Akademisyenleri nasıl haklı bulabilirim?

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye terörle mücadele halinde. Fakat yanlışlar yapılmadı değil.

Daha önce de defalarca ifade edildi.

Şöyle ki, terörle, teröristle mücadele edilir, müzakere edilmez…

Zira o kişilerin insan olmaya yüzleri olmadığından hep bir hainlikle karşılaşabilirsiniz. Güvenemezsiniz kısacası.

Ve maalesef Türkiye büyük bir acı tecrübe yaşadı bu konuda. Koca bir ülke, koca bir devlet teröristler tarafından kandırıldı.

Habur’la başlayan zaaflara her gün bir yenisi eklendi. Devlet devletliğini unuttu. Hatırladığı zaman da kendini sebebi belli olmayan, sonucu ise görünmeyen bir savaşın tam ortasında buldu.

Evet, Türkiye devlet olarak en başta yapması gerekeni bugün yapıyor. Terörle müzakere değil, mücadele ediyor. Hem de en şiddetlisinden. Teröre bulaşmış kim varsa hakkından gelme hesabıyla bir mücadele yürütülüyor.

Ama başta söylediğim gibi hedef tek, o da teröristlerdir…

Bu iş bitinceye kadar da sürdürülmelidir…

Terörün kökü kazınana kadar ipin ucu bırakılmamalıdır. Sonuna kadar gidilmelidir.

Tabi bu mücadele sırasında dışarıdan olduğu kadar içerden gelecek olan engelleri de aşmak durumundayız.

Bakın şu akademisyen geçinen sözde aydınlara…

Çok bir şey söylemeye gerek yok. Açıkladıkları bildiriyi okuyun yeter…

Devleti katil yerine koyan, PKK’ya bu işte sorumluluk yüklemeyen, bu yapılanmaya terör örgütüdür diyemeyen bu sözde aydınlar, kendilerine karşı gözaltı süreci başlayınca meseleyi hemen düşünce özgürlüklerine getirdiler.

Hatta imza atanlar arasında kendilerine bu işle ilgili barış, kardeşlik denildiğinden dolayı bu bildiriye okumadan imza attıklarını söyleyenler dahi var…

Bir kere şunu herkes aklının bir köşesine yazsın ve asla unutmasın…

Devleti terör uygulamakla suçlamak sadece gerçek terörizmin bir yaklaşımı olabilir.

Bunu yapmak, bu topraklarda yaşayan Kürt’ü, Türk’ü ve daha birçok etnik kökene mensup insanları hiçe sayacak şekilde saçmalıktan ibarettir.

Kimse kusura bakmasın.

Terörü övecek hiçbir düşüncenin özgürlüğü olamaz…

Olmamalı…

Olmayacak da…

Bu topraklarda yaşayan herkesin ‘kardeşlik’ adını verdikleri hedefine ulaşmasına o sözde aydın geçinen akademisyenler ya da benzeri kişiler, kurumlar, siyasi uzantıları engel olamayacaklar.

Çünkü yaptıkları büyük bir haksızlıktır.

PKK terör örgütünün bu topraklarda kan dökmeye başladığı tarihten bu güne kadar o elleri kanlı teröristler tarafından öldürülen, katledilen çocukları, kadınları, canları bu millet unutmadı.

O terörizmin ideolojisi ile hazırlanan bildirinin altına imza atan akademisyenler de elbette yaptıkları hatanın sonuçlarına yasal çerçevede katlanmak zorunda kalacaklardır. Çünkü ordumuz doğuda Kürt halkına yönelik değil, sadece teröristlere karşı mücadele vermektedir.

Bunu da kahramanca yapmaktadır.

Sivil halk ile teröristleri ayırt ederek yapmanın gayreti içindedir. Fakat PKK’nın böyle bir durumu yoktur. Bu teröristler için ‘bir asker daha, bir polis daha ölsün de, onun yanında çocuk mu ölmüş, can mı gitmiş’ önemli değildir.

Bunun en canlı örneği PKK’nın üstlendiği şu son saldırıdır.

Oradaki insanları, çocukları öldüren devlet midir?

Açıkçası ben bu konuda CHP’li milletvekillerini de anlayabilmiş değilim. Yapılan açıklama imza atılan bildiri ortadayken, sadece Tayyip Erdoğan’ı eleştirebilmek adına ortaya çıkıp açıklama yapılmasını şahsi olarak yadırgadığımı belirtmek zorundayım.

Devletini ikinci plana atan bir siyasi düşünceyi anlamakta zorlanıyorum.

Lütfen onlar da kusura bakmasınlar.

Ve tekrar etmekte fayda görüyorum. Teröre karşı direkt ya da dolaylı olarak destek verecek hiçbir düşüncenin özgürlüğü olamaz.

Terörle yapılan mücadele sırasında ortaya atılan bu bildiri, milletin ordusunun verdiği meşru mücadeleyi hakkaniyetinden uzaklaştırma çabasından başka bir şey değildir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR