Derinceli bir babanın feryadı!

MAKALEYİ DİNLE

Derince Sabancı Çalışanları İlköğretim Okulu’nda iki çocuğu okuyan Kocaeli Valiliğinde çalışan ve Genç Parti eski İl Başkanı Erkan Örs, Derince Sabancı Çalışanları İlköğretim Okulu idarecilerinden şikayetçi oldu. Örs şikayetini şu şekilde dile getirdi; Oğlum Emirhan ve kızı Sudenaz Derince Sabancı Çalışanları İlköğretim Okulu’nun 1’nci ve 3 sınıfına gidiyor. Okul idarecilerinin katı tutumları, kişiye özel uygulama yapılan kurallar sergileyen ve özellikle okul müdür yardımcısı olan Halil Öztürk, aileme yaptığı hakaret ve tavırlarından dolayı, okul yönetimini protesto etmek amacıyla bu okulda okutmama kararı aldım.
**
Bundan böyle bu tür idareciler olduğu müddetçe çocuklarını okula göndermeyeceğim. Biz çocuklarımızı okula eğitim öğretim görmeleri için anne ve babaya vatanına milletine faydalı bireyler olarak yetiştirmek için gönderiyoruz. Okul kapısında boy gösteren sadece okula aidat için çırpınan her türlü parasal konuların arkasında olan okulda okuyan öğrencilerin, velilerini adeta şamar oğlanı gibi rencide ediliyor, hakir görülüyor. Velilere tepeden bakan, toplum içerisinde rezil eden bir müdür yardımcısı olan ve bağlı bulunduğu sendikayı arkasına alarak adeta güç ve boy gösterisi yapan Halil Öztürk ve müdürü Oğuz Atakan Kılıç gibi öğretmenlerin olduğu yerde huzur ve barış olmaz. Diğer öğrenci velilerinin de bu tutumundan şikâyetçi oldukları ve yaşanan hadise her ne olursa olsun sorunun öncelikle okul yönetimin ve velilerin çözmesi gerekirken, bu kişilerin destek olacağı yerde köstek oldukları muhakkaktır.
**
Eşime olan kasıtları okul aile birliği seçimlerinden beri sürdüğü, eşimin aynı zamanda okulda okuyan çocuklarımın 2 sınıfında annesi olması ve bu sınıfların düzenli temiz iletişimin hoşgörünün sağlıklı olduğu bunu diğer velilerden tespit edilmek koşuluyla ben bir veli olarak sabahları andımızın okunduğu saatlerde bir çocuğu sıraya girerken diğer çocuğumun rahatsız olmasından kaynaklı ki bunun okul idaresi de bilir. l sınıfa giden çocuğumu sınıfa bırakmak istemesi eşimi diğer velilerin yanında hanım hanım sen kim oluyorsun da çocuğunu sınıfa bırakıyorsun deyip tavizli konuşması ve geçtiğimiz günlerde yağmur yağdığı sırada ön kapıdan herkes girer iken eşimin suratına kapıyı kapatması, kişisel egosunu tatmin etmeye devam etmesi, halen bu sürecin devamı çocuğumun bir öğretmen tarafından aşağılarcasına rencide edip çocuğunun yanında yüksek sesle konuşarak annesinin rezil edercesine konuşma üslubu kullanan çocuklarımı okutmuyorum. Ben çocuklarıma 11 yıldan sonra kavuşmuşum ne çocuklarımı ne de ailemi ezdirmem gerek neyse üstüme düşeni yaparım ve bu sorunumu Sayın Cumhurbaşkanıma ve Sayın Başbakanımıza dahi bildireceğimi beyan ediyorum.”. Erkan Örs’ün açıklaması böyle. Okul müdür yardımcısı ve okul müdürünün de konuyla ilgili açıklaması varsa, bunu da köşemde değerlendiririm.


Efetur, yolcuları mağdur etmiş!

Efetur ile ilgili şikayetleri zaman zaman bu köşeden dile getiriyoruz.
Efetur’dan bir şikayet daha geldi. Dün gazetemizi arayan ve doktor olduğunu söyleyen bir vatandaş, şikayetini şu şekilde dile getirdi;
Dün İstanbul Yenisahra’da bilet alıp otobüsün gelmesini bekledik. 30 kişi idik. Otobüsün saat 08.10’da gelmesi gerekiyordu, ama gelmedi. Aradan yarım saat geçti. Efetur, 08.30 Harem arabasını Yenisahra’ya yönlendirdi. Otobüs doluydu. Yenisahra’daki yolcular dolu olan otobüse bindi, 20 civarında yolcu ayakta yolculuk yapmak zorunda kaldı. Çok mağdur olduk” dedi. Kimsenin yolcuları mağdur etmeye hakkı olmamalı deyip, Efetur’un biraz daha dikkatli olmasını diliyoruz.Dernekler 30 Nisan’a kadar beyanname vermek zorunda

Dernekler, 30 Nisan 2012 tarihine kadar 2011 yılına ait beyannamelerini İl Dernekler Müdürlüğü’ne vermek zorunda. Beyannamesini zamanında vermeyen derneğe 676 lira para cezası verilecek. Peki bu kesilen cezayı dernek mi verecek?
Hayır…
Dernekler yasası gereği, kesilen cezayı bizzat dernek başkanı verecek.
İlimizde 2700 tane dernek var. Aldığımız bilgilere göre 2700 dernekten 800’ü hala beyanname vermemiş.
Sayın dernek başkanları, biran önce beyannamenizi verin, yoksa 676 lirayı cepten ödemek zorunda kalırsınız.
Benden söylemesi…


Muzaffer Gürfidan, Düzce Üniversitesi’ne danışman oldu!

Düzce Üniversitesi bünyesinde Sanayi ve İş Dünyası İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜSİMER) kuruldu. Merkezin Danışma Kurulu, sanayi ve iş dünyasının temsilcileri ile üniversite temsilcilerinden oluşturulacak. Danışma Kurulu, üniversite ile sanayi ve iş dünyasını, merkezin amaçları doğrultusunda gerekli yöntemleri ve politikaları belirleyerek ortak noktada buluşturacak. Düzce Üniversitesi Yrd. Doç.Dr. Ethem Olgun, İzmit Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Gürfidan’a Danışma Kurulu Üyeliği teklifinde bulundu. Gürfidan da bu teklifi kabul etti. Gürfidan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.


Körfez’de çift Kutlu Doğum programı!

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Körfez Belediyesi ve Körfez Müftülüğü’nün birlikte düzenlediği “Gültanem” adlı tiyatro oyunu ve sema gösterisi programı bugün saat 20:30 da Körfez Belediyesi Petkim Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşecek. Körfez’de Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenecek ikinci programa Körfez Belediyesi ve Kocaeli Nema Eğitimciler Derneği Körfez Şubesi ev sahipliği yapacak. Programda Talha Uğurluel “Topkapı Sarayı ve Mukaddes Emanetler” konulu konuşması ve Reha Yeprem’in “Şiirlerin Dilinden Efendimiz” başlıklı şiir dinletisi yer alacak. Program 16 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 20:30 da Yarımca Kültür Merkezinde gerçekleşecek.


Aktaş, Başiskele’yi övdü
Türk Polis Teşkilatının 167.Kuruluş yıldönümü çerçevesinde Başiskele İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaretler tüm hızıyla sürüyor. AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Fahri Uslu, Mustafa Bayraktutar, Şevki Serim, Harun Şağban, Hilmi Yücel ve Vedat Tuncay Başiskele İlçe Emniyet Müdürü Akif Aktaş’ı ziyaret ederek, polislerin özel gününü kutladı. Aktaş, İl Emniyet Müdürlüğü’nün Başiskele’de olması ilçeye hem sosyal, hem de ekonomik kazanç sağlayacağını ifade ederek, “Başiskele ismi biraz daha ön planda anılacak” dedi.

Bingöllülerden Yaman’a ziyaret
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Bingöllüler Dernek Başkanı Ercan Güneş ve dernek yönetimini Dilovası Belediyesi hizmet binasında misafir etti. Dernek başkanı Güneş, “Yeni yapılan hizmet binası üst katının hayırlara vesile olmasını ve yapacak olduğunuz çalışmalarda başarılarınızın devamını temenni ediyoruz” dedi.

Ömer Hazer’in papatya falı!


CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, 12 Mayıs’ta yapılacak ilçe başkanlığı seçimlerinde aday olmama kararı aldı. Kamuoyu, uzun süredir “Ömer Hazer aday olacak mı, olmayacak mı?” diye neredeyse papatya falı açacaktı. Neyse ki kararını verdi ve artık fal bakmaya gerek kalmadı.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Karınca kendi ağırlığının 50 katını taşıyabilir.# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR