AKP’li Bulut ile CHP’li Yılmaz arasında “kıllık yapma” tartışması!

MAKALEYİ DİNLE

Büyükşehir Belediyesi’nin eylül ayı meclis toplantısı önceki gün yapıldı…

Meclis oturumuna Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlık yaptı.

Meclis oturumunun gergin geçeceği daha ilk dakikalardan itibaren kendisini göstermeye başladı.

***

Meclis oturumuna gelen Başkan Karaosmanoğlu, Kurban Bayramı’nda belediye tarafından yapılacak olan ücretsiz ulaşımdan dolayı minibüsçüler ve otobüsçülerin istekleriyle karşılaştı.

Karaosmanoğlu, “meclis sonrasında görüşürüz” diyerek bu tekliften manevra ile uzaklaştı.

 ***

Meclis oturumunda yoklama sonrasında CHP ve MHP grupları tarafından soru önergeleri Meclis’e sunuldu.

Sunulan soruların hemen hemen aynı olmasından dolayı Başkan Karaosmanoğlu soru önergelerini okutturmadan sadece başlıklar ile cevaplamak isteyince CHP grubundan Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz, Meclis iç tüzüğüne bu durumun aykırı olduğunu söyledi.

 ***

 Başkan Karaosmanoğlu ile CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz arasında usul tartışması yaşanırken, Meclis salonu gerildi.

Başkan Karaosmanoğlu verilen soru önergelerini Meclis sonunda cevaplayacağım demesi sonrasında CHP’li Yılmaz iç tüzüğe bu durumda aykırıdır diyerek tepkisini dile getirdi.

İkili arasında yaşanan bu tartışma sırasında Başkan Karaosmanoğlu, meclis üyelerine soruların Meclis sonunda cevaplanması yönünde yaptırdığı oylama ile AKP’nin oylarıyla muhalefet tarafından verilen soru önergeleri meclis sonuna bırakıldı.

 ***

CHP’li Yılmaz bu durum karşısında iyice gerildi.

Yılmaz’ın bu gerginliği ses torununa da yansıdı.

Meclis içerisinde usul tartışması yaşanırken birden gözler Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz’a çevrildi.

İkili arasında “kıllık yapma” tartışması yaşanmaya başladı.

***

CHP’li Yılmaz, Derince Belediye Başkanı Bulut tarafından kendisine “kıllık yapma” sözünün söylediğini belirterek tepkisini dile getirdi.

Bu durum karşısında herkesin gözleri bu ikili üzerine kilitlendi.

Başkan Karaosmanoğlu, “Sakin olalım sayın Yılmaz” derken, CHP’li Yılmaz “bana ne dediğini duymadınız mı?” diyerek karşılık verdi.

Başkan Karaosmanoğlu, “Sayın Yılmaz isterseniz bir su için, sakinleşin biraz” derken, CHP’li Yılmaz ise “Her şeyi bize söylüyorsunuz, biraz da bu tarafta olanları görseniz.

Bize ne dediklerini duymadınız mı” diyerek tepkisini dile getirdi.

Başkan Karaosmanoğlu tartışmanın daha fazla uzamaması yönünde meclis gündemine geçti…

Gazetemiz muhabiri Serkan Borlak, Bulut ile Yılmaz arasındaki “kıllık yapma” tartışmasını görüntüledi…

 

Koccaeli’de 2014 yılında 7 bin kişi hayatını kaybetti

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü verilerine göre, 2014 Yılında Türkiye’de ölüm sayısı %4,7 artarak 390 bin 121 oldu. Ölenlerin % 54,7’sini erkekler, % 45,3’ünü kadınlar oluşturdu. Doğu Marmara Bölgesindeki illere baktığımızda ise 2014 yılında Kocaeli ilinde 7 276, Sakarya’da 5 284, Düzce’de 2 099, Bolu’da  1993, Yalova’da ise 1 443 ölüm gerçekleşti. 2014 yılında Kocaeli ilinde aylara göre en fazla ölüm 729 kişi ile Ocak ayında gerçekleşti.

 

"BBP kapatılsın demek siyasi edepsizliktir"

BBP Genel Başkan Danışmanı Serhat Duyar, MHP Milletvekili aday adayı Osman Beniz'in sosyal medya üzerinden kapatın artık şu partiyi söylemlerine tepki gösterdi. İşte Duyar’ın paylaşımları… “BBP kapatılsın demek siyasi edepsizliktir… 7 Haziran seçimleri olsun 1 Kasım seçimleri olsun, BBP Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici şimdi değil de ne zaman çıkışıyla ittifak beklentilerine net tavrını koymuştur. Kamuoyunda ve parti tabanlarında böyle bir beklentinin olması da olağandır. Büyük Birlik Partisi de bu anlamda üzerine düşeni ziyadesiyle yapmıştır. MHP Kocaeli Milletvekili A.A Beniz'in "BBP Kapatılsın" söylemini siyasi edepsizlik olarak değerlendiriyorum. Onun haricinde söyleminde kullandığı cümlelerde aynı düşüncelerdeyiz.” Duyar’n paylaşımı böyle. Anlaşılan seçimler yaklaştıkça MHP ile BBP arasındaki gerilim tırmanacak. Hatırlarsanız, 12 Eylül 2010’da yapılan referandumda MHP “hayır”, BBP “evet” oyu kullanmıştı. İki partinin tabanı aynı olmasına rağmen referandumda ayrı kutuplarda yer alması açıkçası beni şaşırmıştı.

 

Ayıkol’dan birlik mesajı!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Gölcük İlçe Başkanı Mertcan Ayıkol yayınladığı basın açıklamasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ayıkol, “En asil fikirler bizim fikirlerimizdir. En, meşru, en haklı dava bizim davamızdır. Biz dünyanın asil, şerefli, aynı zamanda mazlum bir milletin davasını, onun haklarını çiğnetmeme davasının, onun köleliğe sürüklenmesini önleme davasının sahibiyiz. Bu kadar yüksek, bu kadar asil hedefleri olan başka bir dava düşünülemez”dedi. Ülkü Ocakları, MHP’ye yakındır. Ülkücülerin performansı, MHP’nin 1 Kasım’daki seçimlerde alacağı oyu etkiler.

 

Yılmaz’dan Doğan’a ziyaret

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, önceki gün  İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ı ziyaret etti. Gençlik yıllarını Mehmet Ali Paşa'da geçiren ve İzmit'te sık sık vatandaşlarla buluşarak sorunlarını dinleyen Yılmaz, bu kez İzmit ile ilgili çalışmaları İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'dan dinledi. Doğan, Yılmaz’a Belediyenin mahallelerde yapmış olduğu çalışmaları hakkında bilgi vermiş. Hayat işte böyle bir şey… Mart ayına kadar öğretmen olan ve siyasette çoğu kimsenin tanımadığı Şevki Yılmaz’ın oğlu Mehmet Akif Yılmaz, şimdi milletvekili sıfatıyla belediye başkanlarını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi alıyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR