Nail Çiler’in sesi daha gür çıkmaya başladı

MAKALEYİ DİNLE

AK Parti 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde tüm gücünü kullanacak. Kaybedilen bir vekilliğin geri kazanılması için yoğun bir çaba içerisine giren AK Parti’de şu sıralar geceler gündüze, gündüzler geceye karışmış görünüyor.

Başta il başkanı Şemsettin Ceyhan olmak üzere partinin her kademesi adeta teyakkuzda…

Bu teyakkuz Gebze ilçesinde de devam ediyor. Gebzeli bazı gruplar, bölgede Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ile kaybedilen bir vekilliğin geri getirileceğine inanmış durumda.  Nail Çiler ise aynı zamanda Ak Parti’nin doğulu aday arayışına cevap verebilecek bir isim olarak görünüyor.

Bilindiği üzere Nail Çiler Muş doğumlu ve Gebze bölgesinde bilinen bir isim.

Bu arada hatırlatayım, Çiler ve AK Parti arasında henüz bir görüşme yapılmadı.

 

 

8 bin adet balık ekmek dağıtıldı

Karamürsel Ereğli’de yapılan Balık Festivali’nde 8 bin adet balık ekmek dağıtıldı. Av yasağının kalkması nedeniyle her yıl düzenlenen festival kapsamında, Karamürselliler ve festivali başka ilçelerden izlemeye gelenler balık ekmeğe doydu.

Ereğlililer, festival sonrası “Vira Bismillah” diyen balıkçıları baklavalarla uğurladı…

 

Vatandaş Tuğrul Ceylan’ın başına gelenler

Bir terim vardır hani “Basiretim bağlandı”

İşte bu vatandaşın başına gelen de tam böyle bir şey…

Tanker şoförü olan ve arabalardan hayli iyi anlayan Tuğrul Ceylan’ın otomobili geçtiğimiz aylarda hararet yapmaya başlamış.

Aslında araç hararet yapmıyor ama hararet göstergesi motorun çok ısındığını gösteriyormuş.

Honda marka aracını servise götürmek yerine sanayi sitesinde Honda marka otomobillere bakan başka bir tamirciye götürmüş.

Amaç çok para vermeden aracın arızasını gidermekti ama o bu kez evdeki bulgurdan da oldu. Basit bir elektronik arızası için aracı 18 gün tamircide kalmış ve aracın hararetle ilgili değişmeyen hiçbir şeyi kalmamış. Her gün yeni bir parça değiştirilmiş.

Tuğrul Bey bakmış ki arabanın her şeyi değişiyor, ancak arızası bir türlü giderilemiyor çareyi arabayı tamircinin elinden kurtarmakta bulmuş.

Onarılamayan arıza için aracı 18 gün esir alan tamirciye ise bin 800 TL ödemiş.  Hakkımı helal etmiyorum diyen vatandaş , “O parayı sanayi camisine bağışlamadığı taktirde her kuruşunu haram ediyorum” diyor.

Anlayacağınız şoför erbabı Tuğrul Ceylan’ın basireti bağlanmış. Onarılamayan aracı için “Abi 2 ay daha kalsın ben bunu yaparım” diyen tamirciden aracını kurtaran vatandaş şu sıralar hayli huzura kavuşmuş.

Araba mı?

Vatandaş kendi imkanıyla onarmış…

 

Yargı Muhabirliği Çalıştayları başlıyor

Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen “Kitlesel Medya ve Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün desteğiyle 1-14 Eylül 2015 tarihleri arasında Ankara’da (2 grup) ve İstanbul’da (3 grup) olmak üzere “Yargı Muhabirliği” konulu çalıştaylar düzenleniyor.

Yerel medya mensupları, iletişim fakültesi öğrencileri ve mezunlarına yönelik olarak Avrupa Birliği’nden uzmanların katılımlarıyla düzenlenecek çalıştayların ilki 1 Eylül 2015 tarihinde Türkiye Adalet Akademisi Salonunda başlayacak.

Çalıştayların takvimi ise şu şekilde;

Ankara Etabı: I. Grup (1-2 Eylül), II. Grup (3-4 Eylül)

İstanbul Etabı: I. Grup (7-8 Eylül), II. Grup (9-10 Eylül), III. Grup (11-14 Eylül)

 

Körfez’de türbanlı başkan vekili

Körfez Belediyesi bir ilke daha imza attı. Yurt dışına giden Belediye Başkanı İsmail Baran, yerine meclis üyesi Nigar Yağız’ı atadı. Böylelikle Körfez Belediyesi tarihinde ilk kez türbanlı bir bayan belediye başkanlığı yapmış oldu. Ne kimsenin boyu uzandı ne kısaldı. Bir zamanlar türban düşmanlığı güdenler, türbanlık bacılarımızın da bizler gibi bireyler olduğunu gördü. Körfez Belediyesi Başkan Vekili Nigar Yağız’ı bu görevinden dolayı kutluyorum.  Örnek olacak bu davranıştan her kesimin bir ders almasını diliyorum.

 

Muhtar Şen’den Vali Güzeloğlu’na teşekkür

Geçtiğimiz hafta Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, düzenlediği geniş katılımlı bir toplantı ile kent yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarları bir araya toplamıştı.

Vali Güzeloğlu, toplantıda mahallelerde yapılacak olan tüm işlemlerin muhtarların bilgisi dahilinde olacağını dile getirmiş bununla ilgili bir web portalı kuracaklarını da söylemişti. Güzeloğlu, muhtarlara bu proje ile “Devam eden, planlanan, düşünülen projelere tüm insanlar ulaşabilip bilgi edinebileceksiniz. Muhtarlarımız projelerin takipçisi olacak. Projelerin dış rengine kadar kararı birlikte vereceğiz. Bugünden itibaren valilik emri ile projelerin yapılacağı mahalle muhtarlarımıza bir genelge göndereceğiz” demişti. Toplantıya katılan muhtarlardan biri olan Kartepe Acısu Mahallesi Muhtarı Turan Şen, gazetemizi arayarak; Vali Güzeloğlu’nun muhtara verdiği önem ve yetkilerden oldukça memnun kaldığını ve bizim aracılığımız ile Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür etmek istediğini söyledi. Muhtarlarımıza verilen önem ve yetkilerden ötürü biz de Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür ederiz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR