SEDAŞ’tan açıklama!

MAKALEYİ DİNLE

Zaman zaman vatandaşın SEDAŞ ile ilgili şikayetlerine gazetemizde yer veriyoruz.
Hatırlanacağı gibi Vali Ercan Topaca bile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a verdiği seminerde SEDAŞ’ı Bakan’a şikayet etmişti.
Önceki gün de Abdurrahim Mahmutoğlu’nun şikayetlerine yer vermiştik. SEDAŞ, tekzip metni adı altında bir açıklama yaptı.
Bunu tekzip olarak değil de Mahmudoğlu’na bir cevap olarak yayınlıyoruz.
20.02.2012 tarihli gazetenizin 1. ve 3. sayfalarında “Yine SEDAŞ, yine şikayet” başlıklı yazınızda yer alan, Abdurrahim Mahmudoğlu’nun SEDAŞ’a gelerek sayacıyla ilgili müracaatlarıyla aylardır ilgilenilmediği ve yeni talebini dile getirirken hakarete uğradığı belirtilmektedir.
Konuyla ilgili yapılan inceleme sonucunda;
1- Abdurrahim Mahmudoğlu’nun 10.10.2012 tarihinde SEDAŞ’a gelerek 31594 sayılı başvurusunda ‘Sayacının fazla yazdığı düşüncesiyle ve incelenmesini talep edildiği’ müracaatı mevcuttur. Bu müracaatına istinaden 13.10.2011 tarihinde sonuçlanan tespitte, incelenmesi istenen sayacın sağlam olduğu görülmüş olup Abdurrahim Mahmudoğlu’na bilgilendirme yapılmıştır.
2- 10.01.2012 tarihinde yine faturalarıyla ilgili olarak sayaç endekslerinin tekrar kontrol edilmesi için yeni bir müracaatta bulunmuştur. Yapılan incelemede Ekim 2011 faturasının 81,50 TL, Kasım 2011 faturasının 40,80 TL, Aralık 2011 faturasının 50,30 TL olduğu kendisine bilgilendirilmiştir. Gazetenizde haber yapılan son görüşme sürecinde ise Abdurrahim Mahmudoğlu, 14.02.2012 tarihinde SEDAŞ’a gelerek yeni bir talebiyle ilgili olarak yetkili kişiyle başta Kayıp Kaçak Bedeli olmak üzere bir kaç konuda görüşerek bilgi istemiştir. Fatura içeriği ile ilgili birim rakamların Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından yasal olarak hazırlandığı ve SEDAŞ’ın bu rakamları iptal etmesinin mümkün olmadığı kendisine bildirilmiştir. Ancak hem konuyla hem de diğer talepleri ile ilgili itirazını yazılı olarak vermesi için kişi ilgili personele yönlendirildiğinde;
“Size defalarca dilekçe mi vereceğim, bu sizin işiniz, bunun için para alıyorsunuz işinizi yapın. Siz alıyorsunuz bu paraları soyguncusunuz” diye yüksek sesle bağırarak tepki göstermesi üzerine kendisine; “Bu üslupta bağırarak konuştuğu sürece kendisine yardımcı olamayacağımızı, ayrıca bu şekilde davrandığı sürece diğer bekleyen kişilerinde işlemlerinin aksadığı ve onlara saygı göstermesi gerektiği” belirtilmiştir. Bunun üzerine kişi yine hakaret eden sözlerle bağırarak SEDAŞ’tan ayrılmıştır. Sadece bir müracaat formu doldurmamak için bağırarak ve hakaret seviyesine ulaşan davranışlarıyla, işlem yapmak için orada bekleyen genç, yaşlı ve küçük çocuklu ailelerden oluşan birçok kişinin huzurunu bozucu tepki göstermiştir. Abdurrahim Bey’in bunca tutumuna karşılık, kendisine yapılan sadece bir uyarıyı hakaret olarak nitelendirdiği ve gazetenize gelerek görülmektedir. Günde ortalama 500 kişinin abonelik işlemleriyle birlikte talep ve önerilerin alınarak işlem yapılan SEDAŞ Kocaeli Müşteri Hizmetleri Merkezinde, tüm müracaat sahiplerine aynı hassasiyet içinde hizmet verildiği tüm kamuoyuna duyurulur.”
**
Biz görevimizi yapıp SEDAŞ’ın açıklamalarını yayınladık.
Şu da bilinmeli ki, Vali Topaca’nın bile şikayet ettiği SEDAŞ, vatandaşın sorunlarını en aza indirgemeli.Derinceli Kemal Okur’a Karamürsel sahip çıktı
Derince’de başarılı bir ülkü ocağı başkanlığı dönemi geçiren ve geçtiğimiz ay görevi Muzaffer Macit’e teslim eden Kemal Okur, ocak başkanlığı görevi bittikten sonra MHP Derince İlçe Kongresi’nde adayların listelerinde yer alacağı tahmin ediliyordu. Ancak hiçbir delege listesinde kendisine yer verilmedi. Okur’a Karamürsel teşkilatı sahip çıktı. Geçen hafta yapılan MHP Karamürsel İlçe Kongresi’nde Kemal Okur, MHP İl Delegesi seçildi. Derince’de oldukça başarılı bir ocak başkanlığı dönemi geçirmesine rağmen, Okur’a Karamürsel teşkilatının gösterdiği vefayı Derince teşkilatı neden göstermedi? Bu da ayrıca merak konusu haline geldi. Genç yaşına rağmen siyasette hayli başarılı olacağının ışığını veren Okur’a biz de bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz.


Avrupa’dan Gönül’e ziyaret
Avrupa Parlamentosu Kadın Hakları Cinsiyet Eşitliği Komisyonunu temsilen Edit Bauer Başkanlığında bir heyet, AKP Kocaeli Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül ve komisyon üyeleri ile bir araya geldi.
***
Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül, “Avrupa Birliği'ne üyelik Türkiye için stratejik bir hedeftir. Bölgesinde istikrar ve güven unsuru olan Türkiye, küresel barış ve istikrara, kültürlerarası diyaloga katkıda bulunacaktır” diye konuştu. Edit Bauer ise, “Biz yeni anayasada kadın hakları ve cinsiyet eşitliği konusunda yapılacak çalışmaları oldukça merak ediyoruz” dedi. Hatırlanacağı gibi AKP hükümeti, kadına tecavüz suçunu hafifletmişti.
Yeni düzenleme ile birlikte kadın-erkek eşitliği ile Anayasaya yeni maddelerin konulacağı söyleniyor. Tecavüz suçunu hafifleten bir zihniyetten kadın-erkek eşitliğiyle ilgili doyurucu bir yasa çıkaracağına inanmak iyimserlik olur.


Prof. Dr. Atilla Çetin’e geçmiş olsun ziyareti
Kandıralı bir annenin evladı olan Tarihçi Prof. Dr. Atilla Çetin’in Kocaeli Devlet Hastanesi’ndeki tetkikleri sürüyor. Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkan Yardımcısı Erdal Baykara, Kocaeli Devlet Hastanesi Kardiyoloji Servisi 6 numaralı odada tetkikleri süren ilimiz ile ilgili en çok esere imza atmış olan Prof. Dr. Atilla Çetin’i ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini sundu. Emekli Tarih Profesörü Atilla Çetin’i kardeşi Dr. Aylin Çetin hiç yalnız bırakmıyor. Dostları geçmiş olsun dileklerini 0542 261 23 88 numaralı cep telefonu ile iletebilir.


Ellibeş, hastaları unutmadı
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, fırsat bulduğu zamanlar içinde sosyal açıdan önem verdiği birebir insan ilişkileri anlamında ziyaretler yapmaya özen gösteriyor. Bu yönde ilçe genelinde ve Hamidiye Köyü’nde bir dizi hasta ziyaretlerinde bulunan Ellibeş, hasta ailelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Yapılan ziyaretlerden oldukça memnun kalan hasta vatandaşlar ve aileleri Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e teşekkür ettiler. Başkan Ellibeş yaptığı ziyaretler içinde Eski Belediye Meclis Üyesi olan Celal Çelik, Hamidiye Köyü’nden Ali Çelik, Selahattin Çelik ve Sami Çelik’i evlerinde ziyaret etti.


Gölcük’te Malcolm X programı
Vefatının 47.yılında “Bir Fikir Adamı” adı altında Kocaeli Fikir Kulübü ve Gölcük Eğitim Derneği iş birliği ile Malcolm X konulu program bu akşam saat 19.00’da Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek. Kocaeli Fikir Kulübü Başkanı Nizam Şen ve Gölcük Eğitim Derneği Başkanı İbrahim Bayram program öncesi ortak açıklamada bulunarak, “Bizler her iki kuruluş olarak Gölcük’ümüzde her ay bir kendi medeniyetimizden bir de dünya medeniyetinden olmak üzere her ay bir düşünce, fikir, edebiyat, insan hakları mücadelecisi, inancı üzerine şehit olmuş isimleri güzide araştırmacı yazarlar ile anıp Gölcük halkını bilgilendireceğiz” dediler. Her iki dernek başkanı da programın klasik konferansın dışında konu ile alakalı resim sergisi, sözlü pano satışları ve video gösterileri ile destekleneceğini eklediler. Programa konuşmacılar olarak Zeki Bulduk ve Eren Erdem katılacaklar. Her iki başkan da herkesi programa davet etti.


Görüm, Doğan’ı örnek alacak
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bir süre önce Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreterlik görevine getirilen Gültekin Görüm’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Doğan, “Sivil toplum örgütleri ne kadar aktif olursa, yerel yönetimler o kadar ülke gelişimine katkı sağlar” dedi. Doğan’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Görüm de “Belediye Başkanımızın bilgi birikiminden her zaman istifade etmek isteriz. Kendisi hem milletvekilliği, hem de belediye başkanlığı görevinde oldukça aktif ve önemli projelere imza attı. Kocaeli Kent Konseyi olarak başkanımızın çalışmalarını örnek alacağız” dedi.


Pehlivanoğlu, Ordu’ya uğurlandı
Gölcük Belediyespor Güreş takımı sporcularından Berat Pehlivanoğlu, Ordu’da yapılacak olan Gençler Serbest Güreş Grup müsabakalarında 96 kg da mücadele edecek.
Başkan Ellibeş’i ziyaret eden Berat, bundan önceki müsabakalarda olduğu gibi bu yeni müsabaka için destek veren Ellibeş’e teşekkür etti ve başarılı bir sonuç alarak döneceğini söyledi. Başkan Ellibeş de “Güreşçilerimiz bizi her zaman katıldıkları yarışmalarda başarıyla temsil etmekteler. Bu başarıları her zaman takdir ettik, destek verdik, katkı sağladık. Bundan sonrada aynı şekilde destek vermeye devam edeceğiz. Berat Pehlivanoğlu’na da başarılarının devam etmesini diliyorum” dedi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Sadece dişi sivrisinekler ısırır.


KONUŞAN FOTO

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR