“İşte Nevzat Doğan’ın yeni İzmit’i (!)”

MAKALEYİ DİNLE

Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, önceki gün bana bir fotoğraflı mail attı…

“İşte nevzat Doğan’ın yeni İzmit’i” başlıkla mailde İzmit Sanayi Sitesi’ndeki bir sorunu dile getirdi…

 

**

 

Odabaş’ın açıklamasını birlikte okuyalım;

“Ekte gönderdiğim fotoğrafları 15 dakika önce İzmit Sanayi Mahallesi Kadı Sokak ve diğerlerinden çektim.

İş için gittiğim sokakta yıllardan beri aynı manzaralar devam ediyor.

Durup tanımadığım bir işyeri sahibine sordum…

Bu sokaklarla ilgili İzmit Belediye Başkanına müracaatta bulunmadınız mı?

Cevaben defalarca müracaatta bulunduklarını, hatta tüm sanayici esnaftan imza toplayarak verdiklerini fakat hiçbir ilerleme olmadığını ifade etti.

 

**

 

Ben birkaç kez önce basına yansıtmadan Başkan Nevzat Doğan’a yazılı olarak durumu bildirmiştim… Cevap verme tenezzülünde bile bulunmayınca birkaç kez basına yansıtmıştım…

Fakat Başkan Doğan’ın umurunda bile olmamış.

 

**

 

Buradan Ak Parti liderlerine sesleniyorum…

Ya Doğan’ı uyarın veya bir daha aday yapmayın, aksi halde İzmit’i kaybedersiniz.

Sayın Doğan’a da tavsiyem, ben çok başkanlar gördüm fakat sizin kadar inatçı, uzlaşmasız, kibirli bir başkanla karşılaşmadım.

 

**

 

Makamlar geçici fakat hizmetler kalıcıdır, Sefa Sirmen’in adını taşıyan SEFA SİRMEN SANAYİ SİTESİ, Hikmet Erenkaya’nın ismini taşıyan Hikmet Erenkaya Sitesi var…

Sizin isminizi taşıyan önemli bir eser bırakamadınız, bari bu sitelerin bozulan yollarını yaptırın.

Orada çalışan yüzlerce insan size vergi ödüyor…

Evine ekmek götürüyor…

Onların paralarından maaşınızı alıyor, o makamda ve onların lüks aracı ile geziyorsunuz…

Lütfen zahmet ederek o sefaleti gözünüzle görmenizi tavsiye ederim.”

 

**

 

Dernek Başkanı Odabaş’ın açıklaması böyle…

İzmit Belediyesi’nden konuyla ilgili açıklama gelirse bu köşeden yayınlarım…

 

 

Ceyhan’dan Başkan Toltar’a teşekkür

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte önceki gün AKP Dilovası İlçe Teşkilatını ve Dilovası Belediye Başkanlığını ziyaret etti.  AKP İl Başkanı Ceyhan, Başkan Tolar’a yaptığı gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Ceyhan, “Her zaman söyledim yine söylüyorum, amacımız halkımıza, milletimize hizmet etmektir. Dilovası Belediye Başkanımız Ali Toltar’ın yaptığı gayretli çalışmalarla ilçede önemli projeleri gerçekleştiriyor. İlçe teşkilatımızla koordineli çalışmalar burada meyvesini veriyor ”dedi. Ceyhan’ı teşekkürü, Toltar’ı oldukça mutlu etti.  

 

Hayır duanız bize yeter

Yenimahalle’de bulunan Emekli Evi’ni ziyaret eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “beklediğimiz tek şey, büyüklerimizin memnuniyeti ve hayır dualarını almaktır” dedi.

Emekli vatandaşlardan Lütfü Özdemir de Başkan Doğan’a emekli evleri için teşekkür ederek, “Emekli olduktan sonra böyle bir yerin açıldığını duyunca çok şaşırdım. Geldim, gördüm ve son derece memnun oldum. Burada çayımızı, kahvemizi içip gazetemizi okuyup televizyon seyredebiliyoruz. Masaj koltuğunda yorgunluk atıyoruz. Öylesine güzel hizmet verilir yor ki bunu kelimelerle anlatmamız mümkün değil. Doğum günlerimizi bile unutmuyorlar. Bazı arkadaşlarımızın evinde bile doğum günü hatırlanmadığı halde burada doğum günleri hatırlanıyor ve kutlanıyor. Gerçekten insan duygulanıyor. Emekli evlerinde eşimizle dostumuzla bir araya geliyoruz. Buralarda yeni dostlar, arkadaşlar ediniyoruz. Bizlere bu güzle hizmeti sunduğunuz için sizlerden Allah razı olsun. Verilen hizmetlerin ücretsiz olması da cabası ” dedi. Özdemir’in açıklamaları gerçekten memnuniyet verici. Huzurevlerine yapılan yardımları her daim önemsiyorum.

 

 

Pişmaniye Derneği saldırıyı kınadı

İzmit Pişmaniyesini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin’in İstanbul’daki patlamayı kınadı. Şahin, “İstanbul’daki patlamadan dolayı vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralananlara da acil şifalar, vefat edenlerin yakınlarına ve ülkelerindeki tüm halkına da başsağlığı diliyorum. Şahin, açıklamasına şu şekilde devam etti, “Ülkemizde terör ile mücadelenin ne kadar haklı olduğunu, bu mücadelenin tek bir terörist kalmayana kadar kararlı bir şekilde devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ülkemizdeki teröristler hiçbir KÜRT kardeşimizi temsil etmemektedirler. Teröristler ile yapılan mücadele tamamen Kürt kardeşlerimizin ve ülkemizdeki tüm vatandaşımızın daha huzurlu bir şekilde yaşam sürmeleri içindir. İstanbul’daki kanlı saldırıda da gördüğümüz gibi terörün ve teröristlerin dil, din, ırk, millet, sivil, asker gibi bir ayırımı yoktur. Menfaatlerinin engellendiği an her türlü eylemi yapabilmektedir. Teröristler, güçlü ülkemizin güçlü Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçleri ile mücadele edemedikleri için masum sivil insanları hedef almaktadır. Bu da teröristlerin neye ve kimlere hizmet ettiğini açıkça göstermektedir. İstanbul’daki hain saldırıyı kınıyor ve bu olayı gerçekleştiren teröristleri lanetliyorum.” Dernek başkanı Şahin’in görüşleri böyle. Gerçekten de terör, adres sormuyor. Bunu İstanbul’daki patlamada gördük.

 

Şakir Satır bugün By-Pass oluyor

Gölcük Fotoğraf Sanatçıları Derneği eski Başkanı, gazeteci Şakir Satır, bugün Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde By-Pass ameliyatı olacak. Satır’a geçmiş olsun diyoruz

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

sabri - Nevzat Doğan, ne ekibini ve ne de başkasını dinlemiyor, özellikle kendisini eleştirme cesaretini gösterenleri en büyük düşmanı olarak görüyor. sonunu merak ediyorum, o makam elinden gidince şimdi adam yerine koymadığı insanlara hangi yüzle bakacak. kendisine acıyorum, şeytan ve nefsinin oyuncağı olmuş.

Yanıtla . 0Beğen 17 Ocak 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR