Valilik adı kullanılarak dolandırıcılık yapılıyorsa, vay Türkiye’min hal

MAKALEYİ DİNLE

İşsizlik arttı…

Üniversite mezunları iş bulamıyor…

Yeni fabrikalar açılmıyor…

Genç nüfus sürekli artıyor…

Hükümet üç çocuk yapın diyor, ama gelecekleriyle ilgili bir planlaması yok…

Durum böyle olunca, işsizler ordusu çığ gibi büyüyünce, herkesin aklı kolay yoldan para kazanmakta…

**

İntiharların sayısı arttı…

Kadına şiddet arttı…

Bıçaklama olayı sayısı arttı…

Cinayetlerin sayısı arttı…  

Uyuşturucu kullanma ortaokul düzeyine indi…

Dolandırıcılar farklı yöntemler uygulayarak sınır tanımaz hale geldi…  

**

Kocaeli Valiliği, kurumun adını kullanarak yardım toplayan ve buna teşebbüs eden dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

Valilik şu açıklamayı yaptı;

“Son zamanlarda ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşlar ile hayırseverler telefonla aranarak; Valiliğimiz, İl Valimiz, Vali Yardımcılarımız ile Müdürlerimizin adı ve unvanları kullanılarak, haksız çıkar ve menfaat sağlamak amacıyla çeşitli gerekçelerle yardım talep edildiği yönünde bilgiler alınmaktadır.

**

Valiliğimiz adına kurum, kuruluşlara ve hayırseverlere intikal eden herhangi bir talebinin, yardım toplama şekil ve esasları 2860 sayılı kanunda belirtilmiş olup; bu faaliyetlerin mevzuat hükümleri dışında değerlendirilmesi mümkün değildir.

**

Valiliğimizin veya Valiliğimiz yetkililerinin adı ve unvanları kullanılarak, kurum kuruluşlara ve hayırseverlere yapılan bu tür taleplerin yerine getirilmemesi, Valiliğimiz ile ilgisi bulunmayan talep sahipleri hakkında adli ve idari yollardan yasal işlem başlatılmak üzere, en kısa sürede Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulması, güvenlik birimlerimize veya Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğüne bilgi verilmesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Valiliğin açıklaması böyle…

Ne kadar vahim bir olay değil mi?

Dolandırıcılar, Valiliğin adını kullanarak dolandırıcılık yapabiliyor…

Ne günlere kaldık…

**

Eski yıllarda insanlar Valiliğin kapısından içeri girmeye çekinirlerdi…

Şimdi valilik adı kullanılarak dolandırıcılık bile yapılabiliniyor…

Gelinen nokta, gerçekten de ürkütücü boyutta…

**

En son Valilik adı kullanılıp, bir iş kadınından tekerlekli sandalye kampanyasına bağış yapılması istenmişti…

İş kadını olayı araştırıp, bunun dolandırıcılık vakası olduğunu tespit etmişti…

Şu da bir gerçek, dolandırıcılar profesörleri, doktorları, hakim ve savcıları bile dolandırma cesaretlerini kendilerinde bulabiliyorlar…

Hedef 2023 deniyor…

Anlaşılan böyle giderse 2023’te Türkiye’nin kalkınmışlığını değil, Türkiye’deki adli vakaları konuşuyor olacağız…     

Siz siz olun dikkatli olun, her an dolandırıcının tuzağına düşebilirsiniz…

 

 

 

Sedaş’a uyarı; Yeni Mahalle’de sokak lambaları yanmıyor

Gazetimize mail gönderen okurumuz, SEDAŞ’a uyarıda bulunarak sokak lambalarının yanmadığını belirtti. Gönderilen maili birlikte okuyalım;

“İyi günler. Ben Yeni Mahalle Erdil Sokak Numara 55 İzmit adresinde oturmaktayım. Bzim 15 günden beri sokak lambalarımız yanmamakta. Defalarca SEDAŞ’ı aradığımız halde ne gelen var, ne de giden. Kayıt oluşturuyoruz diyorlar, bakan yok. bB olay 4-5 senedir böyle gidiyor en ufak bir rüzgarda yağmur yağmasında sokak lambalarımız sönüyor. Bu konuyu Bimere de yazdığım halde çözüm bulamadık. Yaptık diyorlar en ufak hava muhalefetinde tekrar karanlıktayız. 2016’ nın Türkiyesi’nde ülkeye çağ atlattık diyenlere sesimizi iletmenizi rica ediyoruz. Biz sokağa yada bahçeye çıkarken el feneri yada mum kullanıyoruz. Bu konuyla ilgilenirseniz memnun oluruz. Teşekkürler Yeni Mahalle Erdil Sokak sakinleri.”  Erdil Sokak sakinlerinin şikayeti böyle. SEDAŞ yetkilileri derhal harekete geçip, bu sorunu çözmeli.

 

 

Soruna yerinde çözüm!

AKP Körfez İlçe Başkanlığı alanında ilk olan bir projeyi daha hayata geçirdi. Projenin adı; Soruna yerinde çözüm”. Bu projenin ilk toplantısı Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde gerçekleşti. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmaya İlçe Başkanı Osman Badem, başkan yardımcılarıyla katılım sağladı. Kendisine iletilen sorunları tek tek not alan Badem, çözüm konusunda muhataplarını yerinde arayarak Yavuz Sultan Selim Mahalle sakinlerinin dertlerine derman olmaya çalıştı. İlginç bir proje… Bakılım bu proje, diğer ilçelerde de uygulanacak mı?  

 

 

 

Kadıköy Otoparkı’nın   saati 2, günlüğü 7 lira 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde A.Ş.’nin İzmit Kadıköy Mahallesi’nde hizmete açtığı katlı otoparkta; bölge esnafı ve sürücülerin daha iyi yararlanabilmesi gerçekleştirilen indirim devam ediyor. . Yapılan tarife düzenlemesinde saatlik ücret 2 TL olurken günlük ücret ise 7 TL olarak belirlendi. Vatandaşlar aylık 100 TL’ye otoparka abone olabilecek. Abonelik sistemini tercih edenler, otoparkı günlük 3,30 TL’ye kullanmış olacak.

 

 

Aytaç’ı mutlu ettiler!

Kartepe Belediyesi, ilçedeki engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak adına tekerlekli ve akülü sandalyeler verirken, engellilerin yollarını da daha rahat kullanabilecekleri sandalyelere uygun hale getiriyor. Belediye ekipleri iş arkadaşları Bülent Aytaş’ın engelli oğlu Alperen’in hayatını kolaylaştırmak için evlerinin bahçesinde düzenleme yaptı. Çalışmaları takip eden minik Aytaş, bahçesini düz ve pürüzsüz bir zemine kavuşturan Başkan Üzülmez’e teşekkür etti.

 

 

 

Antikkapı’dan  mehtapta İftar

Ramazan ayında Antikkapı Restoran tarafından Mehtapta İftar Organizasyonu düzenlenecek. Gruplara ve kurumlara yönelik özel iftar organizasyonunda, Tasavvuf Musikisi eşliğinde Körfez turu yapılacak. İftar programları en az 200 kişilik guruplar için organize edilecek. Atatürk Yolcu Vapuruyla Dilovası-Hersek burnu arasına yapılan İzmit Geçiş Köprüsü’nün ayağının altında iftarlarını yapacak konuklar, iftar sonrası çay ve kahvelerini yudumlayarak Yalova açıklarına kadar gidecek ve tekrar İzmit Marina sahiline dönecek. Akşam 08.00’da İzmit Marina Sahilinden hareket edecek Atatürk Yolcu Vapuru ’nda Antikkapı Restoran tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemeklerle iftar etmek isteyenler 322 21 27 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilecek. Grupların en az 200 kişi olması gerekiyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR