Bülent Savaşçı’nın başından geçenler!

MAKALEYİ DİNLE

İnşaat Mühendisi Bülent Savaşçı, başından geçen bir olayı bize aktardı.
Epeyce sıkıntı yaşamış.
Ben yaşadım, bir başkası yaşamasın diyor.
Savaşçı, bize şu maili gönderdi.
“Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden 15.02.2012 tarihinde Saat 13.30'e dişimdeki rahatsızlıktan dolayı randevu aldım.
Dt. Özgül Yılmaz isimli diş tabip muayene olmak için odasına ilk girdiğim andan itibaren beni azarlamaya başladı.
Sabaha kadar uyutmaya diş ağrımı unutturacak kadar kötü bir muamele ile karşı karşıya kaldım.
Hava soğuktu ve üzerimdeki paltoyu ve ceketi muayene olmak için askıya asmaya yönelirken bana; Gerek yok üzerinizdekini çıkarmaya, ben sadece ağzınıza bakacağım” dedi. “Bu halde nasıl oturabilirim koltuğa doktor hanım?” dedim. “Ben size ne diyorsam onu yapın. Koltuğa otur ve ağzını aç” dedi. Adeta bir kabus yaşıyordum. “Hanımefendi ne dediğinizi duyuyor musunuz?” dediğimde bana “Hadi hadi dedi çabuk şikayetini söyle ” dedi. “Sol arka üst dişimin dolgusunu 1994 yılında yaptırmıştım. Şimdi o dolgum sızlıyor” dedim.
**
“Adapazarı Hendek'te eşimin aile dostu bir diş hekimine dişimi gösterdim. Diş Hekimi Metin Bey dolgunun değişmesi gerektiğini, şimdi bu dolguyu açarsam aynı güne işlem bitmeyebilir, siz oturduğunuz yerde bu tedaviye başlarsanız, tedaviniz sonuçlanır dedi. Ben de bu sebeple geldim ve bu dolgunun değişmesini istiyorum” dedim.
Diş hekimi Özgül Hanım dişime baktı “bir dişiniz çürük onu çekmek lazım önce” dedi. “Çürük dişim yok” dedim. “Sen göremezsin arkada” dedi.
“Hangi dişim çürük peki” dedim.
“Sana ne? Ne yapcan? Onu çekmek lazım” dedi.
“Hanımefendi hangi dişim diyorum beni tersliyorsunuz, çekeceğim diyorsunuz. Ben sizden diş dolgumu yapmanızı istiyorum” dedim.
“Ben yapmıyorum dolguyu, ben sadece dişini çekerim” dedi.
Ben de “Peki çek bakalım hangi dişim çürükmüş görelim bakalım” dedim.
“Bu defa ilaç yazarım, yine bana haftaya randevu alırsan çekerim” deyip azarlamaya devam etti.
“Hanımefendi dişim sızlıyor siz beni başınızdan savuyorsunuz” dedim.
Hemşire Hanıma dönüp ben azarlıyor muyum?” dedi.
**
Hemşire Hanım beni destekler gibi bakınca daha çok kızıp, “Çabuk çık odadan” dedi. Sinirden Başhekim'in odasını sordum ama beni odaya almadılar, Hasta haklarına başvurmamı söylediler. Ben de öyle yaptım. Dilekçe yazdım. 22.02.2012 tarihinde aldıkları karara göre 39.maddeyi ihlal edici bir durumun olmadığını yazmışlar. Bu durumundan anlaşılıyor ki; Doktorlar bize her türlü hakareti edebilir, kafalarına göre tedaviler yapabilir, istedikleri dişleri çekebilir. Gerçekten çok vahim bir durum…
Sonuç olarak; ben şikayetimde ısrarcıyım ve Dt. Özgül Yılmaz'ın yaptığı saygısızlığı en ağır cezayı alarak ödemesini istiyorum. Bu yazdığım dilekçesini Sağlık Bakanlığına, ilgili mercilere ve tüm basın organlarına yollayacağım. Yine sonuç almaz ise mahkemeye başvuracağım.


Belediye otobüs şoförü şikayet edildi!
İrfan Bostan adlı okuyucumuz bize bir mail gönderdi. Bir belediye otobüsü şoföründen şikayetçi oldu. Bostan’ın şikayeti şöyle;
Kocaeli Büyükşehir Belediye otobüs şoförlerinin ukala ve keyfi tavırları: Umuttepe Dilovası hat şoförleri Hastane ile Tütünçiflik arası yolcu almıyorlardı. Bu durumu ulaşım yetkilisi ile görüşmemde araçların Umuttepe ile D-100 arası yolcu almaları gerektiğinin teyidini Ulaşım Müdürlüğü’nden Adil Bey’den aldım. Dilovası Çiftlik yönüne 19.30 aracını bekledim ama şoför bariz bir şekilde bana baka baka durmayıp gitti. (27.02.2012) 41 NT 804 plakalı araç durak Gültepe otoyol tünel kavşak altı ve tarih 28.02.2012 bu sefer Dilovası Umuttepe yönüne Tütünçiftlik sanayi karşı durakta iki yolcu bekliyoruz. Otobüs geliyor ama durmadan yoluna devam ediyor kırmızı ışık yandığı için geç de olsa duruyor şoföre soruyoruz “Nereye gidiyorsun, niye durmuyorsun illa şikayet mi edelim” diyoruz.
Cevap “Hemen et, al benim telefondan ara” gibi ukala ukala tavırlar. Otobüs Gültepe’ye gelir dur ikaz düğmesine durağa 40 ila 50 m kala basılır, ama
şöför durmaz ve “Şoför Bey inecektik” deriz cevap homurdana homurdana tavır.
Şimdi ben soruyorum bu şoförler nereden bu yetki alabiliyor ve buna hakları nasıl olur?
Bu son durumları da Ulaşım Dairesi’ne bildirdim, illa dilekçe fakslamamı söylüyorlar.
Mail atayım diyorum olmaz illa dilekçe diye diretiyorlar. Anlaşılan belediyede saltanat
hat safhalara ulaşmış. Gazetenizde bu sıkıntıma yer verirseniz size minnettar olacağım”…
İrfan Bostan’ın şikayeti böyle.
Bu şikayetler zaman zaman ediliyor, Belediye otobüsü şoförleri, biraz daha dikkatli olsa iyi olur. Onların ne kadar zor bir görev yaptıklarını biliyoruz, hınçlarını yolculardan almasalar iyi olur…


İzmit Acısu Parkı yenileniyor
Halk arasında Acısu Parkı olarak bilinen Tepecik Mahallesi’ndeki Mehmet Sadık Efe Parkı yeni görünüme kavuşacak. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından parktaki yenileme ve düzenleme için yapılan ihaleye 1 firma katıldı.
Muhammen bedeli 2.109.429.Lira olan ihaleye Çuhadar İnşaat katıldı.
Osman Çuhadar, ihalede 1.898.079 lira teklif verdi. Ağaçlandırma, kaldırım, yol ve çevre düzenlemesinin yapılacağı ihale ile ilgili kesin kararın önümüzdeki günlerde verileceği öğrenildi. Acısu Parkı’ndaki yenileme çalışmasında 210 günde tamamlanması planlanıyor.


Erbakan, Erdoğan'a hakkını helal etmedi
28 Şubat postmodern darbesinin yapıldığı döneminde Adalet Bakanlığı yapan Şevket Kazan, merhum Erbakan'ın, Başbakan Erdoğan'a kırgın olduğunu ileri sürdü.
Erbakan, Erdoğan'a hakkını helal etti mi?
Şevket Kazan, Erbakan'ın vefatının yıl dönümü nedeniyle anma günü düzenlediklerin belirterek, "Siyasi yaşama hazırlanmalarında büyük emeği olan Erbakan'ı, diğer partiler gibi keşke sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan da ansaydı. Sergilenen vefasızlığın ardından şimdi de bir duyarsızlıkla karşı karşıyayız. Tarih bunları değerlendirecektir" dedi.
**
Kazan, 28 Şubat döneminde yaşananlardan sonra Erbakan'ın eşinin vefatı nedeniyle Erdoğan'la görüştüğünü taziyelerini kabul ettiğini belirterek, gönül kırgınlığının bulunduğunu ancak asıl kırgınlığın partinin bölünmesi açısından gösterilen çabadan dolayı olduğunu söyledi.


HAS Parti'den kürtçe Twitter hesabı
'Partiye Denge Gel' adıyla Kürtçe hesap açtı ve takipçilerine Kürtçe de hizmet vermeye başladı.
HAS Parti'nin Kürtçe Twitter hesabı birkaç gün önce devreye girdi ve HAS Parti Siyasi İşler ve İnsan Hakları Başkanı Mehmet Bekaroğlu tarafından birkaç kez retweetlenerek tanıtımı yapıldı.
HAS Parti, "İro 28'e Sıbat'ıye saet 12.30 'da li Ankera-Sincan'ı emi bi meşin!" diyerek Kürtçe bilen takipçilerini 28 Şubat'ta tankların titrettiği Sincan caddelerinde düzenlenecek yürüyüşe davet de etti. Parti faaliyetlerinin duyurulması ve tanımı ile olaylar ve gelişmeler hakkındaki resmi görüşlerini artık twitterden de duyuracak.


İzmit’te Kadın Sosyal Yaşam Merkezi Projesi
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, önceki gün Ankara’da bir dizi görüşmeler yaptı. Başkan Doğan, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bilim ve Teknoloji Bakanlıklarında projelerimiz hakkında önemli görüşmeler yaptım. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki görüşmede İzmit’teki bisiklet yolu projesini ele aldık. İlk etabı tamamlanan 2. ve 3. etabın yapımı konusunda bakanlıkla görüş alış verişinde bulunduk ve bu konudaki resmi başvurumuzu yaptık” dedi.
***
Başkan Doğan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile yaptığı görüşmede İzmit Belediyesi’nin aile eğitimleri projesinin Türkiye’ye örnek olacağının gündeme geldiğini belirterek, “Bakan Hanıma, Cephanelik bölgesinde 40 dönümlük alan üzerine yapılacak Kadın Sosyal Yaşam Merkezi Projesi’nin son durumu hakkında bilgi aktardım” dedi.
Doğan, Sanayi ve Bilim Bakanı Nihat Ergün ile de bir görüşme yaptığını, görüşmede Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki üretim atölyeleri konusunda KOSGEB ile yapılacak ortak çalışma konusunu ele aldıklarını söyledi. Bakan Ergün de görüşmede her zaman olduğu gibi bu konuda da üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etmiş.
İzmit Belediyesi’nin Kadın Sosyal Yaşam Merkezi Projesi, desteklenmesi gereken bir proje olarak görüyorum.


Civelek’ten hayırlı olsun ziyareti
AKP Kocaeli Milletvekili Mahmut Civelek, önceki gün Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı makamında ziyaret etti.
Dilovası Belediyesi mevcut hizmet binasına hizmet kalitesi artırmak amacıyla yapılan yeni üst katı da kontrol eden Civelek’e AKP Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve ilçe yönetimi de eşlik etti.
Civelek ziyarette, “Halkımıza daha iyi, daha kaliteli hizmet edebilmek için hizmet binanızın üstüne yapmış olduğunuz yeni katın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Başkan Yaman da, “Çalışma alanlarını genişleterek halkımıza daha kaliteli ve daha güzel hizmet vermek amacı ile hizmet binamızın üst katını yaptık hepimize hayırlı olsun” dedi.
Dilovası Belediyesi’nin yaptırdığı üst kat amma da gündeme oturdu.
Herkes bu katı görmek ve Başkan Yaman’a hayırlı olmak olsun demek için neredeyse kuyruğa girdi.
Yahu altı üstü, hizmet binasının üstüne yeni bir kat çıkılıyor, ne var bunda bu kadar büyütülecek?


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Yunuslar bir gözlü açık uyurlar.


KONUŞAN FOTOĞRAF:

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR