Kent Kart sisteminden çıkmak isteyenler kim?

MAKALEYİ DİNLE

S.S. 13 Nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi eski Başkanı Tevfik Özkaraaslan, minibüs sahiplerinden İlyas Özkaraarslan, Turgay Demirkırar, Nazım Bayrak ve Ali Mete, Kocaeli Birinci Noterliği’nden Kent Kart Ege Elektronik San ve Tic. Ltd. Şti. Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak Korkmaz Apartmanı T.N: 96 İzmit adresine ihtarname çekti. Ama adreste böyle bir şirket olmayınca evrak geri gitti.
Tevfik Özkaraaslan ve 4 arkadaşı bu kez Kent Kart Marmara Elektronik Turizm ve Tic. A.Ş. Gümüşsuyu Mahallesi Muhtar Kamil Sokak No: 3 K.5 Taksim-Beyoğlu-İstanbul adresine aynı noterden ihtarname çekti.
Peki, neden ihtarname çektiler.
Konu şu; 01.01.2012 tarihi itibarıyla geçilen havuz sisteminden eğiş dağılım söz konusu olmaması sebebiyle havuz dışı bırakılma ve önceki dönemlere ilişkin eksik ödemelerin yapılması ihtarından ibaret.
Açıklama kısmına şunlar yazıldı;
Sayın muhatap (Kent Kart Marmara Elektronik Turizm ve Tic. A.Ş); 01.01 2012 tarih itibarıyla Kocaeli il genelinde nakit binişler kaldırılmış ve gelir havuzu sistemine geçilmiştir.
Gelir havuzu konusunda tarafımızca verilmiş bir muvafakat olmamasına rağmen 41 EH 595 plakalı araçlarımızın toplamış olduğu gelir, havuza aktarılarak tüm üyelere eşit biçimde pay ödendiği şeklinde bir bilgilendirme yapılmıştır.
Ancak yapmış olduğumuz inceleme sonucunda havuzdan tarafımıza az para ödendiği, eşit bir dağıtım söz konusu olmaması sebebiyle havuz dışı bırakılmayı isteme zaruriyeti hasıl olmuştur.
Sonuç;
İş bu ihtarname tebliğinden itibaren gelirimizin havuzlara aktarılmaması, gelirlerin tarafımıza ödenmesi ve ihtardan önceki dönemlere ilişkin havuzdan tarafımıza yapılan eksik ödemelerin ikmal edilmesini saygılarımızla ihtar ederiz.
**
S.S. 13 Nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi eski Başkanı Tevfik Özkaraaslan, minibüs sahiplerinden İlyas Özkaraarslan, Turgay Demirkırar, Nazım Bayrak ve Ali Mete’nin noter kanalıyla çektiği ihtarnameyi okudunuz.
Minibüs sahipleri;
Gelirlerimiz havuza aktarılmasın diyorlar…
Gelirlerimiz bize ödensin diyorlar…
İhtardan önceki dönemlere ait eksik ödemeler bize yapılsın diyorlar…
**
1 Ocak 2012’de yürürlüğe giren Kent Kart sistemiyle ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.
Minibüs sahipleri cuma, cumartesi ve Pazar gününün akşamı da hesaplarına para yatırılmasını istiyor…
Kimi minibüs sahibi, hesaplarına eksik para yatırıldığından şikayetçi…
Kimi minibüs sahibi, çalışmayan arabanın hesabına para yatırılmasından şikayetçi…
Anlaşılan bu şikayetlerin ardı arkası kesilmeyecek…
Büyükşehir Belediyesi ile Kooperatif Başkanları kısa bir zaman içinde bir araya gelip bu konuları konuşsalar iyi olur…


Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne şikayet var!

AKP Hükümeti, sağlık politikalarında yaptığı devrimlerle övünür.
Bunu da seçim malzemesi yapar…
Başbakan Erdoğan ve Sağlık Bakanı hastanelerde kuyrukların olmadığını, her şeyin güllük gülistanlık olduğunu sık sık dile getiriyorlar…
Ama bu söylenenlerin İzmit Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde geçerli olmadığını okurlarımızın şikayetlerinden öğreniyoruz.
**
Zira dün okuyucum aradı, hastaneden şikayetçi olarak şunları ifade etti; Önceki akşam saat 11.00’de torunumu İzmit Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götürdüm. Numara aldım.
Bekle Allah’ım bekle, saat 1.30 oldu, hala sıranın bana gelmesini bekliyorum. 2.5 saattir bekliyorum, neden bana sıra gelmiyor diyerek bilgi almaya çalıştım. Meğer sadece 1 doktor çalışıyormuş.
Sıranın gelmemesi de bundanmış.
Böyle şey olur mu, kimsenin halka çile çektirmeye hakkı yok.
Koskoca hastanede 1 tane mi nöbetçi doktor bırakılır?
Sordum, her akşam mı burası böyle kalabalık, evet dediler. Yani insanlar her akşam burada çile çekiyor, her akşam burası tıka basa dolu, inanılmaz bir kalabalık var. Yetkililer bu soruna çözüm bulmalı, başka nöbetçi doktorlar bırakmalı” dedi.
Biz de buradan yetkililere sesleniyoruz;
İzmit Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi her akşam hastalarla dolup taşıyor. Bu soruna bir an önce çözüm bulun.
Halkı mağdur etmeye hakkınız yok.


Saadet iktidar olursa cuma günleri tatil olacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partisinin Çankırı İl Divan Toplantısı'nda partililere hitap etti. Kamalak, “Milli Görüş iktidarında hafta sonu tatili eskiden olduğu gibi yeniden Cuma günü olacak. Kamu görevlilerimiz şu anda sıkıla sıkıla izin alarak Cuma namazına gidiyor. Bizim iktidarımızda ise kamu görevlileri artık rahatça camilere gidecek ve hürriyetlerine kavuşacaklar" dedi.


Adese Körfez’de açılıyor

Adese Mağaza yetkilileri Ayhan Türkoy ve Hasan Çakır Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’ı makamında ziyaret ederek düzenleyecekleri açılışa davet etti. Körfez Alışveriş Merkezi içerisinde bugün saat 14:00’da Adese Körfez Mağazasının açılış programını düzenleyeceklerini belirten Türkay ve Çakır, açılış kurdelesini Başkan Pehlivan’ın kesmesini istedi.
Körfez’de açılacak olan Adese mağazasına şimdiden bol ve hayırlı kazançlar dileyen Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan “Körfez gelişen bir kent, gelişmeye bağlı olarak bir takım ihtiyaçlarda ona paralel olarak gelişmekte. Bu tür kaliteli mekanların ilçemizde sayısının artması bizleri mutlu ediyor.” dedi. Başkan Pehlivan açılış programına katılacağını belirtti.


Radyo programcısı Mustafa Kurt askere gidiyor


Uzun yıllardır ilimizde radyo programları yapan ve son 6 yıldır stüdyosu yine İzmit'te bulunan Radyo Şahin programcılarından Mustafa Kurt, radyoculuğa 31 Mart Cumartesi günü yayınlanacak Cumartesi Kaçamağı isimli programla uzun bir ara veriyor.
Yaklaşık 13 yıldır radyo programları ile Kocaeli halkına seslenen Mustafa Kurt aynı zamanda Çevre Mühendisliği mezunu. Geçtiğimiz aylarda da evlilik yolunda ilk adımı atıp nişanlanan Mustafa Kurt, önümüzde ki ay vatani görevini yapmak üzere askere gidecek. Bu sebeple Radyo Şahin'de 31 Mart 2012 Cumartesi sabah 09:00'da başlayacak olan ve yayın arkadaşı Eyüp Mercimek'le birlikte sunacakları son programla yayın hayatına uzun bir ara verecek. Mustafa Kurt'a ileri ki hayatında başarılar diliyoruz.“Ülkemizde siyasetçi kolay yetişmiyor”

2009 yılında Kahramanmaraş’ta helikopterinin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi Onursal Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının üçüncü yıldönümü nedeniyle Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı Osman Akkenar bir taziye mesajı yayınladı.
Akkenar, merhum Yazıcıoğlu’nun vefatıyla ilgili şüphelere dikkat çekerek “Türkiye’de siyasetçi kolay yetişmiyor. 2009 yılında yaşanan helikopter kazası ile ilgili ortaya atılan iddiaların bir an evvel cevaplandırılması ve konu ile ilgili soruşturmaların ivedilikle sonuçlanmasını bekliyoruz” dedi.


Doğan, Ellibeş’in ekibini övdü

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret etti. Başkan Ellibeş, ziyaretten dolayı Doğan’a teşekkür etti.
Başkan Ellibeş, ziyarette Doğan’a, “Kocaeli genelinde ilçe belediye başkanlarının örnek bir uyum içerisinde halka en güzel hizmet yapmalarının Kocaeli’nin marka kent, ilçelerin de marka ilçe olma yolunda gösterdikleri başarılardan dolayı olduğunu belirtti. Tabi ki bu başarıların arkasında da unutulmaması gerek ekiplerimiz var” dedi.
Doğan da ziyarette Ellibeş’i ekip konusunda çok şanslı bulduğunu söyleyerek, “Çünkü her biri kendi alanında başarılı, deneyimli ve tecrübeli olan başkanlarımızın olması Başkan Ellibeş’i halka hizmet sunmada rahatlattığına inanıyorum. Bu görevi yapan arkadaşların ilçeyi çok iyi bilmeleri gerekir, Gölcük Belediyesi’nde de böyle bir kadronun kurulmuş olması başarı çıtasının daha yükseğe çıkartılmasını teşvik ediyor” dedi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Keççabın önceden ilaç olarak kullanıldığını

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR