Cengiz Kan: Ben partime ihanet etmedim, etmem

MAKALEYİ DİNLE

Kandıra Belediyesi eski Başkanı Cengiz Kan ile ilgili olarak ortada ilginç bir iddia var. İddiaya göre Cengiz Kan 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyince MHP-DP ittifakına çalışmış. Hatta ve hatta ittifakı o kurdurmuş.

Ak Parti’nin tüm programlarına katılan, ev ev gezen, Ak Parti’ye oy vermezseniz hakkımı helal etmem” diyen Cengiz Kan,  seçim döneminde ortaya atılan bu iddiaları her platformda yalanlamıştı.

Peki, hem partisi için çalışan, hem destek iddialarını kamuoyu aracılığıyla yalanlayan Cengiz Kan, DP-MHP birlikteliğine nasıl destek vermiş olabilir.

Bu sorunun muhatabı, Cengiz Kan’ın kendilerine destek verdiğini ısrarla ve yıllar sonra yeniden hatırlatarak gündemde tutmak isteyen DP Kandıra İlçe Başkanı Ender Altınay…

Seçim geçeli 17 ay oldu. Ortada ne yerel seçim var nede o günlerin yeniden gündeme getirilmesini gerektirecek bir gelişme.  Eee o zaman Demokrat Parti Kandıra İlçe Başkanı Ender Altınay, neden bu iddiayı ısıtıp ısıtıp ortaya atıyor.

Bu durumu siyasete yakın olan herkes kendince yorumlar.

Gazeteci arkadaşımız Ünal Cankurt’un Kandıra’da yayın yapan Kandıra’nın Sesi adlı internet sitesinde rastladığım bu haberi okuduktan sonra gerçeği bir kez daha dinlemek için konunun asıl muhatabı belediye başkanı Cengiz Kan’ı aradım. İddialara cevap vermesini istedim.

İşte Cengiz Kan’ın bana anlattıkları; “Söz konusu iddiada ismi geçen başka kişilerde var. Ve o kişiler beni aradı konunun benimle ilgisi olmadığını söz sahibinin saçmaladığını söylediler.  Bu durumu ben bulanık suda balık avlamaya benzetiyordum. Amaçsız mesnetsiz bir söylem.  Ben bir  lafa bakarım laf mı diye birde söyleyene…

 

Ben belediye başkanıyken belediyenin kiracısıydı olan DP ilçe başkanı benim dönemimde borçlarını ödemediği için tahliye edilmiş biri.

Ömrümün önemli bir bölümünü feda ettiğim partimde beni itibarsızlaştırmak istemeleri kendilerine ne kazandırıyor çok merak ediyorum.

Kimse beni Ak Partiye olan bağlılığımla sınayamaz.

İddia edilenler yalandır. Kandıra ufak yer herkes birbirini bilir tanır. İnsanları yaptıklarıyla yapmadıklarıyla rencide etmek istemediğim için yorumumu bu kadar tutuyorum. Tekrar söylüyorum ben kimseyi arayıp ittifakla ilgili şunu yapın bunu yapın talimatı vermedim.”

 

Evet, Kandıra gerçekten küçük bir yer. Bir mahallede öksürsen diğerinde duyulur. Kandıra’da yaşananlarla ilgili anlatacak çok malzeme var. Önümüzdeki dönemde tek tek hepsine değineceğiz.

Siyasetin sertleştiği Kandıra’da Cengiz Kan’a oynanan Ali Cengiz oyunu başarılı olacak mı?

Bence Türk siyaseti artık böyle ucuz taktiklere pabuç bırakmıyor.

 

“Bu sıcakta kim takar yasağı”

Kandıra Cebeci sahilinde yaşanan boğulma vakaları nedeniyle alınan önlemler yeterli gelmiyor. Hemen her hafta Kandıra sahillerinden bir boğulma vakası haberi geliyor.  Büyükşehir Belediyesi’nin cankurtaran timleri ellerinden gelen gayreti gösteriyor.

Riskli bölgelerde önlem alıyorlar.

Önlem alınan yerlerden biride Cebeci Sahili’nde tehlikeli olarak bilinen bu bölge risk taşıyor. Yetkililer buraya bir tabela konmuş. Üzerinde “Dikkat Ölüm Tehlikesi” yazıyor. Sıcaktan bunalan vatandaş, tabelaya bakıyor, karikatür okur gibi gülüyor ve denize girmeye devam ediyor.

Halbuki bölgede ters akıntı olduğu için burada denize girmek tehlikeli ve yasak.

Uyarılara kulak asmayan vatandaşlar yasak olmasına rağmen denize girmeye devam ediyor.

 

Üçyol esnafı; eleştiriyor ama isim ve fotoğraf vermiyor

İzmit Belediyesi tarafından 2012 yılında yapılan Üçyol Meydan Projesi o günden bugüne kadar çok eleştirilmişti. Esnaf dikilen sütunların dükkanlarının önünü kapattığını, araçların duraklama yapamamasından dolayı işlerinin düştüğünü söyleyip dururdu.

Sonunda İzmit Belediyesi çok şikayet gelmesi nedeniyle bu sütunları kaldırma kararı aldı. Ve kaldırmaya da başladı.

 

Konuyla ilgili olarak bu bölgede esnafın görüşünü almak için giden Muhabir Arkadaşımız Serkan Borlak neredeyse eli boş geldi. “Konuşan çok, dert yanan çok ama fotoğraf ve isim veren yok” diyen muhabir arkadaşımız fişlenmekten korktuklarını söylemişler.

Bir anlam veremedim, bir esnafı bu kadar korkutan şey nedir!

 

Şefik Alparslan ayağını kırdı

Ağrılılar Derneği Başkanı Şefik Alparslan 15 gündür evinde istirahat ediyor. Şantiyeyi gezdiği esnada iş makinesinin kepçesi ayağına düşünce ayağı kırılan Alparslan bu talihsiz kazayı yaralı olarak atlatmış oldu. Kendisine acil şifalar diliyorum.

 

Yaşar Aslan, MHP’ye ve Bahçeli'ye laf söyletmiyor

Kentimizde geniş bir kesim tarafından tanınan iş adamı Yaşar Aslan geçtiğimiz milletvekili seçimlerinden MHP’den aday adayı olmuştu. Aday adaylığı sürecini sıkı tutan Aslan aday gösterilmedi. Partisine küsmeyen ve aday adayı iken gösterdiği performanstan düşmeden çalışan Aslan, seçim sonrası yeniden işinin başına döndü. Herkes onun MHP’ye kırgın olduğunu düşünüyordu. Ama yakın çevresinden duyduğumuza göre o ne partisine ne de genel başkanına kırgın değil. Aksine her ortamda genel başkanını ve partisini savunuyor. Siyasi sohbetler sırasında hükümetin oluşmasının MHP tarafından engellendiği fikrine karşı çıkan Aslan, Devlet Bançeli’ye’de partisine de toz kondurmuyor.

 

Çok ilginç bir hikaye

Lokman Arslan, Körfezli bir kimyager.

Yaşamının ilk 30 yılında “Devrim-Kominizim” diye sokaklarda koştu. Bir gün aniden bir değişimin içine girdi. Kendi söylemiyle “Hidayete” erdi.

Namaza başladı, kuran okumayı öğrendi.

Şimdi ise el yazması Kuran-ı kerim yazıyor.

Petkim emeklisi Lokman Arslan 300 kadar öğrenci yetiştirmiş. 30 yaşından sonra merak sardığı kuranı hatim etmiş. Şimdiye kadar 3 kez el yazması kuran hazırlamış.  Lokman Arslan, el yazması kuranları ise kuran kursu öğrencilerin okutulması için değerlendirecekmiş.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR