Kent kart sivile 5 TL öğrenciye 10 TL

MAKALEYİ DİNLE

Çalan telefonu kaldırdım ve karşımdaki vatandaş açtı ağzını yumdu gözünü…

Konu ne mi?

Tabi ki Kent Kart…

Vatandaşa 5 TL’den satılan kent kartın öğrencilere neden 10 TL’ye satıldığını sorudu.

“Bilmiyorum” dedim.

Adının Mehmet Alemdar olduğunu söyleyen vatandaş, fuar alanındaki Kent Kart merkezinin önünden telefon ediyordu.

“Çam çerçeve indireceğim, sakinleşemiyorum” diyerek söylenmeye devam eden Alemdar, “ Yahu bende var 4 çocuk. Her biri için 10 TL kent kart parası verdim. Etti mi sana 40 TL. Buraya gelmek içinde yol parası harcadık. Bu nasıl adalet yahu?

Sivil vatandaşa 5 TL’ye satılan kart neden öğrenciye iki katına satılıyor. Bu kentte binlerce öğrenci var. Sadece Kocaeli Üniversitesi’nde 70 bin öğrenci bulunuyor. İlk, orta ve lise talebelerini de ekleyince rakam inanılmaz oluyor” dedi.

Tek solukta bütün bunları söyledikten sonra, “siz şimdi bunları da yazamazsanız” dedi.

“Yazamayacağımıza inanıyorsan neden aradın” demek istedim. Ama polemiğe girmedim.

Kendisinin Ak Partili olduğunu söyledi.

“Bu işlerin partisi olmaz. Vatandaş vatandaştır” dedim.

Feryadını noktasına virgülüne kadar gerekli yerlere ileteceğimi söyledim ve telefonu kapattım.

Gelelim vatandaşın tepkisine. Mehmet Ağabey, savunduğu tezde haklı…  Sivile 5 TL’den satılan Kent Kart’ın öğrenciye 10’den satılıyor olmasının nasıl savunulacağını bende çok merak ediyorum.

 

Alikahya’da kuran ziyafeti var

Alikahyalı din görevlileri ve muhtarlar tarafından organize edilen Alikahya Körüktepe Mezarlığı geleneksel kuran ziyafeti bugün yapılıyor. İkincisi düsenlenecek olan etkinlik saat 10.00’da başlayacak.

 

Ahmet Taşçı ameliyat oldu

Kocaeli Servis Araçları Odası Başkanı Ahmet Taşçı, böbrek taşı nedeniyle bir operasyon geçirdi. Taşçı Cihan Hastanesi’nden geçirdiği böbrek ameliyatı başarılı geçti. Şu sıralar hastanede tedavisi devam eden Taşçı, bir iki gün içinde taburcu olacak. Kendisine geçmiş acil şifalar diliyorum.

 

Tır tünelden geçemeyince

Derince battı çıktısında dün trafik sıkışıklığı vardı. Sıkışıklığın nedeni bu kez trafik kazası değildi. Sıkışıklığa neden olan yüksek bir makine taşıyan Tır’dı . Bir süre trafiğin aksadığı tünelde sıkışan TIR’ın lastik havaları azatlındı ve tünelden geçmesi sağlandı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR