlı kullanılan yollarda. Gebze, Hereke, Kirazlıyalı, Körfez, Derince, Kuruçeşme istikametlerinden şehir merkezine geliş tam bir işkenceye dönüştü.

Şehir merkezine giriş bilindiği gibi artık tek bir noktadan yapılıyor. Tüm saydığım bu bölgelerden şehre girmek isteyen araçlar SEKA Tüneli içerisinde uzun kuyruklar oluşturuyor.

Kuyruk, İSU Genel Müdürlüğünün önüne kadar uzuyor, bazen Kuruçeşme’ye kadar trafik yoğunluğunun hissettire biliyor

Seka Tüneli’nin altından şehir merkezine girildiği noktada bulunan okullarda trafiğin daha da aksamasına neden oluyor. Okula giren ve okuldan çıkan araçlarında etkisiyle şehir girişi, İstanbul’un köprü trafiğinden farksız bir hale geliyor.

 

Sevgili okurlarım şehir kalabalıklaşıyor ve araç sayısı her gecen gün fazlalaşıyor.

Mevcut şartlar kent trafiğini kaldırmıyor. Trafik düzenlemeleri yenilenmediği takdirde sorun her gecen gün artarak devam edecek.

 

UKOME yaşanan trafik sorunlarıyla ilgili gelen şikâyetleri dikkate almalı.

Şehre alternatif girişler ve D-100’e katılımlar yapılmalı.

Trafik çilesinin önlemi bu günlerde alınmazsa, ileride daha büyük sıkıntılar ve telafisi daha pahalıya mal olacak projeler uygulanmak zorunda kalacak.

 

Yukarı Değirmendere’de kasis şikayeti

Gölcük Yukarı Değirmendere Mahallesi Atatürk Mahallesi üzerinde otomobillerin hızlarını azaltmak maksadıyla yapılan kasisler otomobil sürücülerinin pekte hoşuna gitmiyormuş. Maksadını aşan bir şeklide kasislerin yapıldığını söyleyen vatandaş, kasislerin çok yüksek olduğunu ve otomobillerin zarar gördüğünü söyleyerek bu hız kasislerinin yerine yenisinin yapılmasını istiyor. Bu sorunun gölcük genelinde yaşandığını belirten vatandaş biran önce iyileştirilme yapılmasını istiyor.

 

KOTSİAD bu dönemde öğrencilerin yanında

Kısa adı KOTSİAD olan Kocaeli Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin başkanı Mehmet Allak, bu eğitim öğretim döneminde de durumu olmayan öğrencilerin ve ailelerinin destekçisi olacaklarını söyledi. Her yıl ihtiyaç sahibi öğrenciler için yapılan nakit ve ayni yardımların bu yılda devam edeceğini söyleyen Allak, öğrencilerin yanında olmaya devam edeceğiz diyor.

 

 

 

 

Özel Seymen Darıca Eğitim Kampüsü Cumartesi günü açılıyor

1983 yılından bu yana İzmit’te hizmet veren Özel Seymen Koleji Darıca Ayşe Seymen Kampüsü’nü 3 Ekim Cumartesi günü açıyor. Hamiyet Satı’nın kurucusu olduğu Darıca Ayşe Seymen Kampüsü Pirireis Mahallesi Berke Sokak Numara 40 adresindeki kampüs saat 14.00’da törenle açılacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR