Hasta başında fotoğraf çektiren siyasetçiler, bu yazıyı okuyun!

MAKALEYİ DİNLE

Haberpi.com’un yazarı Adalet Bora, siyasetçilerin ve belediye başkanlarının hastaları ziyaret edip sosyal paylaşım sitesinden yayınlamasıyla ilgili bir yazı yazdı.

Önemli konulara temas etti.

Hastaları ziyaret edip, birlikte fotoğraf çektirip yayınlamak AKP döneminde moda oldu. Adalet Bora’nın yazısını sizlerle paylaşmak istedim;

 

HASTALARIN BAŞINDA POZ VEREN ADAYLAR; KORKUNÇSUNUZ

 “Hastaların başında poz veren siyasetçiler ve adaylar gerçekten korkunçsunuz…

Korkutuyorsunuz hepimizi…

Vicdanların tükeniş noktasını gösterdiğiniz için korkuyoruz sizlerden ve sizin gibi bu paylaşımları yapanlardan.

Tamam seçim var…

Tamam vatandaşın tek oyunu da almak için binbir yolu deniyorsunuz.. Ankara'ya gitmek için müthiş şirinlikler ve cana yakın numaralarında çok yetenekli olabilirsiniz..

Hakkınızdır… Yapabilirsiniz… Kabul

Sevgili Milletimin sevgili vekil adayları bütün bunları yapmanızı anlıyoruz.. Her seçim öncesi içinizdeki şahane maskeleri çıkarıp her gün bir başka hallere bürünmenizi de anlıyoruz.

Nihayetinde ceylan derisinden koltuklar, milyarlık maaşlar, her şeyin bedava olduğu bir hayat için üç beş ay vatandaşa karşı sergilediğiniz o hayranlık uyandıran hal ve hareketlerin arkasındaki koltuk sevdanızı da anlıyoruz..

Ama…

Ama anlamakta gerçekten ve gerçekten zorluk çektiğimiz, midemizi bulandıran, insanı insanlığından utandıran o hastalarla çektirip çektirip facebook ve twitter ve diğer sosyal medya mecralarında çarşaf çarşaf paylaştığınız o fotoğrafları anlamakta ve kabullenmekte zorluk çekiyoruz

Seçim çalışması çerçevesinde gidip ziyaret ettiğiniz o hastaları ve o hastaların fotoğraflarını paylaşırken nasıl bir ruh hali içinde olduğunuzu anlamayı ve niyetinizi öğrenmeyi gerçekten çok istiyoruz!

İnsanın vicdanını, yüreğini ve varsa insan ruhunu yaralayan bu kabul edilmez hal ve hareketi nasıl bu kadar kolay ve basit bir şekilde normalleştirmeyi başardığınızı nasıl içiniz hiç sızlamadan çarşaf çarşaf paylaştığınızı bize anlatır mısınız?

Yani "biz hastaları da ziyaret ediyoruz, çok insanız, çok merhametliyiz" mi demek istiyorsunuz?

Ki paylaşımlardan bu sonuç çıkmaz geriye şu kalıyor. "Bak bize her gün düğün bayram, siz burada acı çekerken biz gelip sizi serumlar iğneler, çaresizlikler ve mecalsiz halinizle de oy olarak görüyoruz" demenin ve insanı nasıl materyal olarak gördüğünüzün en acımasız temsilcileri olduğunuzu çok net ve insafsızca sergiliyorsunuz!

Hasta yatağındaki adamların, çocukların, kadınların başında verdiğiniz o gülücüklerle neyin kafasını yaşıyorsunuz?

Nasıl poz verip bir de fotoğraf çektiriyorsunuz… Buna neden ihtiyaç duyuyorsunuz.. Hastanın başında poz veren adaylar dehşet ve vahşetsiniz!..

O kadar mı çok makinalaştınız da her şeyi ve herkesi her koşulda alacağınız maaş, sonsuz bedava yaşam ve vekillik koltuğuna böyle ruhsuzca, futursuzca ve... basamak yapmayı mubah görüyorsunuz..

Söylenecek söz yok..

Gerçekten korkunç görünüyorsunuz..

Ve ben bu paylaşımı yapan o adaylar ve onlarla dolaşan yandaşlarından ürküyorum…

İnsanlık adına, gelecek adına ve Ankara'ya gittiklerinde neler yapabilecekleri adına... O paylaştığınız fotoğraflarda sizin sevdikleriniz, kıymetlileriniz olsaydı yine aynı şeyi yapar mıydınız sahiden?

Kim bilir! Belki de en kıymetliniz sadece oy'dur..

Bunun aksini inkar edebilir misiniz?”

***

Adalet Bora’nın yazısını okudunuz.

Siyasetçiler, belediye başkanları gerçekten de şirin gözükmek için, o uğruna hastaları ziyaret manevi duyguları istismar ediyorlar.

Gerçekten de korkunç oluyorlar…

Kendilerini ziyaret eden hastalara sesleniyorum, o siyasetçilerin, o belediye başkanların o yalancı gülüşlerine kanmayın, sizi oy deposu olarak görüyor.

Zaten böyle görmese, ne işi var yanınızda.

Madem sizi ziyaret ediyorlar, bari fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşmasınlar,  çektirdikleri fotoğrafları gazetelere göndermesinler…

 

Mustafa Tımaç’a taziye ziyareti

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Erdoğan Görgün, Başkan Yardımcıları Günay Gülcü ve Erdal Baykara, Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Danışma Kurulu üyesi eski Kandıra Belediye Başkanı Turan Sarı, geçtiğimiz günlerde annesi Emine Tımaç’ı ebediyete uğurlayan Mustafa Tımaç’a taziye ziyaretinde bulundu. Tımaç’a taziyeden sonra eski Belediye Başkanı Ecz. İsmail Genç’i de eczanesinde ziyaret eden ve Marifet Lokantası’nda da değerlendirme yapan Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri Kandıra’dan İzmit’e döndü.

 

CHP, yargıya gitti

Körfez Adliyesi'nde katip memuru olarak vazife yapan Sefa Özdemir isimli vatandaşın sosyal paylaşım sitesinde paylaşmış olduğu bir yazı, Alevilere, Kürtlere ve siyasi partilere hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Körfez İlçe Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Gülseren Altunal Solmaz tarafından yargıya taşındı. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Solmaz, hiç kimsenin bir başkasının değerlerine hakaret etmeye hakkının olmadığını ifade etti.

 

Tarhan, Tan’a başsağlığı diledi 

CHP Kocaeli Milletvekili adayı Tahsin Tarhan önceki gün partisinin Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz ile birlikte Ankara’daki patlamada üç kuzenini birden kaybeden Gebze Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Dilek Tan’a taziye ziyaretinde bulundu. Tarhan, 9 yaşındaki çocuktan ne istediler? Diyerek tepkisini dile getirdi. Biz de Tan’a başsağlığı diliyoruz.

 

Zabıtaya ödül!

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli Erkan Sardal, Mustafa Kar ve Hüseyin Filik, ayın başarılı personeli seçildi. Üzülmez, üç personele altın hediye etti. Aslında güzel bir uygulama. Bu sayede personelin verimliliği artıyor.

 

CHP’li Hürriyet, AKP’nin bebek projesini taklit etti

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Darıca Kadın Kolları Başkanı Serap Aydın ile beraber Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde çiçeği burnunda anne ve babaların bebeklerine hediye dağıttı. Bebeklere hoş geldin projesi, AKP’nin bir projesi. Dolayısıyla CHP, AKP’yi taklit etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR