CHP Derince ve AKP’li Bulut!

MAKALEYİ DİNLE

30 Mart 2014 seçimleri öncesi…

CHP’de belediye başkan adayları önseçimle belirlendi…

Sıra meclis üyeliklerine geldi…

İl yönetimi, 2,4,6 ve 8’nci sıralara kota koydu… 

30’a yakın kişi meclis üyeliğine aday oldu…

Bir önceki dönem 1’nci sıradan meclis üyesi olan Ali Haymanalı da aday oldu…

Haymanalı, önseçime sayılı günler kala meclis üyeliğinden geri çekildi…

Haymanalı’nın seçime sokulmadığı, kontenjandan meclis sıralamasına konacağı düşünüldü…

Meclis üyelikleri için de önseçim yapıldı…

Sıralama belli oldu…

Sonrasında sıra kontenjana geldi…

Birçok partili Haymanalı’nın kontenjandan ikinci sıraya konacağını düşündü…

Ama düşünülen şey olmadı…

Haymanalı, listeye konmadı…

**

Haymanalı’nın kontenjandan meclis üyeliğine konmamasıyla ilgili birçok spekülasyon ortaya atıldı…

En çok konuşulan senaryo ise şu idi…

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın Derince Belediye Başkan adayı olan Hakan Savaş ile arası çok iyi. Ailece görüşüyorlar. Kuşkan, Savaş’tan Ali Haymanalı’yı listeye koymamasını istedi. Savaş da bu istediği yerine getirdi.

**

Ali Haymanalı, Derince Belediye Meclis üyeliğinin yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis üyesiydi… Gerek Derince’de, gerekse Büyükşehir’de verdiği önergelerle, sorduğu sorularla gündem yaratıyordu…

Bu dönem Ali Haymanalı yok…

Hem Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, hem de Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ali Haymanalı’nın mecliste olmamasından çok memnun…

Karaosmanoğlu, ayrıca Av.Fahri Örengül’ün de mecliste olmamasından ayrıca memnun. Zira Örengül ve Haymanalı ikilisi, gerek konuşmalarıyla, gerekse önergeleriyle Karaosmanoğlu’nu  çok zorluyorlardı.

**

Gelelim bugüne…

Seçimin üzerinden altı ay geçti…

Derince’nin ekin ayı meclis toplantısı önceki gün yapıldı…

Belediye başkanı Ali Haydar Bulut, CHP’li eski belediye meclis üyesi Ali Haymanalı için, “geçmişte karşı çıktıklarına şimdi pişmanlık duyuyormuş” değerlendirmesine bulunmuş…

**

Ali Haymanalı da önceki gün ilçe binasında basın toplantısı yaptı ve Başkan Ali Haydar Bulut’a tepki gösterdi.

Ve özellikle Çenesuyu A.Ş. üzerinden bir dizi suçlamalarda bulundu;

Birlikte okuyalım;

Buradan Sayın Bulut’a çağrımdır; İflas etmiş gösterdiğiniz ÇENESUYU A.Ş’de  sermaye artışı yaptınız, allayıp pulladınız şimdi soruyorum;

Çenesuyu’nu kime satacaktınız, müşterisi hazır mıydı?
Madem giden başkan batırmıştı, şimdi bütün belgeler elinizde ÇENESUYU A.Ş.’ den hangi parti büyüğüne, hangi ajans’ a, hangi yandaşlara ihale ve ödemeler yapılmış, sizi acilen açıklama yapmaya davet ediyorum.

**

Ama “benim gözümde sizden, bizden yoktur. Yolsuzluk yapanı koruyan aynı saftadır. Fakat ben partilimi yandaşımı koruyorum”  derseniz o sizin vicdani sorumluluğunuzdur

Sırada satılacak neresi var Sayın Bulut, Öğretmen evi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, Belediye arsaları tıpkı akaryakıt istasyonu gibi adrese teslim ihale mi olacak?
Kentsel dönüşüm rantsal paylaşıma dönüşürken bu pastadan kimler pay alacak, limanla ilişkisi ne olacak?

**

Benim de bu mahallede (Deniz Mahallesi) oturmamdan dolayı alın terimizle kazanıp yaptığımız mülkleri birilerine RANT sağlamak uğruna ve kent dokusunun bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz”

**

Haymanalı’nın açıklamaları böyle…

Ali Haydar Bulut’un cevap verirse, gazetemizde yayınlarız.

**

Son günlerde Ali Haymanalı ismi yine ön planda…

Haymanalı, Merkezi İş Alanları (MİA) projesinin mahkeme tarafından iptal edilmesinde başrolde idi…

Haymanalı, düzenlediği basın toplantısında yine gündem yaratacak iddialarda bulundu…

**

Peki CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ne yapıyor?

Basın toplantısında Ali Haymanalı ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiriyor!


 

 

Sıradışı kitabın yazarı İzmit’te

Sıradışı bir kişisel gelişim yolculuğu alt mesajı ile yazarlık arenasına çıkan Cesur Timur, bugün saat 15.00’te Belsa Plaza’da Olbia Kafe’de okurlarına bir söyleşi ve ardından imza merasimi düzenleyecek. Etkinliklerinde hiçbir suretle giriş ücreti ve eğitim ücreti talep etmeyen yazarın kitabı söyleşi gününe özel 14 yerine 10 TL ile okurunun beğenisine sunulacak.

 

Ordulular Buluşuyor programı ertelendi

Kocaeli ve Ordu Büyükşehir Belediyeleri tarafından bugün ilimizde yapılması planlanan Ordulular Buluşuyor programı, Kartepe’de düşen helikopterde şehit olan askeri personel ile Sivas’ta meydana gelen trafik kazasında şehit olan polisler nedeniyle başka bir tarihe alındı.

 

Doğa ve hayvan kermeste buluşuyor

Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği bugün İzmit Sanat Sokağı’nda başlayacak ve iki gün daha devam edecek kermes düzenliyor. Tüm geliri sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi, bakım ve gıda masrafları için kullanılacak olan kermeste giyim, takı, züccaciye, kitap, kedi ve köpek mamaları gibi birçok farklı ürün sergilenecek ve satışa sunulacaktır. Kermes sabah 10:00'da açılacak ve her gün akşam 19:00'a kadar ziyarete açık olacak.

 

İzmit’te tiyatro ve drama okulu

İzmit Belediyesi tarafından Pişman Tiyatro ve Drama Okulu açılacağı öğrenildi. Belediyenin Eğitim ve Kültür Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 65 kişilik tiyatro ve drama okulu için 18 Ekim Cumartesi günü saat 10.30 da Belsa 9.katta seçmeler yapılacak. 8-14 yaş grubundan herkesin seçmelere katılabileceği açıklandı.

 

KOÜ’de Dr. Doğan’ın Başarısı

Başyazarlığını Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Dr. Bülent Doğan’ın yaptığı “Tectonostratigraphic evolution of the basins on the southern branch of the North Anatolian Fault System in the SE Marmara Region, Turkey” adlı makale, “International Journal of Earth Sciences” dergisi tarafından önemli içeriğe sahip (Popular Content Within This Publication) ünvanlı makaleler arasında gösterildi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR