İzmit Seka Devlet'te diş protezi sorunu var mı?

MAKALEYİ DİNLE

 

Her şeyin başı sağlık deriz de, ama gereğini yapıyor muyuz?

Sağlam kafa, sağlam vücutta deriz, ama gereğini yapıyor muyuz?

Bu hem vatandaşlar, hem de sağlık yetkilileri için geçerli…

AKP hükümeti, sağlık konusunda devrim sayılabilecek yeni bir sistem yarattı…

Ama, bu sistemin işleyip, işlemediği tartışılır…

**

Konu sağlık olunca, okurlarımız sık sık bizlere mail atar…

Sorunlarını, sıkıntılarını dile getirir…

Biz de bu köşeden seslerini duyurmaya, yetkilileri harekete geçirmeye çalışıyoruz…

**

Önceki gün bir okurumuz bize mail gönderdi…

İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde yaşadığı bir sıkıntıyı dile getirdi.

Vatandaşımız, insan sağlığı açısından son derece olan dişinden tedavi oluyor.

Diş Ünitesi'nde protez ile ilgili bazı aksaklıklar yaşandığı için mağdur olduğunu ifade etti.

**

Okurumuz, gerek doktorların, gerek asistanların, gerekse de personelin hastalara davranışlarının çok iyi olduğunu, ancak uzun süreden beri diş protezi yaptıramadığı için hastaneden vazgeçmek zorunda kaldığını belirtti.

Okurumuz beklediği süre içerisinde de huzursuz bir hayat yaşadığından dem vurmuş.

Evet, böyle diyor okurumuz.

**

Bir iddiaya göre, her yıl yapılması gereken protez ihalesinin Seka Devlet Hastanesi'nde bir türlü yapılamadığını, bu yüzden hastaların mağdur olduğu ifade edildi.

Eğer bu iddia doğruysa hastane ile ilgili bir türlü yapılamayan ihalenin yapılması ve hastaların daha fazla mağdur edilmemesi gerekiyor.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün bu konu ile ilgilenmesini ve sorun varsa bunun bir an önce çözülmesini öneriyoruz…

Hiçbir hastanenin hastalarını mağdur etmeye hakkı yok…

Hele, konu sağlıksa…

 

 

Sirmen, Cihan Hastanesi’nde

Adem Tüysüz’ü ziyaret etti

 

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, önceki gün Özel Cihan Hastanesi’nde apandisit ameliyatı olan Kırkpınar eski Ağası ve Sarraf Tüysüzler’in sahibi Adem Tüysüz  ile Fehmi Uzunoğlu’nu ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Tüysüz, Dr. Tuğrul Civak ve ekibi tarafından başarılı bir apandisit  ameliyatı geçirdi. AKP İl Başkanvekili  ve AKP İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Uzunoğlu nun babası Fehmi Uzunoğlu da Dr. Zeki Hamşioğlu tarafından ameliyat edildi. Hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamada “İki hastamızın da sağlık durumları çok iyi ve en kısa sürede taburcu edilecekler” denildi. Biz de Adem Tüysüz’e ve Fehmi Uzunoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

CHP’li Sönmez, hasta

görünce yanına koşuyor

 

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Yaşar Sönmez, önceki gün Umuttepe Hastanesi’nde yatmakta olan Arslanbey Atakent sakinlerinden Sıdıka Tahmaz’ı ziyaret etti. CHP Kartepe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Kurşunluoğlu’nun da eşlik ettiği Sönmez, Tahmaz’a geçmiş olsun dileklerini iletirken, hastalığı hakkında da bilgi aldı.

 

Petkimliler buluşuyor

 

Bu yıl 2.si yapılacak geleneksel Petkimliler buluşması 5 Nisan Cumartesi günü Fuar içindeki Ayışığı Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Geleneksel buluşmanın organizasyonunu üstlenen Kamil Terzi başkanlığındaki 15 kişilik komite çalışmalarını sürdürüyor.

 

Ellibeş, Ulaşlı’da

oy patlaması istedi

Gölcük Belediye Başkanı ve AKP’nin başkan adayı Mehmet Ellibeş, eşi Feriha Hanım ile birlikte Ulaşlı’da yapılan toplantıya katıldı. Ellibeş, Ulaşlı halkından destek isteyerek, “Ulaşlı Başbakanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminde, nefes aldığı, stres attığı, dinlendiği, top oynadığı, moral ve huzur bulduğu bir yer. Başbakanımız Burhan Abiş abimizin çayını içmek üzere çok kez Ulaşlı’ya geldi. Bu yüzden sizlerden Ulaşlı’da sandıkları patlatmanızı bekliyorum” dedi. Ulaşlı’da sandıklar patlar mı patlamaz mı bilinmez ama, 30 Mart’tan sonra Türkiye’de çok şeyin patlayacağı bir gerçek.

 

Baran, Eşref Bitlis’te

AKP Körfez Belediye Başkan adayı İsmail Baran, seçim çalışmalarına devam ede dursun, gerek CHP kanadı, gerek MHP kanadı AKP’nin İsmail Baran’ı aday göstermesinden çok memnun. Baran’ın 13 Mart 2013 tarihinde duruşması var, bakalım muhalefet bunu nasıl kullanacak. Baran önceki gün Eşref Bitlis Caddesi’nde bir dizi ziyarette bulundu. 150 kişilik bir ekiple caddeye çıkarma yaptı. Baran, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bakalım Baran, 30 Mart seçimlerinde nasıl bir performans sergileyecek. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR