Cengiz Topel Havaalanı yine eksik mi doğuyor?

MAKALEYİ DİNLE

Cengiz Topal Havaalanı, bir türlü istenilen seviyeye gelmedi…

AKP hükümeti 2011 yılında seçim yatırımı olarak havaalanı sivil uçuşlara açtı…

Sonra kapandı…

Tekrar açıldı…

Sonra tekrar kapandı…

Artema reklamlı gibi…

***

5 Mayıs’ta uçuşların Trabzon’a tekrar başlayacağı açıklandı…

Havaalanı açılmasına açılacak ama, randımanlı olacak mı, olmayacak mı belli değil…

***

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bahri Odabaş, havaalanı ile ilgili mail gönderdi.

Havaalanı ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu…

Odabaş’ı değerlendirmesini birlikte okuyalım;

“AKP yöneticileri hala kimseyi dinlemeden, kişisel ve siyasi hesaplarla insanların umutlarını ve ülkemizin kaynaklarını heba etmeye devam ediyor.

Daha önce Sivil Toplum kuruluşları olarak bir araya gelmiş ve Cengiz Topel’in açılması için birlikte basın açıklaması yapmış ve peşinden Cengiz Topel Havaalanı uçuşlara açılmıştı. Fakat tüm desteklerimize rağmen eksikliklerle ilgili uyarılarımız dikkate alınmadığı için beklenen oldu. Yanlış uygulama,  öneri ve uyarılara önem vermeme sonucu zarar ettiği için Cengiz Topel uçuşlara kapatıldı.

***

Bu sefer Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’ın açıklamasını basından okuyup sadece Hac ve Umre için açılacağını öğrenince önce Murat Özdağı aradım ulaşamadım. Özdağ’dan dönüş olmayınca daha evvel Sivil Toplumu organize eden başkan arkadaşımı ziyaret ettim. Kendisine eskideki uygulamalardan alınan derslerle, bir daha kesintiye uğramayacak şekilde çok geniş kapsamlı bir çalışma yaparak Cengiz Topel’i, Sabiha Gökçen’i aratmayacak şekilde faaliyete başlatmak için tüm tarafları bir araya getirmek için bir çalışma başlatılmasını talep ettim. Ancak maalesef Sivil Toplum öyle bir baskı altına alınmış ki hiç kimse yanlışları söylemeye, Kent ve Ülke için fikir beyan etmeye cesaret edemiyor. Yanılmayı çok isterim ancak korkarım ki milletin parası yine boşa harcanacak ve Cengiz Topel, AKP yöneticilerinin kibir ve inatları, kişisel ve siyasi hesapları sonucu tekrar kapanacak.

***

Buradan Bakan Fikri Işık, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ve AKP İl Başkanına sesleniyorum, ve ilk kuruluştaki sözlerini hatırlatıyorum; Kentimizi ve ülkemizi birlikte yöneteceğiz, herkesin fikrine, öneri ve uyarılarına önem vereceğiz! Lütfen Sivil Toplumu dikkate alın. 

***

Odabaş’ın değerlendirmesi böyle…

Odabaş’ın haklı olup olmadığını zaman gösterecek…

 

Milli İttifak’ın bilboardlarına saldırı

Saadet Partisi’nin 3 Mayıs Pazar günü saat 14.00'da İzmit Perşembe Pazarı’nda gerçekleştireceği miting için il genelinde girilen bilboard reklamlarına saldırı yapıldı. Bazı kişiler SP lideri Mustafa Kamalak ve BBP lideri Mustafa Destici’nin yüzünü boyadı. Milli İttifak’tan yapılan açıklamada 7-8 adet bilboardlarının yırtıldığı,  4-5 adet bilboardların üzerine boyanarak tahrip edildiği, gerekli suç duyuruları yapılacağı belirtildi. Gerçekten de hoş bir hareket değil. Daha sağduyulu olmalıyız.

 

MHP’li Türkkan burs vermeye devam edecek

2011’de milletvekili seçildiği günden beri tek kuruş maaş almayan ve maaşını 58 öğrenciye burs olarak dağıtan MHP’li Lütfü Türkkan, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde milletvekili seçilse de seçilmese de bu geleneği sürdüreceğini açıkladı. Biz de Türkkan’a buradan alkışlarımızı gönderiyoruz.

 

AMATEM acilen kurulmalı!

Yeşilay Gebze Temsilcisi Hacı Ahmet Şahin, Kocaeli’nde ve özellikle Gebze’de Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi (AMATEM) ‘in çok önemli bir ihtiyaç haline geldiğini söyledi. Şahin, “Türkiye geneline bakıldığında alkol ve madde bağımlılığı oranları Gebze’de maalesef üst sıralardadır. Şubemize bu konuda endişeleri olan ya da mağdur olan insanlar sürekli mesajlar göndermektedir. Yetkililerin harekete geçmesi ve AMATEM’in bölgemizde acilen kurulması gerekmektedir “dedi. Şahin’e katılıyorum, Kocaeli Üniversitesi öncülüğünde, Büyükşehir’in desteği ile ilimizde AMATEM kurulmalı.

 

Sancaklı’dan iktidar söylemi

MHP’nin Çukurbağ Mahallesi seçim irtibat bürosu görkemli törenle açıldı. Açılışta il başkanı ve milletvekili adayları konuştu. Son konuşmayı ise 1.Sıra Milletvekili Adayı Saffet Sancaklı yaptı. Hatırlanacağı gibi Sancaklı, AKP-MHP koalisyonundan bahsetmişti. Sancaklı yaptığı konuşmada AKP’ye yüklenerek, “ Yolsuzluk yapmış, devleti soymuş birileri şuanda melek gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bunları ortadan kaldırmak için MHP olarak tek başına iktidara gelmez zorundayız. Dedikodulara aldanmadan uyku orucuna gireceğiz. Kapı kapı dolaşacağız. 8 Haziran’da güneş başka doğacak” dedi. Sancaklı, anlaşılan koalisyon söyleminin izlerini kapatmaya çalışıyor.

 

Yılmaz’dan seçim turu

AKP’li milletvekilleri SKM Programları kapsamında ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Adaylar öncelikle mahallerdeki yaşlı ve hasta vatandaşları ziyaret ediyor. Zaten AKP, hep bu hücre çalışması sayesinde bu duruma geldi. Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Sadullah Kıvanç Tunç'u ziyaret eden Yılmaz,  "Her şeyin başı sağlık. 12 yıllık iktidarımızda sağlıkta devrim niteliğinde gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeler yeni dönemde de artarak devam edecek" dedi. Şu bir gerçek, AKP birçok konuda hatalar yapmış olabilir, ama şu ilaç kuyruklarını sonlandırmasını takdir etmek lazım.

 

Katırcıoğlu, Beyazay Derneğini unutmadı

AKP Kocaeli Milletvekili adayı R. Sezer Katırcıoğlu, SKM çalışmaları kapsamında Çayırova’da ziyaretlerde bulundu. Türkiye Beyazay Derneği Çayırova Şubesi Furkan Uğur Eşitti'nin konuğu olan Katırcıoğlu, dernek çalışmaları ve sorunları hakkında bilgi aldı. Derneğin görme engelli çocuklara yönelik bilgisayar dersine giren Katırcıoğlu; "Çocukların engel tanımadan bir şeyler öğrenmesi takdire şayan" dedi. Katırcıoğlu, SKM’nin programları doğrultusunda ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Ankara’dan torpilli olarak Kocaeli’de ikinci sıraya kondu. Katırcıoğlu da siyasete ısınanlar arasında.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmitli - bir hafta sonra cengiz topelden trabzon uçuşları başlayacak, ilimizde en ufak bir reklam tanıtım yok. çok ilginç değilmi ? sonra kapatırken bahaneleri hazır olacak, vatandaşımız ilgi göstermedi. yazıklar olsun, memleketim beceriksizlerin elinde ziyan olup gidiyor.

Yanıtla . 0Beğen 29 Nisan 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR