Karamürselli öğretmenin yürek yakan şehit yazısı!

MAKALEYİ DİNLE

Yine şehit haberleri…
Yine Dağlıca…
8 şehit….
30 yıldır terör bitirilemezken, şehit haberleri içimizi cız etmeye devam ediyor…
Karamürsel 100.Yıl EML. Edebiyat öğretmeni Derya Balcı, bana bir mail gönderdi. Şehit haberleriyle nasıl sarsıldığını yazdı.
Derya öğretmenin içleri burkan yazısını okuyunca gözyaşınızı tutamayacaksınız…
**
Yavrucaklar gitti…
Ocaklar söndü. Analar feryat figan. Sevgililer boynu bükük, sessiz ağlamada yürekler.
Hani benim oğlum.
Hani benim kocam.
Hani benim sevgilim, nişanlım.
Hani benim babam.
Babammmm.
Nerdesin babam.
Gelmeyecek misin artık babacığım?
Bana kim oğlum diyecek babam.
Nerdesin babam.
Gel artık ne olur.
Her sabah seni sorardım gözümü açtığımda anneme “babam nerde anne “diye. Annem ne cevap verecek babam.
Tarlaya gitti oğlum. Öğlene gelecek” diyemeyeck mi? babam beni bırakıp gitme.
Ben de seninle geleyim, beni de götür ne olur.
Beni sensiz bırakma babam. Boynu bükük bırakma babam.
**
Boğazım düğüm güğüm. Yutkunamıyorum. Acıyor. Hem de çok. Ağlasam geçer mi … Sanmam. Acın düğüm düğüm boğazımda sevdiceğim. Ama ağlamayacağım yarim. Sen benim dünyamsın, canımsın. Dünyamdan vazgeçmedim ben. Bedenin yanımda olmasa bile ruhun, benliğin benimle. Ben seninleyim, sen benimlesin. Hain kurşun seni benden aldı, oğlum babasız kaldı. Sana dokunmasam da ben seni seviyorum. Babacığım diye seslendiğinde oğluma ne diyeceğim? ses ver bana sevdiceğim ses ver.
**
Gözlerine bakmaya kıyamadığım yarim, son bir kez bak bana. Aç gözlerini. Bizi bırakıp gitme. Beni ve oğlumu bırakma. Kör kurşunu çıkar bedeninden tanrım ne olur çıkar onu. Bizi böyle aç susuz sevgisiz bırakma. Ne olur aç gözünü canım. Bak bana. Bana sevdiğini söyle. Oğlumu babasız bırakmayacağını söyle. tanrım. Ne olur. Alma onu benden. Beni seven kalbi alma benden…
Acıyor boğazım, yutkunamıyorum. Kalbim daha çok acıyor. Söyleyemiyorum. Ağlamıyorum. Bana yakışmaz senin ardından gözyaşı dökmek. Göz yaşlarımı beni seven kalbe gömüyorum sevdiceğim. Ve beni seven kalbinden öpüyorum.
**
Gitti yavrucaklar.
Dönmeyecekler.
Göremeyeceğim seni bir daha.
Kime sarılıp koklayacağım.
Bak ne kokuyor diye kime diyeceğim.
Yoksun artık.
Hain kurşun seni buldu.
Aldı benden seni yavrucağım.
Yürek dayanmaz gözler yetmez ağlamaya.
Ama yoksun artık.
Sana sarılamayacağım.
Öpemeyeceğim seni.
**
Karamürsel 100.Yıl EML. Edebiyat öğretmeni Derya Balcı’nın şehitlerle ilgili yazdığı yazıyı okudunuz….
Eyyy devleti yönetenler, şu terör belasını bitirin artık…
Derya öğretmenimiz bir daha bu yazıyı yazmak zorunda kalmasın…


Kurtarma Timi 19 kişi kurtardı
Kandıra ve Karamürsel sahillerinde görev yapan Büyükşehir Kurtarma Timi, hafta içinde de kurtarma çalışmalarına devam etti. Geçen hafta 28 kişiyi kurtaran tim, hafta içinde de 19 kişiyi hayata bağladı. Kurtarılan kişiler: Hüseyin Kaya (34), Necla Naz (15), Filiz Naz (15), Ahmet Taraklı (45), Filiz Nurcan (52), Kemal Sarın (16), Hüseyin Furunci (19), Necdet Kaya (23), Ahmet Sarıflı (27), Necip Kuyulu (25), Ahmet Uzun (23), Necla Saygın (35), Hüseyin Kenan (33), Filiz Hayat (32), Hasan Sara (44), Şükrü Kaya (22), Kenan Kaya (16), Aysan Kasık (25), Bayram Kar (21)


Yalakdere Kooperatifi Yıldırım’ı ziyaret etti
S.S. 127 Nolu Yalakdere ve Çevre Köyler Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tahir Eryürek, yönetim kurulu üyeleri Abdullah Bıyık, Cengiz Akkanat, Mehmet Mustafa Akay ve Murtaza Çul ile birlikte Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret ederek yönetimini tanıttı. Kongrede güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildiğini açıklayan Tahir Eryürek 18 üyelerinin bulunduğunu ve ilçeye bağlı olan köylerde taşımacılık yaptıklarını söyledi.
Başkan Yıldırım ise kooperatif başkanı Tahir Eryürek ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.


Kocaeli Devlet’te cihaz ihalesi yapıldı
Kocaeli Devlet Hastanesi’nde kullanılmak üzere dermatolojik cryo cihazı, cryo cihazı termos ve dermatoskop cihazı alım ihalesi yapıldı. İl Özel İdaresi’nde yapılan ihalede 3 kalem medikal cihaz için yapılan ihalenin yaklaşık maliyeti 11 bin 924 TL olarak belirlendi. İhalenin tek katılımcısı 10 bin 750 TL teklifle Leofarma Tıbbi Ürünler Ltd. Şti. oldu. İhaleyi kazanan firmadan sözleşmenin imzalanması sonrası 45 gün içerisinde medikal cihazların kurulumunu tamamlaması isteniyor.


Sünnetçi Fenerbahçeli olursa..
Karamürsel’in tanınan ve sevilen ailelerinden Nurdan-Bahadır Gül çiftinin oğulları Egehan, HikmetÖzbağcı İ.Ö. Okulu’nu bitirir bitirmez soluğu Karamürsel’in ünlü sünnetçisi Seyfettin Yener’in kliniğinde aldı.
Teyzesi Candan’ın kamerası ile belgelediği Egehan’ın “erkeklik” belgeseli sırasında Egehan’a en büyük destek ve moral küçük kız kardeşi Melike’den geldi.
Galatasaraylı Egehan’ı Erkekliğe kavuşturan Fenerbahçeli sünnetçi Seyfettin Yener, “bugüne kadar sayısız sünnet yaptım, ama şu anda Galatasaraylı bir taraftara yaptığım operasyon kadar heyecan duymadım” dedi ve Egehan ve ailesi ile birlikte hatıra resmi çektirdi.


Erkekliğe:-
Karamürsel’in tek ve ünlü sünnetçisi Fenerbahçeli Seyfettin Yener, en son sünnet ettiği bir fanatik Galatasaray taraftarı olan Egehanı sünnet etmekten o kadar mutlu ki Egehan ve ailesi ile bu mutluluğu çektirdiği bu resimle tescil ettirdi.


Oktay Keler buz pistinde kaydı!
Genellikle çocukların ve gençlerin ilgisini çeken buz pisti, bu günlerde büyüklere de ev sahipliği yapmaya başladı. Bir hafta önce Vali Ercan Topaca, AKP Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zekeriya Özak ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in katıldığı buz pistinin açılışı yapılmıştı. Gölcük Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Oktay Keler, önceki gün buz pistinde ilk kez kaymanın heyecanını yaşadı. Keler, ayağına geçirdiği patenlerle ilk denemesini başarıyla gerçekleştirdi. Keler, buz pisti hocası Ali Yılmaz eşliğinde ilk kez kayarak, birim müdürleri arasında da ilk olmayı başardı.


Konteynırlara zincir!
İzmit’te konteynırlara zincir takıldı. İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, özellikle rüzgarlı havalarda devrilen ve çevrenin kirlenmesine neden olan konteynerlara zincir vurarak bu olumsuzluğun önüne geçmiş oldu. Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, özellikle eğimli arazilerdeki çöp konteynırların rüzgar ve kedi köpekler yüzünden sık sık devrilerek çevrede kötü bir görüntü oluştuğunu belirtti. Şener, ayrıca, zincirleme yöntemiyle konteynırların hurdacılar tarafından çalınmasının da önüne geçildiğini sözlerine ekledi.


Turgut’ta sevinç!
İzmit Turgut Mahallesi’nde asfalt sevinci yaşanıyor. Turgut Mahallesi’nde altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollar İzmit Belediyesi’nce asfaltlanıyor. Erguvan, Cami, Şenollar Sokaklar ile İsmail Kolaylı Caddesi komple asfaltlanarak toz toprak ve çamurdan kurtarıldı. Yaklaşık 2 km uzunluğundaki cadde ve sokaklar için 3000 ton asfalt kullanıldığı açıklandı.Turgut Mahalle Muhtarı Muhittin Sevil yapılan çalışma nedeniyle belediye teşekkür etti.


BUNLARİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Zürafalar yüzemez…


KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR