Vergi rekortmeni başkandan Büyükşehir’e yol eleştirisi!

MAKALEYİ DİNLE

Gönlü hep CHP’den Derince Belediye Başkan adaylığı olan, parasına güvenerek bu uğurda Derince’deki spor kulüplerine, derneklere kahvaltılar veren, geceler düzenleyen, ama bir türlü bu emeline ulaşamayan, Derince’de ikamet eden Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, önceki gün bir tweet atmış.

Arkadaşlarım Gökçe’nin attığı bu twiti benim dosyaya attılar…

Okudum…

Kocaeli Baro Başkanı Av.Sertif Gökçe, Ömer Türkçakal Bulvarı üzerinde yapılan 41 Burda AVM ile yaşanan yol sorununu eleştirmiş…

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden eleştirilerini şöyle dile getirmiş;

“Yol çalışmasını bitirmeden ‘41 Burda AVM' açılışını yapan ve insanlara işkence çektiren, yapılan çalışmalarda insanı düşünmeyen, insanı yok sayan bu zihniyet ve yönetim anlayışı, ancak Kocaeli gibi sahipsiz kentlerde olur. Yazık çok yazık.”

***

Büyükşehir Belediyesi CHP eski Grup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül de Gökçe’nin bu twitinin altına yorum yapmış…

CHP’li Örengül şunları yazmış:

Aslında bu proje MİA (Merkezi İş Alanları) düzenlemesi ile ruhsatlandırıldı.

MİA iptal edildiğine göre projenin ruhsat kaynağı ortadan kalktı.

Buna rağmen ruhsatta ısrar eden belediyenin bu davranışın nedenlerini sorgulamak lazım. Kentte imar düzenlemeleri hep dışarıdan gelen iş adamlarına rant için mi yapılır?

Halkın Başkan’ı sloganı ile seçilenleri Ada’m akıllı sorgulamak lazım.”

Örengül, yol üzerinden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni eleştiren Gökçe’ye destek vermiş…  

***

Şu bir gerçek ki, özellikle İzmit bölgesinde trafik büyük sorun…

Kartepe’ye istikametine ve İzmit Sanayi Sitesi yönüne gittiğinizde trafik felç…

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2004’te belediye başkanı oldu…

Aradan 12 yıl geçti…

12 yılda trafikte kalıcı bir çözüm bulunamadı…

***

Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe’nin hayalinin CHP’den Derince Belediye Başkan adayı olduğunu yukarıda ifade etmiştim.

2019’da yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Derince Belediyesi Başkan adayı olmak için nabız yokladığı kulağıma geliyor…

Anlaşılan Gökçe, şimdiden twitler atıp, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirip, CHP’de kendine taban bulmaya çalışıyor…

Kars (Ardahan) asıllı Gökçe’nin Derince’de en büyük adayı, yine kendisi gibi Karslı olan CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer… Değer’in de belediye başkan adayı olmak için nabız yokladığı biliniyor…

Sanırım her ikisi de Derince’deki Kars-Ardahan-Iğdır nüfusuna güveniyor…

2004 yılında Derince’de yapılan yerel seçimlerde Kars asıllı sendikacı Yaşar Çelik aday olmuştu…

Çelik de Kars kökenli hemşerilerine güvendi, onların oylarına ipotek koymaya çalıştı…

***

Seçim yapıldı…

CHP, Derince tarihinde en az oyu aldı…

Yani sonuç hüsran oldu…

Sanırım Gökçe, ileriki günlerde belediye başkan adaylığıyla ilgili AKP hükümeti ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üzerinden CHP tabanına ince mesaj göndermeye devam edecek. 

Şehit ailesine taziye ziyareti

AKP Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve İlçe Başkanı İdris Alp, Şırnak’ta vatani görevini yaparken teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen İhsaniyeli Arif Subaşoğlu’nun ailesini taziyeye gitti. Milletvekili Zeki Aygün “ Mehmet Subaşoğlu kardeşimizin biricik evlatları hakka şehit olarak yürüdü. Milletimizin başı sağ olsun. Onların kahramanlıkları asla unutulmayacaktır. Terör odakları şunu bilsin ki; ay yıldızlı bayrağımızın göklerde dalgalanmasına asla mani olamayacaklar” dedi. Ey AKP’li vekiller ve Türkiye’yi yönetenler, şehit ailelerini ziyarete gideceğinize, çözün şu işi. Artık şehit haberleri görmek istemiyoruz.

Kockid Ankara’da.

Kocaeli Kantin İşletmecileri Derneği (KOCKİD) Başkanı Ali Can Kazgan, yönetim kurulu üyeleri Muhittin Dere ve Nurcan Kaya ile birlikte Ankara turu yaparak, AKP Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıklıoğlu ve Mehmet Akif Yılmaz’ı ziyaret ederek derneğin çalışmalarını, sorunlarını aktardı. KOCKİD yönetimi, taleplerini içeren dosyaları da sunduktan sonra iyi izlenimlerle geri döndüler.

Kocaeli’nde işe alımlar hızlandı

Kariyer.net İstihdam Endeksi’ne göre Ocak ayında, Avrupa yakasında 19.637, Anadolu yakasında 15.984 olmak üzere İstanbul genelinde toplam 35.621 ilan yayınlandı. Birinci sıradaki İstanbul’u sırasıyla Ankara (6.135), İzmir (4.015), Bursa (3.532) ve Kocaeli (3.075) illeri takip etti. Hizmet sektörü; Hatay, Mersin, Edirne, Burdur, Afyon ve Kırıkkale’deki işe alım piyasasını Ocak ayında canlandırdı. Aydın’da %19’luk artışla Sağlık sektörü; Manisa’da ise %15’lik artışla Üretim sektörü Ege Bölgesi’nde bir önceki yılın aynı dönemine göre işe alımı hareketlendirdi.

Çöp fabrikası için yarın panel yapılacak

Körfez İlimtepe’de yapımı düşünülen ve gösterilen tepki üzerine çalışmalarına başlanamayan çöp fabrikası ile ilgili olarak panel yapılıyor. 17 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 19.00’daki panel Tütünçiftlik Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde, Körfez Düğün Salonu’nda yapılacak. Panelde, çöp fabrikasının çevreye vereceği zararlar, zararların insanlara, doğaya etkisi, zarar vermeden çalışma yapılıp, yapılamayacağı gibi konular tartışılacak. Panele, Kocaeli Üniversitesi’nden Prof.Dr. Veli Deniz, Kocaeli Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Burhan Çağlar Usta, MHP Körfez Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Dr. Olcay Doğramacı konuşmacı olarak katılacak.

Karadeniz’den Taş’ı ziyaret etti

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı ve Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş’ı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında görüştü. Kent Konseyi yönetiminde de yer alan Ali Karadeniz, ziyareti sırasında en çok üzerinde durduğu ilçenin trafiği ve park sorunu hakkında görüştü. Kent Konseyi olarak konuyla ilgilenmeleri gerektiğini belirten Karadeniz, sorunun çözümü için herkesin elinden gelen çabayı göstermesi gerektiğini söyledi. Taş da belediyenin gereken çözüm çalışmalarını yapacağını belirtti. Trafik sorunu sadece Körfez’de değil, Kocaeli’nin birçok yerinde var. 12 yıldır Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni yönetenler, maalesef ulaşım konusunda sınıfta kaldı.

Muhtarlara bakış açısı!

İzmit Belediye Meclis Üyesi Sabri Yıldız ve Sultaniye Muhtarı Fikri Yıldız, İzmit belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı ziyaret etti. Muhtarları her zaman önemsediklerini belirten Başkan Doğan,  “Muhtarlarımız bizim mahallerdeki elimiz, kulağımızdır. Halkımızla bizim aramızda önemli bir köprü vazifesi gören muhtarlarımız aynı zamanda halkın dertlerini de devlete ulaştıran kişilerdir ”dedi. Doğan doğru söylüyor. Muhtarlar köprü vazifesi görüyor. Zira, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da muhtarı Köşk’e çağırarak, muhtarların üzerinden Türkiye’ye mesaj veriyor.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR