Yeni sloganımız budur…

MAKALEYİ DİNLE

Gidin, görün ve yaşayın…

Artık sloganımız budur.

Şimdi siz neden böyle bir ifade ile yazıma başladığımı merak ediyorsunuzdur. Hemen aktaralım.

Normal şartlarda böyle yazılar yazmayı, durup dururken kimseyi övmeyi sevmem, pek beceremem de. Zira eleştirmek daha kolay gelir bana. Hakkı olana hakkını vermeyi biliriz, ancak çevremizdeki insanların eksileri, artılarından fazla olduğundan pek öyle övecek kimse de bulamıyoruz haliyle…

Kısacası şayet bu sütunlardan birini ya da birilerini öveceksek, bilin ki o kişi gerçekten bunu hak etmiş, işini layığı ile yapmış ve yapıyordur…

Size bahsedeceğim konu biraz keyif, ama çoğunlukla sağlık üzerine…

Malum, Körfez ilçede hizmette bulunan bir yarı olimpik havuz var. Bu havuzun belirli bir bölümü Türk hamamı olarak hizmete açıldı. Buraya kadar her şey normal.

Yani sıradan bir mevzu. Fakat konuya haysiyet kazandıran başka bir özellik var. Çünkü meseleye öyle basit bir Türk hamamı gözü ile bakmayın. Zira ben size buraya anlam kazandıran iki çok önemli isimden söz etmek istiyorum…

Bunlardan biri Türk hamamındaki klasik hizmetlerin belki de en iyilerinden biri olan Ali Dinç…

Dedim ya, bu genç delikanlı işinin gerçekten ehli. Tamamen onun yönlendirmesi ile temizlik faslına başlıyorsunuz. Fakat önce vücudun hazırlanması lazım. İlk olarak sizi saunaya yönlendiriyor. 15 dakika, şayet dayanabilecekseniz 20-25 dakika burada kalıyorsunuz. Tabi bu arada size ikram edilen soda-ayran-limon üçlemesinin tadına bakıyorsunuz.

Fakat bunu evde sakın denemeyin, mümkün değil o tadı tutturamazsınız. Zira o işin sırrı, karışımın sıralaması, miktarı, her şeyi Ali’nin hafızasında…

Sonrasında mentol içeriği ile bütün genizleri açıp, vücudun nefes almasını sağlayan buhar banyosuna gönderiyor sizi. Vücut iyice bir rahatlayınca kese başlıyor. Ne kadar temiz olursanız olun, günde iki defa evinizde banyo da yapsanız, Ali Dinç sizden çıkaracak bir kir parçası mutlaka bulur.

Bu fasıldan sonra adresiniz bu kez İsmail Açıkgöz’ün çok özel bir şekilde hazırlanmış, daha girer girmez sizi rahatlatan müziği ile karşılandığınız masaj odası bulunuyor.

İsmail Bey, yaşını başını almış, hayat tecrübesini belli bir noktaya taşımış, vücut anatomisinin ne demek olduğunu çok iyi bilen, masajın sağlık hizmeti olduğunu gelen herkesin fark etmesini sağlayan önemli bir kişilik.

İsmail Açıkgöz’ün parmaklarının temas ettiği hiçbir noktanın kendine gelmemesi mümkün değildir.

Bakın, bunu çok iddialı bir şekilde belirtiyorum.

İsmail Açıkgöz, mesleğinin kalite hususuna dikkat eden önemli, değer verilmesi gereken bir sanatkardır. İşini severek, bilerek ve en faydalı şekilde yapıyor.

Bu işin açıkçası yüksek olmayan bir bedeli var tabii ki…

Ancak ödenen her kuruş miktarın yerini bulduğunu, karşılığının mutlaka alındığını ifade etmeliyim.

İsteğe göre belirlenen zaman dilimlerinde, bedensel sorunlarla ilgili hassasiyetlere de dikkat edilerek yapılan bu masajın ardından tekrar kendinizi Türk hamamına, yani Ali Dinç’in şifalı ellerine bırakıyorsunuz.

Burada da son olarak köpük banyonuzu da yaptıktan sonra ‘Türk Hamamı’ kelimesinin ne demek olduğunu iyi kavrayarak, gönül rahatlığı içinde mekandan ayrılıyorsunuz.

Hemen bir de referansı ileteyim size. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da bir süre önce bu ikilinin meziyetlerini yaşamış. Duyumlarımız en kısa sürede yeniden gelmek için kendi kendine söz verdiği yönünde…

***

Her yerde Türk hamamı bulunur. Gidebileceğiniz çeşitli alternatifleriniz vardır. Fakat böyle bir hizmeti farklı kılan şey gördüğünüz ilgi ve hizmeti kaliteli hale getiren kişilerdir. Haliyle Ali Dinç ve İsmail Açıkgöz gibi değerlerin farkına varmak lazım.

İşte bu yüzden en başta belirttiğim sloganı ürettim ve bunu paylaşmaktan geri kalmak istemiyorum.

Gidin, görün ve yaşayın…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR