MİNİK GÜREŞÇİLER İL DIŞINDA ESECEKLER

MAKALEYİ DİNLE

Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Okulların büyük-genç-küçük yaş Serbest ve Greko-Romen müsabakaları sonunda Miniklere sıra geldi. Minikler11/13 ve 14/15 Yaş grubunda Serbest ve Greko-Romen stilde Grup müsabakalarına katılacaklar. Grup müsabakalarında ilk  sekiz dereceye girenler Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanacak. 4 Mayıs’ta Serbest, 10 Mayıs’ta Greko-Romen İl birinciliğini yaptığımız  Minik Güreşçilerimiz  15-18 Mayıs’ta yapılacak Serbest Güreş Grup Müsabakasında ilimizi temsil edecekler. Greko-Romen grup Müsabakaları 29 Mayıs 01 Haziran tarihlerinde yapılacak.

             Bu sene ilk defa güreşçi minik kızlarımız da il birinciliğine katıldılar. Gebze ve Derince GHSİM sporcularının müsabakaları oldukça güzeldi. Gebze’de Aysel Can, Derince’de Emriye Koçbaş’ın yetiştirdiği minik güreşçi kızlarımız 27-29 Haziran tarihlerinde yapılacak Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecekler.

            Serbest Grup müsabakaları 11/13 ve 14/15 yaş grubu Sinop’ta yapılacak. Bu Müsabakada başarılı olanlar 05-08 Haziran’da Trabzon’da yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılacaklar. Greko-Romen Türkiye Şampiyonası ise 12/15 Haziran tarihlerinde Gaziantep’te yapılacak.

            Minik güreşçiler Mayıs ve Haziran ayında yoğun ve zorlu bir mücadele içinde olacaklar. Okulların  yaz tatiline girişine  ve imtihanların yoğun zamanlarına rastlayan müsabakalarda sporcularımıza ders ve sporda başarılar dileriz. Her ikisini başarı ile sürdüren ideal sporcudur. Ne dersi ne de sporu bırakmamak ,her ikisini de başarmak, mücadele azmini gevşetmemek gerekir. Hayatın mücadele olduğu hatırdan çıkmamalıdır. Başarılı olmak için azimle ve yılmadan çalışmalıdır. Unutulmamalıdır ki; ‘çalışan kazanır’.

             Her ilçede Güreş Minderimiz antrenman salonlarımız mevcuttur. Deneyimli Antrenörlerimiz nezaretinde Güreş antrenmanları yapılmaktadır. 150 sporcu ile yaptığımız il seçmelerinde hedef 200 sporcuyu aşmaktır. Ata sporumuza ne kadar çok sporcu ile katılırsak o kadar çok kazanma şansına sahip oluruz. Ücretsiz olan Güreş çalışmalarımız çocuklarımızın ruhen ve fiziken gelişmelerine yardımcı olur. Çocuklarımız Ata sporunu öğrenmeleri yanı sıra büyüğe saygı, küçüğe sevgi ve manevi duygularla yetişmiş olacaklardır. Antrenmana iştirak eden sporcularımıza güreş malzemeleri de ücretsiz olarak verilmektedir. Antrenman saatleri okul saatleri dışında yapılmakta, okuldan geri kalmamasına dikkat edilmektedir. İl dışı yapılan müsabakalarda Yurdumuzu tanıma fırsatını yakalamış olacaklardır. Yurdun Doğusundan Batısına, Kuzeyinden Güney illerine kadar görme şansına sahip olacaklardır. Üstelik hiçbir ücret ödemeden. Yaş gruplarına göre bir sporcu bir sene içinde il dışında en az üç il görme şansına sahip olacaktır. Başarılı olursa altı il görme şansı doğar. Milli takıma seçilme ve yurt dışı müsabaka şansı her daim açıktır. Tek ki çalışılsın. Başarı arkadan gelecektir.

                Gençlerimizin enerjilerini bir ideal uğruna sarf etmeleri için en büyük görev Ana-Babaya sonra öğretmenlere gelmektedir. Sabahtan akşama bilgisayar başında oyunlarla vaktini zayi etmektense ; spor yapıp vücuden ve zihnen gelişmek daha yaralı olacaktır. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ziya Ürük - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR