Güreş ligleri…

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Minik Ligi 18 Ekim 2015 günü Karamürsel Spor Salonu’nda başladı. Dört hafta devam edecek ligin ikinci haftası 4 Ekim 2015 günü Başiskele Spor Salonu’nda yapılacak. 11-12 ve 13-14 yaşlarında yapılan müsabakalar lig sonunda her iki yaş grubunun kazandığı müsabakalara göre en fazla müsabaka kazanan takım birinci olarak sıralanacak ve kupa alacak.

Birinci hafta sonunda her iki yaş grubunda toplam 15 müsabaka kazanan Kağıtspor birinci sırada, 7 müsabaka kazanan Karamürsel ikinci, 5 müsabaka ile Gölcük Belediyesi üçüncü, 4 müsabaka ile GHSİM dördüncü, 2 müsabaka ile Gebze Belediye beşinci durumda bulunuyor.

Üçüncü hafta Minik Ligi 31 Ekim 2015tarihinde Atatürk Spor Salonu’nda Büyükler Süper Birinci Lig müsabakalarından sonra yapılacak. Bu müsabakalar aynı zamanda 29 Ekim Cumhuriyet Kupası müsabakası olacak.

Gençlerimizin müsabaka alışkanlığı sağlaması için 2009 yılında başlattığımız Minik Ligi Türkiye’de ilk defa ilimizde yapılmaya başladı. 2016 sezonunda federasyon faaliyetine alınmasını beklediğimiz Minik Ligi müsabaka alışkanlığı kazanılması açısından faydalı olacaktır.

***

Büyükler Süper 1.Lig: Güreş Federasyonu’nun faaliyetlerinden Süper 1.Lig müsabakalarına Kocaeli Kağıtspor Kulübü katılmaktadır. 10 Kulübün mücadele ettiği müsabakalarda Kağıtspor, mütevazı takımıyla güçlü kulüpler karşısında ancak küme düşmemek için mücadele verebilir. Rakipler, sporcuları arasında Dünya, Avrupa şampiyonları ve kilolarında ilk üçe giren sporcuları olan kulüpler. Ancak Kağıtspor gücü nispetinde cevap verebilir.

İlk müsabakasını 18 Ekim’de Ankara’da, bünyesinde şampiyonlar olan TEDAŞ ile yapan Kağıtspor, müsabakayı 8-1 kaybetmiştir. İkinci müsabaka ilimizde Sancaktepe ile yapılacak.

Kağıtspor’un İl içinde yapacağı müsabakalar: 31 Ekim’de Sancaktepe, 15 Kasım’da Kahraman Maraş Belediye, 29 Kasım-Ankara İller Bankası, 6 Aralık-Tokat Özel İdare, 13 Aralık Bahçelievler müsabaka yapacak. Müsabakalar saat12.00’de İzmit Atatürk Spor Salonu’nda olacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ziya Ürük - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR