BBP’li Yıldız’dan AKP’li Yılmaz’a kurşun gibi cevap!

MAKALEYİ DİNLE

AKP Kocaeli 5.sıra milletvekili adayı, Şevki Yılmaz’ın oğlu Mehmet Akif Yılmaz, öğretmenlikten istifa edip siyasete atıldı… Yılmaz, yavaş yavaş siyasete ısınmaya başladı. SKM’nin verdiği programlara katılarak, kendini tanıtmaya çalışıyor…

Yılmaz önceki gün Kocaeli TV’de yayınlanan bir programa katılmış…

Programda Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’ne, yani Milli İttifak’a çağrıda bulunmuş…

 

YILMAZ’IN SP TABANINA ÇAĞRISI;

"Öncelikle Saadet Partili kardeşlerime seslenmek istiyorum. Ben Milli Görüş hareketinin içerisinde yoğrulmuş bir kardeşinizim. Rahmetli Erbakan hocamız bu ülke için neyi arzulamışsa o hedefleri Allah'a hamdolsun bu geldiğimiz noktada Ak Partimiz büyük oranda gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor. Gelin yüzde 50'lere dayanmış, ümmetin umudu haline gelmiş bu hizmet hareketine destek verin.”

 

YILMAZ’IN BBP TABANINA MESAJI;  

 "Aynı hissiyatı ve düşüncelerimi Büyük Birlik Partili kardeşlerimle de paylaşıyorum rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu da bu milletin önünü açmak için uğraşan bu milletin gücüne inanan örnek bir siyasi liderdi. Bu uğurda mücadele ederken şehit oldu. Şimdi bu milletin gücüne inananların birlik zamanı inşallah Ak Partimizde oylarımızı birleştirelim onlara çağrım budur."

***

AKP’li milletvekili adayı Yılmaz’ın çağrısına ilk tepki Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız’dan geldi…

Yıldız’ın açıklamasını birlikte okuyalım;

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Mehmet Akif Yılmaz’ın kökü sağlam temeller üzerine kurulmuş ve kendi şahsına münhasır bir davayı temsil eden, Milli İttifak çatısı altında birleşen Saadet Partimiz ve Büyük Birlik Partimiz için yapmış olduğu “Ak Partimizde oylarımızı birleştirelim” haddini aşan açıklamasını saygısızlık ve talihsizlik olarak değerlendiriyorum.

***

Her seçim döneminde masumane bir eda ile birlik-beraberlik çağrıları yapanların daha sonra partimiz ve partililerimiz üzerinde oynadıkları çirkin oyunlara, pirim vermeyeceğiz.

Şehit liderimiz sayın Muhsin Yazıcıoğlu’na yapılan menfur suikastın faillerinin ortaya çıkarılmasını namus borcu olarak söyleyenler, bu namus borçlarını ödesinler, verdikleri sözleri yerine getirsinler, sözünün eri olsunlar. Mehmet Akif Yılmaz’a sesleniyorum; Biz Alperenler ve Mücahitler olarak, Türkiye tarihinde hırsızlık ve yolsuzlukla adı anılan ve bu lekenin de kıyamete kadar silinmesi mümkün olmayan bir siyasi hareketle beraber yürümeyecek kadar onurlu ve şerefli olduğumuzu hatırlatmak isterim. Bir daha kendi boyunu aşan ve haddini bilmez talihsiz açıklama yapmamasını tavsiye ederim”…

***

BBP’li Yıldız’ın açıklaması böyle…

Kurşun gibi bir açıklama…

BBP’li Yıldız, AKP’li Yılmaz’ın açıklamasını haddini aşan, saygısız ve talihsizlik bir açıklama olarak değerlendiriyor…

Adı hırsızlık ve yolsuzlukla anılan AKP ile beraber yürümeyecek kadar onurlu ve şerefli olduklarını belirtiyor…

Gerçekten çok sert bir açıklama… Sanırım Yılmaz, Yıldız’ın bu açıklamasından sonra Milli İttifak’ın M’sini ağzına almaz…

 

CHP’li Hürriyet’e nazar boncuğu takıldı

CHP Kocaeli Milletvekili 1.sıra adayı Fatma Kaplan Hürriyet, önceki gün Türkiye Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Kozluk Mahallesi Muhtarı eski azası MüniseYazıcı, CHP’li Hürriyet’e nazar boncuğu taktı. Hürriyet, 1.sırada olmasına rağmen canla başla çalışıyor. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

AKP’den, CHP’ye miting daveti

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gölcük’te seçim çalışmaları sırasında karşılaştığı CHP Kocaeli milletvekili adayı Turan Dumlu'yu Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün saat 17.00’de İzmit Perşembe Pazarı’nda yapacağı mitingine davet etti.

 

AKP’li Çokan’dan Çakır’a ziyaret

AKP Kocaeli Milletvekili adayı Halit Çokan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır’ı ziyaret etti. Ziyarette, İl Başkan Yardımcısı Yusuf Akın ve Gençlik Kolları Başkanı Enes Akbal da yer aldı. Üniversitenin faaliyetleri hakkında bilgi alan Çokan, eğitim konusunda yapılan çalışmalarla alakalı görüşlerini sundu. Çakır, Çokan’a seçimde başarılar diledi. Çokan’ın Ankara’ya gitme şansı bulunmuyor. Ama, önemli bir kimlik kazandı diye biliriz.

 

Doğan moral verdi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, hastanede tedavi gören Bekirdere Mahallesi eski muhtarı Ömer Turan'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Kocaeli Devlet Hastanesi'nde Ömer Turan’a geçmiş olsun diyen ve hastalığı konusunda doktorlardan bilgi alan Doğan” inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşacaksın. Hastalıkta en etkili tedavi moraldir” dedi.  Bekirdere eski muhtarı Turan da Başkan Doğan’a ziyareti için teşekkür etti.

 

 

Üzülmez, Mut’u unutmadı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez önceki gün Kartepelileri hasta yataklarında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletiyor. Başkan Üzülmez, önceki gün de Seka Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Şefkatiye Mahallesi sakinlerinden Mehmet Mut’u ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR