Belediye çalışanları AKP dışında adayları beğenemiyor!

MAKALEYİ DİNLE

Belediye çalışanları ve yan kuruluşlarında çalışan işçilerin AKP dışında farklı partilerin adaylarını sosyal medya üzerinden takip etmeleri ve beğenmeleri kısıtlanıyor.

Bunu söyleyen belediye çalışanları ve yan kuruluş çalışanları.

Bu çalışanlar başka parti adaylarının sayfalarını beğenemiyor.

Eğer beğenirse belediye tarafından uyarı alıyorlar ve işten atılma tehdidiyle beğenileri siliniyor.

İsmini vermek istemeyen işçiler bu şekilde bir baskı altında olduklarını söylüyorlar.

**

Bu durum belediye çalışanları ve yan kuruluş çalışanları üzerinde bir korku imparatorluğu oluşturuyor. İktidarın çalışanların özgür iradesine bu şekilde ipotek koymaları baskıların geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

Yani siz bir belediye çalışanı ya da belediye yan kuruluşlarında çalışıyorsanız AKP'den başka bir adayı destekleyemezsiniz, sosyal medyada beğendiğin adayları beğeniyorum diyemiyorsunuz. 

Bu baskılar karşısında belediye ve yan kuruluşlarında çalışan işçilerin Allah yardımcıları olsun.

**

Daha başkanlık sistemi gelmeden bu tür baskılar yapılıyorsa, kim bilir başkanlık sistemi gelirse, daha ne baskılar yaparlar…

Gelinen nokta şu;

Taraf olmayan bertaraf oluyor…

 

İlhan Tan’ın istifası!

MHP'nin doktor milletvekili adaylarından İlhan Tan, partisinden 8. sıra milletvekili adayı olarak gösterildi. Adaylık sıralamaları açıklandıktan sonra Tan, dilekçesini verip tekrar doktorluğa geri döneceğini açıklamıştı. Sonradan öğrendik ki İlhan Tan, sıralamayı beğenmediği için istifasını vermiş. Onun yerine 8. sıra adayı olarak Av. Osman Beniz getirildi.

Önceki akşam yapılan istişare toplantısına da Osman Beniz katıldı. İlhan Tan'ın bu şekilde istifa etmesi akıllara şu soruları getirdi: İlhan Tan aday adayı olurken kesin milletvekili olacağını mı düşünüyordu?

Arka sıralardan aday gösterilme ihtimali veya hiç aday gösterilmeme ihtimalini göz önünde bulundurmadı mı?

MHP'den aday adayı olan 32 milletvekili aday adayı da kalkıp milletvekili adayı olmadı diye istifa mı etmeliydi?

**

Siyaset yapan insanlar her şeyi göz önünde bulundurmak durumundadır. Seçilme ihtimalini de, seçilmeme ihtimalini de. AKP il başkanı bile aday gösterilmiyor, ancak adam kalkıp yine partisi için çalışacağını söylüyor. İlhan Tan, istifa etmeseydi partisi için daha iyi olurdu.

 

Aydın Ünlü toplantıya basını niye davet etti?

Önceki akşam MHP milletvekilleri adayları ve ilçe başkanları Yeniköy Serbest Bölgede bir kafede yemekte bir araya gelecekti. Toplantıya basın mensupları da davet edilmişti. Bu davete icabet eden tek basın mensubu bizim muhabirimiz oldu. Akşam 18:30'da hareket edileceği söylemiş, ancak 1 saat gecikmeli bir şekilde yola çıkılmış. Outlet Center’e geçildikten sonra İl Başkanı Aydın Ünlü aramış, dosyasını unuttuğunu, geri dönüp alması gerektiğini söyledi. Akşamın o kalabalık trafiğinde geriye dönülmüş. Zira basın olarak bizim muhabirimiz de aracın içinde imiş. Yeniköy’deki kafeye gecikmeli gidilmiş. Yemeğin ortasında Ünlü basından izin isteyip gitmiş. Toplantı ile alakalı açıklama bile yapmadı denilebilecek kadar az konuşmuş.  Yapılan bu programın başlaması da gecikmeli ve sıkıntılı olduğu gibi bitmesi de aynı şekilde sıkıntılı olmuş. Bu tür programlarda MHP yönetiminin daha fazla dikkatli olması gerektiğini söylemek istedik.

 

Çoban’a geçmiş olsun

AKP İzmit İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi kapsamında 7.sıra milletvekili adayı Sami Çakır, İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut ve İzmit İlçe yöneticileriyle Kocaeli Devlet Hastanesi Üroloji Bölümü’nde tedavi gören eski il yöneticisi Mehmet Çoban’ı ziyaret etti. Ziyarette İl Yöneticisi Temel Erten, ilçe yöneticileri Sevgi Çiftçi ve Cemil İncehasan da yer aldı. Sami Çakır ve beraberindekiler, Mehmet Çoban ve eşiyle sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

MHP’li Çıldır’ı çıldırttılar

MHP Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Müftülüğünü eleştirdi. Çıldır, “15 Nisan’da Peygamber Efendimizin dualarını ve isimlerini içeren kitapçıkların yanında Gölcük Belediyesi’nin kuşe baskılı hizmet-reklam kitapçığının birlikte dağıtıldığını gördük. Bu programın belediyenin yani bize göre AKP’nin reklamına dönüşmesi ne yazık ki ülkemizin acı bir gerçeğidir ”diyerek tepkisini dile getirdi.

Çıldır ayrıca ilçe müftüsünü de eleştirerek, “Gölcük Müftümüzün Gölcük halkının mı yoksa Gölcük Belediyesi’nin mi müftüsü olduğunu açıklaması gerekiyor. Gerçekleştirilen kutsal program içerisinde halka dağıtılan Gölcük Belediyesi’ne ait kitapçıklarının dağıtılmasını ve Gölcük Müftüsünü kınıyoruz’’ dedi. Aslında Çıldır haklı. Son zamanlarda din ile siyaset iyice iş içe karıştı.

 

Harb-İş’te Yıldız’ın karşısına aday yok!

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin olağan kongresi 25 Nisan’da yapılacak. Kongrede 193 delege oy kullanacak. Turhan Yıldız yeniden aday olurken, karşısına herhangi bir rakip çıkmayacağı belirtildi. Aldığımız bilgiye göre Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin yeni yönetiminde Mali Sekreter Raşit Yiğit ile Genel Sekreter Metin Sert emekli olacaklarından dolayı görev almayacak. Bunun için Yiğit ve Sert’in yerine de seçim yapılacak.

 

Muhtar Zaim’den yardım kampanyası

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim, çalışmaları kapsamında maddi durumu yerinde olmayan kişilere hazırladığı kampanyalarla devam ediyor. Muhtar Zaim, düzenlediği kampanya kapsamında evlenecek olan çiftler için 1 gelinlik, 3 nişanlık tuvalet olduğunu belirtti. Muhtar Zaim, “Şu ana kadar da 1 gelinliğimizi evlenecek olan kızımıza verdim. Bundan sonra da kampanyalarımıza devam edeceğiz. Bizler duyarlı halkımızdan desteklerini bekliyorum” dedi. Muhtar Zaim, tamamen kendisini insanlığa adadı. Kendisini kutluyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İzmitli - Torba yasada işçiye çalışana tombala yok!

Bu torbadan ülkede emeklilik yaşı çok yüksek işçi çalışanlara bir tombala yokmu;Erkekler:55,Bayanlar:50'olmalı.Bedenen ve kimyasal ortanda çalışanlar için bu yaşlarda çok fazla bu gibi yerlerde çalışanlar erken yıpranma hakkı (fiili hizmet zammı)'emekli yapılmalı..Meslek lisesi staj başlangıçları SGK'başlangıcı sayılmalı,Emeklilikte yaşa takılanlar mağdur...Yasalar hep Vekillere,Holding patronlarına,Para baronlarına var,Vatandaş ölsünmü?

Holding fabrikalarında Asgari ücretin,taşeronun işi ne?..Asgari ücret piyasada iş yapan Esnaf,küçük işletmeler,kobilerde çalışanlar içindir...Holding ve holding fabrikalarında Asgari ücret olmaz..

Yanıtla . 0Beğen 20 Nisan 17:45
01

İzmitli - Akp gitmezse vatandaşın,emekçinin işi çok zorlaşacak;

DİSK'sendikasının sitesinde(www.disk.org.tr);DİSK Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi (25-26 Mart 2015)'okuyunuz seçimlerden sonra emekçileri neler bekliyor.AKP'nin rafta beklettiği çalışanın aleyhine yasalar..Bu yüzden insan odaklı insana değer veren Sosyal demokratlara CHP'ye oy vermeli her emekçi.Asgari ücret piyasadaki Esnaf,Küçük işletmeler,Kobilerde çalışan bireyler içindir..Holdinglerde ve fabrikalarında asgari ücretin ve teşerön'un işi ne?

Yanıtla . 0Beğen 20 Nisan 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR