Yalçın Ergen’in babalık sevinci

MAKALEYİ DİNLE

Neşe Ergen ile evli olan Mimarlar Odası eski Başkanı ve Ergsan İnşaat Genel Müdürü Yalçın Ergen baba olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Akademi Hastanesi’nde dünyaya gelen Yaman Bebek, geldiği an itibariyle babası Yalçın Ergen’i tam duygu insanı yapmış.

Yakışıklı arkadaşımız Yalçın Ergen, bakın baba olmanın mutluluğunu nasıl dillendirmiş.

“Bugün bir mucizeye tanık oldum ben. 38 yıllık hayatımda yaşamadığım kadar heyecanlandım, korktum, duygusallaştım, sevindim, ürktüm birbirine zıt birçok duyguyu aynı anda yaşadım. Bazen kızıp, isyan etsem de kadere hep inandım. Biraz tesadüf, biraz zaruriyet, biraz şans ama kesinlikle kaderim gereği doğumun her anına tanık oldum. Önceleri eşlerin doğuma girmesini yeni yüzyılın modası! diye düşünür, saçma bulur, o işin kadının işi olduğuna inanırdım. Ta ki Neşe’nin (normal doğum ısrarı yüzünden) maruz kaldığı doğum öncesi sancıları yaşarken yanında durana kadar. Acı eşiği bana göre yüksek olduğuna inandığım hayat arkadaşım ağrıdan-acıdan kıvranıyordu. Ve istediği tek destek, elini tutarak acısını hafifletmemdi. Bana ters gelse de ortak meyvemiz olan bebeğimiz için ufacıkta olsa katkım olur umuduyla tereddüt etmeden doğuma girdim. Yaşaması çok az kişiye nasip olan o mucizeye an be an tanık oldum. Sanki daha önceleri göz ucuyla izlediğim bir belgeselin direkt içindeydim.9 Ay boyunca anne karnından beslenen, oradan soluyan canlının doğar doğmaz saniyeler içinde adaptasyonu, nefes alması, anne memesine yönelmesi, ilk bakışı inanılmaz. Anneliğin kutsallığına ve cennetin gerçekten anaların ayaklarının altında olduğuna bir kez daha ve daha güçlü bir şekilde inandım. Geçte olsa bütün bunları yaşadığım için kendimi gerçekten şanslı hissettim. Ve daha da güzel olan ise bu anı tüm sevdiklerim ile yaşamak. Bütün bu duyguları yaşamama sebep olan doktorumuz İnci Uslu Çavuşoğlu ve ekibine, Akademi Hastanesi'nin sahibi Kubilay Kırman’a, iyi- kötü her anımda yanımda olan yakın aileme (annem, babam, kardeşim, damadım, yeğenim, kayınvalidem ve kayınpederim) büyük bir kısmını ailem yerine koyduğum benimle gülen benimle ağlayan yakın dostlarıma, gelerek, arayarak, mesaj atarak mutluğumuzu en içten duygularıyla paylaşan tüm arkadaşlarıma , 37 yıl sonra hayatıma bambaşka bir renk veren karıma ve 38 yıl sonra bana evlat duygusunu yaşatan minicik Yaman'a teşekkür ederim. İyi ki varsınız…

(Not: Hayat yaşanılası duyguları ertelemek için çok kısa, lütfen sevdikleriniz ile kalıpların dışına çıkarak yaşamaya çalışın. Gerçekten o zaman hayat size açılmaz dediğiniz kapıları da açıyor)”

 

Şevki Hoca’dan kulak ardı edilmeyecek nasihatler

Eski Refah Partisi Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, paylaşımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Suruç’ta başlayan terör olayları sonrasında yapılan operasyonlara tam destek veren Yılmaz, teröristlere ayetle cevap verdi. İşte Şevki Yılmaz’ın kaleme aldığı yazısı;

“F16'ların bombardımanıyla sonucunun ne olduğunu kestiremediğimiz cezalandırma yöntemi bir yana, Allah'ın (cc) Devlet'e görev olarak verdiği "Millet ve devletle savaşan, kamu düzenini bozmaya çalışan, halka ve devlet görevlisine silah sıkarak, bomba patlatarak katleden Terörist eşkıyanın ayağını ve kolunu çaprazlama kesin! Veya İdam edin" Ayetinin iniş sebeplerinin hikmetlerini anlamaya bu hikmetlerden uygulama noktasında dersler çıkartmaya çalışmalıyız.

"Osmanlı'da Fizan, Türkiye'de Van" misali, Doğu Vilayetlerini memurun sürgün yeri olmaktan kurtarmalıyız!

En ehil, emin ve sadık valileri, müftüleri, kaymakamları, komutanları, savcı ve hakimleri, öğretmenleri ve müdürlerimizi doğu vilayetlerimize acilen atamalıyız!

Hayvan üretimine ayrılan karşılıksız krediler gibi ahlaklı imanlı insan yetiştirilmesine de eğitim teşvik kredilerini vermeliyiz!

Milli STK ve milli vakıflarımızın okul-yurt vs. Eğitim seferberliğine Maddi ve hukuki desteği daha da artırmalıyız!

 

Kocaeli Barosu ASM’den indirimli faydalanacak

Kocaeli Barosu ile Özel Anadolu Sağlık Merkezi-Johns Hopkins Medicine arasında imzalanan protokolle artık avukat ve birinci derece yakınları bu kurumdan indirimli olarak faydalanacak. Protokol sırasında Anadolu Sağlık Merkezi adına genel direktör Türkan Özilhan Tacir ile Kocaeli Baro Başkanı Av.Sertif Gökçe arasında imzalanan protokol sonrası Özel Anadolu Sağlık Merkezi’ndeki indirimli hizmet alımı başlamış oldu.

 

Kabaoğlu bölgesindeki şuyulandırma süreci devam ediyor 

İzmit Belediyesi tarafından Kabaoğlu bölgesinde 404 hektarlık alanda yapılan şuyulandırma çalışmasının askı aşaması devam ediyor. Belediyenin Emlak İstimlak Müdürlüğü’nde askıya çıkartılan şuyulandırma ile ilgili vatandaşlara detaylı bilgi de veriliyor. İtirazların kabul edilip, hak sahiplerine gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını söyleyen yetkililer” askı çalışması 21 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. Bölge sakinleri bu tarihe kadar şuyulandırmaya yazılı olarak itirazda bulunabilirler” dediler. İlgililer, Kabaoğlu merkez olmak üzere Sarıcılar ve Üçtepeler bölgesini kapsayan şuyulandırma ile ilgili olarak şimdiye kadar bine yakın vatandaşa sözlü bilgi verildiğini de söylediler.

 

 

Gölcük’teki katlı otoparkta yakında açılacak

Günümüz şehirlerinin öncelikli sorunları arasında ilk sıralara giren otopark sıkıntısı yerel yöneticiler tarafından da önemseniyor. Gölcük Belediyesi şehir merkezindeki otopark sorununu aşmak için ilçe merkezine 150 araç kapasiteli bir otopark yaptırdı. Katlı otoparkın inşaatında sona gelindi. Otopark yakında hizmete girecek ve merkez trafiğinde hissedilir bir rahatlık yaşanacak.

 

Büyükşehir’in sitesine Tramvay için sayaç konuldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çok konuşulan projelerinden olan Tramvay’ın ihalesi yapıldı. İhaleye göre Akçaray olarak adlandırılan Tramvay projesi 550 günde tamamlanacak. İhaleyi yapan Büyükşehir Belediyesi bu tarihten o kadar emin ki resmi internet sitesine tramvay projesiyle ilgili bir geri sayım sayacı koymuş. Gün, saat ve dakikanın geriye doğru gittiği sayaçta bugün itibariyle projenin bitmesine 538 gün kaldığı diyor.

 

Meslektaşlarımız Emine ile Ahmet hayatlarını birleştiriyor

İkisi de memleketlerinden yıllar önce çıkıp okumak için Kocaeli’ye geldiler. İkisi de KOÜ İletişim Fakültesini bitirdi. Hem okuyup hem gazetelerde çalıştılar. Şimdi okullarından mezun olmuş meslek sahibi iki gazetecinin en mutlu günlerine tanık olacağız. Emine Arı ve Ahmet Akçaalan 22 Ağustos Cumartesi günü saat 14.20’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan törenle, bir ömür mutluluk için birbirlerine “Evet” diyecekler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR