Yuvacık Diş Fakültesi, protez diş sırasını geç veriyormuş?

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Sevgili okurlarım…

Her şeyin başı sağlıktır…

Hükümetimiz sağlıkta çağ atladık deyip her fırsatta övünür…

Ama sağlığa ne kadar önem verdiğimiz de tartışılır…

Aşağıda size bir babanın feryadını yazıyorum…

“Merhabalar ismim Suat Taştekin. 2013’ ün Temmuz ayında oğlum bisiklet kazası geçirdi ve ön dişlerinden 5 tanesi kırıldı tek parça bulduğumuz için şükrettik ve tedavi için araştırmaya başladık. 2 alternatifimiz vardı. 1.si çapa 2.side KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YUVACIK DİŞ FAKÜLTESİ. Yalova’da ikamet ettiğimizden orası ulaşım olarak daha yakın geldiğinden oraya müracaat ettik ve 2-3 aylık bir periyotta bazı tedaviler olduk. Ancak ''PROTEZ DİŞ'' yapılmasına sıra geldiğinde bir türlü sıra gelmedi. Kime başvurduysam bana olumlu yanıt gelmedi. Oğlum 15 yaşında ve lise 1’e gidiyor okulda birçok öğrencinin alaylarına maruz kalıyor ve üzgün olarak eve geliyor. Bana bu protezi hocaların yapacağı bilgisi verildi. Bu yüzden hocalarda yok seminerdeydi, yok izinliydi, yok dersteydi diye mazeretler söylendi. En son geçen hafta aradığımda 3 aydan beri hala bize 18 kişinin beklediği ve sıranın bu 18 kişiden sonra geleceği bilgisi verildi, ben 28 yıllık FİNANS VE MALİYET uzmanıyım şimdi sorum şu;

1-Neden bu kadar sıra bekliyoruz, bunun sebebi yoğunluksa sözüm Sağlık Bakanlığı ve YÖK’e bu duruma başka bir çözüm bulunamaz mı hatta, sil baştan bir diş politikası dahil.

2-Eylül 2013’ten bugüne 6,5 ay geçmesine yani 130 gün geçmesine rağmen nasıl oluyor da hala bize sıra gelmiyor, küçük bir hesaplamayla 7 işgününde sadece 5 hastanın işi bitse 130 iş gününde 92 hastanın işinin bitmesi gerekiyor. Eğer buna itiraz ediyorsanız şunu mu demek istiyorsunuz, biz 7 işgününde 5 hastayı tedavi edip gönderemiyoruz.

3-Oğlumun adı Taha Taştekin gerekli incelemeyi yaparsanız detaylara ulaşır ve dediklerimin doğru olduğunu görebilirisiniz.

4-Sonuç olarak ben torpil yada başkasının hakkına girmek istemiyorum, sadece haftada 5 kişi bile bitse yine bize sıra gelmesi gerekiyor. Ama hala ne arayan var ne soran. Daha ne kadar beklememiz gerekiyor acaba. Bu durumu kabullenemiyor ve bir baba olarak ülkemizin ''DİŞ'' konusunda geldiği noktayı takdirlerinize sunuyorum.”

**

Çocuğu zor durumda olan Suat Taştekin’in açıklamaları böyle…

Aradan uzun zaman geçmesine rağmen sıra gelmemesine isyan ediyor.

Umarım KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YUVACIK DİŞ FAKÜLTESİ yetkilileri buna kısa bir zaman içinde çözüm bulur.

 

 

İbrahim Özyılmaz

siyasileri eleştirdi!

 

 

Karamürsel Belediyesi Bağımsız aday İbrahim Özyılmaz, dün beni aradı…

Gazetelere mail gönderdiğini, ama hiçbirinin yayınlamadığını söyledi…

Maili cumartesi günü atmış…

O gün izinliydi…

Gelen maillere baktım, mail gelmiş…

Özyılmaz, aşağıdaki yayınladığım açıklamasına büyük önem veriyor…

Özyılmaz’ın açıklaması şöyle;

“Bir adayımız seçimler ‘nezaket içinde geçiyor’ diyor.

Bir adayımız kendisine ‘teyyare’ diyor.

Nezaket içinde yapılan seçim buysa benim nezaketim nezaket değildir. Kadınlar günü tesadüfü yaşanan şu günlerde keşke bu tesadüf hiç olmasaydı, bu kadar samimiyetsiz yayınlar hiç kaldırılabilir değil. 10  yılda annelerimiz, ablalarımız çocukları için ne yaptın desek, 5 yıldır meclis üyesine ne getirttin desek, sen nezaketten anlarım, sende teyareden diyeceksin. Siz daha çocuk parklarına 3 tana projektör takamadınız, annemizden ablamızdan bahsediyorsunuz. Bir adaysan hizmetkar olacaksın, samimi olacaksın, proje üreteceksin. Gençlerimizi ağzınızdan düşürmez oldunuz sevsinler, boğdunuz hizmete hepsini çarşıya inen bir genç bolluktan nereye gideceğini şaşırıyor. Köylü kazanacak,  köylü kazanacak diyorsun. 5 yıldır meclis üyesisiniz kaç tane belediyeye öneriniz var. Minik yavrularımız için küçücük bir hizmet yaptınız da biz mi görmedik? Şimdi biriniz duble yollar yapacak, biriniz köylü kazanacak diyor, sizlerin söylemlerini 2 parti var söylemi peşimde koşan.  Biz gençleri hakir gördürme çabasında olan 2 aday olarak hafızamıza aldık. Şunu bilmenizi isterim ki bizim gözümüzde işiniz zor. Ben İbrahim Özyılmaz olarak bu ilçede esaretle yaşamayı değil, cesaretle yaşamayı tercih edip Karamürselimize aşkla şevkle hizmet etmeye talibim. Sizlerin hizmet anlayışıyla benimkinin hiç bir alakası yok, olamazda. Yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatıysa, ilerleyen günler daha umut verici ( esaret ve cesaret söylemi Yavuz Sultan Selim’den alıntıdır) Karamürsel Bağımsız Belediye Başkan adayı İbrahim Özyılmaz.,.”

**

Özyılmaz’ın açıklamaları böyle. İsim vermeden birilerini eleştiriyor…

Bakalım Özyılmaz, 30 Mart’taki seçimlerde nasıl bir performans sergileyecek.

 

Doğan, sevinçlere ortak oluyor

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine giderek Veysel – Esra Akgün çiftini tebrik etti. Demiralp isimli bebek sahibi olan aileyi kutlayıp tebrik eden Doğan” vatandaşlarımızın acısına da sevincine de  ortak oluyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden beri  bu anlayış içinde hareket ediyoruz. Akgün çiftini de  kutluyorum” dedi

 

Güneş'in hızına yetişilmiyor!

 

CHP PM üyesi ve Kocaeli milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş; 2014 yılının ilk 10 haftasında zamanının % 80'ini, İstanbul'daki evine uğramadan  Ankara'da TBMM ve Parti Meclisi çalışmaları, seçim bölgesi olan Kocaeli'de yerel seçime yönelik programlar, Çanakkale'den Ardahan'a kadar CHP örgütleriyle saha çalışmaları  ve yurtdışı temaslarla geçirdi.

 

 

Akar’dan okul ziyaretleri 

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, önceki gün İzmit şehir merkezindeki 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokuluna sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Akar yasa ile okullarda 4 yılını doldurmuş tüm okul müdürü ve yardımcılarının, il, ve ilce milli eğitim müdürlerinin görevinin sona erecek olmasını eleştirerek, bu tasfiye ile AKP’nin tüm okullara yandaş idarecilerini yerleştirmekte olduğunu Türkiye de yaklaşık 70 bin yöneticinin ayni anda görevden  alınmasının  kurumun hafızasını sıfırlayacağını ifade etti.

 

Allah razı olsun!

 

Bağçeşme Orhan Cami’nde yapılan programda konuşan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, “Bundan 4 sene önce Kocaeli genelinde 149 tane Kuran Kursu ve bin 300 öğrencisi bulunurken şimdi ise sadece İzmit ilçemizde bu sayı var. İzmit Belediye Başkanımız Nevzat Doğan’dan Allah razı olsun. Onlar yaptıklarını söylemezler ama yaptıkları destekleri biz görüyoruz ve hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR