Fransa’ya turist olarak dahi gidilmemeli!

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Türk Ocağı Başkanı ve MHP Milletvekili Adayı Aygutşat Selçuk Fransa’ya tepki gösterdi.
Selçuk, yazılı bir açıklamada bulunarak tepkisini dile getirdi.
Fransa Meclisi, Valeria Boyer’in teklifiyle, 22 Aralık 2011’de “yasalarca kabul edilmiş soykırımların inkârını yasaklayan ve bu suçu işleyenlerin 1 yıl hapis ile 45.000 euroya kadar para cezasına çarptırılmasını öngören” kanun tasarısını, 50 milletvekilinin katıldığı oturumda, ifade ve düşünce özgürlüğüne pranga vuran 38 evet oyu ile kabul etti. Tasarı 23 Ocak 2012’de Fransa Senatosunda da görüşüldü ve 127 oyla geçti.
**
Aygutşat Selçuk, AKP hükümetinin ve vatandaşların bir dizi yaptırımlar yapması gerektiğini belirterek şunları söyledi;
T.C. Devleti; kendisine güvenmeli, iç meseleler ve kısır siyasi çekişmelerle boğuşarak zaman kaybetmek yerine yönünü dışarıya çevirmeli, savunma üzerine kurulu pasif dış politikadan vazgeçmeli, ciddi-onurlu ve aktif bir dış politika anlayışıyla hareket etmeli, milli ve dik bir duruş göstermelidir. Mütekabiliyet esasına göre “PKK terör örgütünü destekleyen, Ermeni Soykırımını kabul eden ve KKTC Davamızda Yunanistan’dan yana olan” tüm ülkelere; önce yaptıklarının iyi komşuluk ilişkileriyle bağdaşmadığını anlatmalıdır.
**
Diplomasi ile sonuç alınamıyorsa milli güç unsurlarını kararlılıkla kullanarak caydırıcılık sağlamalı ve uluslararası hukuktan kaynaklanan hükümranlık haklarını kullanıp her türlü yaptırımı uygulayarak, Türkiye üzerinde kurulmaya çalışılan baskıyı azaltmalıdır.
**
Fransa gibi aleni düşmanlık yapan ülkelerle siyasi-ekonomik-sosyal ilişkiler dondurulmalı, askeri antlaşmalar iptal edilmeli, hava-deniz ve kara sahamız kapatılmalı, vatandaşlarına “onların bize yaptığı gibi” vize konulmalı, büyükelçilikleri kapatılmalı, ekonomik ambargo uygulanmalı, ürettikleri mallar ülkemize sokulmamalı, şirketlerinin hiçbir faaliyetine “ihale dahil” izin verilmemeli ve mevcutlar da sınır dışı edilmelidir.
İncirlik Üssü ve Füze Radar Sistemi kaldırılmalı, barış güçlerinde görev yapan askerlerimiz geri çekilmelidir.
**
Türk Milleti Fransa’ya turist olarak dahi gitmemeli, ürettiği malları almamalı, mağazalarından alışveriş yapmamalı, bankalarında hesap açtırmamalı, milli ve demokratik tepkisini koymalı ve dünyaya “devlet olma bilincine ve millet olma şuuruna” ulaştığını göstermelidir”.
Aygutşat Selçuk’un görüşleri böyle…
Şu bir gerçek ki, dış mihraklar Ermenileri kullanarak Türkiye’yi zor duruma düşürmeye çalışıyorlar. Türkiye, yıllardır bu sorunu geçiştiriyordu. Bu sorunlar zamanında ciddi bir şekilde ele alınsaydı, şimdi ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmazdı…Efe’den Çalkavur’a övgü
Körfez Ticaret Odası (KTO) Ocak ayı meclis toplantısını Meclis Başkanı Osman Çalık’ın başkanlığında yaptı.
KTO’nun bu ayki toplantısına İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur konuk oldu. Çalkavur’u öven KTO Başkanı Mustafa Efe, “Kocaeli polisi, 7/24 büyük bir emekle hizmet veriyor” dedi.
Çalkavur da yaptığı konuşmada, “Huzur ve asayiş bakımından diğer illere göre çok farklıyız. Bizim görevimiz halkın huzurunu ve asayişini sağlamak, bu bizim için çok önemli. Kocaeli huzur kentidir.” dedi. Toplantı sonunda Meclis Başkanı Osman Çalık ve Başkan Mustafa Efe, Çalkavur’a plaket vererek çalışmalarında başarılar diledi.
Hatırlanacağı gibi İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, 2011 yılında yapılan çalışmaları değerlendirmiş, Vali Topaca da başarılı hizmetlerinden dolayı Çalkavur’a teşekkür etmişti.
Çalkavur’un 2011 yılı için “Mayıs-Aralık döneminde uyuşturucu dahil 1800 kişinin tutuklandığı” söylemi, hayli dikkat çekmişti.


Karabacak’tan Yaman’a ziyaret
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, önceki gün Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı makamında ziyaret etti. İki başkan bir süre baş başa görüştü. Belediye Başkanı Cemil Yaman, bu ziyaret birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğunu ve ziyaretlerinin her zaman gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu dile getirdi.


Körfez’de örnek uygulama
Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki kırtasiye, bakkal, yapı market, oyuncak satan işyerleri denetledi.
Zabıta ekipleri uçucu maddelerin zararlarından insan sağlığının korunması hakkında kanun gereği, solventli malzemelerin 18 yaşından küçüklere satılamayacağını işyeri sahiplerine tebliğ etti.
Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Cumali Gündoğdu, “Bu tür malzemeleri satan işyerlerini 153 hattımızdan bizlere bildirmeleri halinde gerekli yasal işlemleri başlatacağız.” açıklamasında bulundu.
Son zamanlarda bazı kırtasiye malzemelerinde tehlikeli maddelerin bulunduğunu sık sık duyuyoruz.Kore Gazisi ziyaret
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan önceki gün Hacı Hızır Mahallesi’nde Kore Gazisi bir vatandaşın evine konuk oldu. Tüfekçi Bayırı Hacı Ali Sokak’ta eşi Hatice Akbar ile birlikte yaşayan 84 yaşındaki Şevki Akbar, Doğan’ın ziyaretiyle mutlu oldu. Doğan, Şevki Akbar’ın halini hatırını sorup bir isteği olup olmadığını sordu. Aybar da teşekkür ederek “Sizlerin evime kadar gelip halimi hatırımı sormanız yeter. Allah’a şükür eşimle birlikte yaşayıp gidiyoruz” dedi.


Salih Taştekin yardım bekliyor
AKP Körfez Gençlik Kolları Başkanı Kadir Alçık ve yönetimi, NCITY’te dükkanı yanan AKP Körfez İlçe yöneticisi ve Aba Piknik’in sahibi Salih Taştekin’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten dolayı gençlere teşekkür eden Taştekin, “Maalesef büyük bir yangın atlattık. Zararımız çok büyük, tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Sigortamız olmadığı için ciddi anlamda zor durumda kaldık. Kent büyüklerimizden destek bekliyoruz. Umarım onların da desteğiyle gücümüz yettiği kadar dükkanımızı tekrar açmaya çalışacağız” diyerek yetkililerden destek istedi.


Ahsen Okyar’ın oğlu evleniyor
KOÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu Nurbanu Taşçıoğlu ile İşletme Fakültesi mezunu Muhsin Murat Okyar evleniyor. Karamürselli Ayşe Hürriyet-Yaman Taşçıoğlu çiftinin güzel kızı Nurbanu Taşçıoğlu ile Kandıralı Nursel -Ahsen Okyar çiftinin yakışıklı oğlu Muhsin Murat Okyar dünya evine girmeye hazırlanıyor. Genç çiftin nikahı; 4 Şubat 2012 Cumartesi günü saat: 14:00’te İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde (Dolphin) gerçekleşecek. Sosyal faaliyetlerine ara vermeyen Ahsen Okyar, oğlunun nikahı için de dostlarına davetiye ulaştırmaya çalışıyor.


Dalkılıç, Dilovası Belediye Başkanlığına aday
Dilovası’nda Gör-Tat’ın açılışına katılan HAS Partili Ercan Dalkılıç soruları cevapladı. Dalkılıç, “Gelecek yerel seçimlere daha uzun bir süre var lakin aksi bir durumun olmadığı takdirde ve Cenabı- Hakkın da rızasıyla HAS Parti’den aday adayıyım. Dilovası’nın bir tecrübeye ihtiyacı olduğunu herkes söylüyor, Dilovası’nın üzerinde ki bu olumsuzlukların üzerine şuan ki iktidar bir çare aramaktan yoksun, acemice Dilovası’nı yönetiyorlar. Yöneticilik böyle olmaz halkımız bu tür muameleleri hak etmiyor. Dilovası halkı bilinçli bir halktır neyi ne zaman yapacaklarını iyi biliyorlar. Zaman içinde her şey daha fazla netleşecek. Şunu da söyleyeyim 26 Şubat 2012 günü Dilovası’nda yer yerinde oynayacak Genel Başkanımızın geleceği bu günü iyi izleyin ve takip edin ”dedi. Ne diyelim, Dalkılıç için hayırlı olsun.


İzmit EML mezunları buluştu
İzmit Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümü mezunları arkadaşların geleneksel buluşması İzmit Sekapark Otel’de gerçekleşti. Lise arkadaşları ile lise öğretmenleri Zafer Özücan ve Vedat Erdem’in de katıldığı kahvaltıyı Hakan Azak düzenledi. Azak, “bir dahaki buluşmamızda daha fazla öğretmenimizle buluşmayı hedefliyoruz” diyerek Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu da buluşmaya davet edeceklerini söyledi. Azak, Karaosmanoğlu’nun lisede öğretmenleri olduğunu belirtti.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Yer yüzünde en şiddetli rüzgar, saatte 509 km. süratle 1999’da Oklahoma’da esti.


KONUŞAN FOTOĞRAFCHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya: Ey güzel Allah’ım, hayatım boyunca 2004’te yapılan İzmit Büyükşehir Belediyesi seçimi haricinde girdiğim her seçimi kazandım. Ama şimdi kendi mahallemde delege listemi bile seçtiremedim. Sana el açtım yalvarıyorum Allah’ım, bana eski gücümü geri ver. Ver ki, birilerini eskisi gibi sandığa gömeyim…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR