Bence CHP önseçim yapmasın

MAKALEYİ DİNLE

CHP 2015’te yapılacak olan milletvekilliği seçimi öncesinde üye bazlı önseçim yapmayı planlıyor.

Parti içi demokrasinin çalıştırılması adına en önemli adım bu.

Kimilerine göre ön seçim en sağlıklı aday belirleme yolu.

Peki, gerçekten en sağlıklı yol ön seçim mi?

Değil arkadaşım değil, öyle olsaydı geçtiğimiz yerel seçimlerde seçilen belediye meclis üyelerinin hepsi cevval – işinin ehli yada bilgili olurdu.

Hepsini kastetmiyorum ama siyasetle yakından ilgilenenler kimleri kast ettiğimi ve neden böyle söylediğini gayet iyi biliyorlar.

Ön seçim yapacak bir partinin üye yapılanması da ona göre olmalı. Belli kitleleri üye yapmış örgütlerden yada teşkilatlardan yine belli aday adayları aday olarak seçilir.

CHP’nin 50-60 üyesi olup da seçimlerde “0” çektiği bölgeler var.

Partisine oy verecek kadar yakın olmayan bir üye adayı nasıl belirler.

Her şeyi bir kenara bırakalım, CHP seçimde “oy” için partili üyelerini mi ikna etmeli yoksa tarafsız yada diğer tarafta olan vatandaşları mı?

Vekil CHP üyelerinin vekili değil vekil Kocaeli’nin vekili.

Madem halkın nabzına önem veriyorsunuz gidin anket yapın. CHP’li olana da olmayana da sorun.

Deyin ki “Kimi vekil görmek istersiniz?”

Deyin ki  “Kim aday olursa oy verirsiniz?”

Deyin ki “mevcut vekillerden hangisinin adını biliyorsunuz?”

Bence ön seçim siyasi partiler için bir artı değil.

Şunu da düşüne biliriz.

Her bir üyenin son tercihi örtüşürse, CHP’lilerin en son aday olsun dediği isim ilk sıraya yerleşir.

Tekrar hatırlatmakta fayda var, Meclis üyeliği seçimlerinde ön seçim yaptınız, sonuç ortada. Bugün İzmit ve Büyükşehir Meclisinde Fahri Örengül yok.

Derince ve Büyükşehir Meclisinde Ali Haymanalı yok.

Bu iki isimde sizin için önemli iki kayıp.

Siz ön seçim yapmayın, siz halk yoklaması yapın, temayül yapın. Faydasını göreceksiniz…

 

Damlar Mahallesi’nde yol sorunu vatandaşı çileden çıkarttı

Başiskele Damlar Mahallesi’nde yapımı devam eden inşaatlar nedeniyle bir süredir araç ve yaya trafiğine kapatılan yollar vatandaşları çileden çıkarttı.

İnşaat çalışması çevre halkını olumsuz yönde etkiliyor.

Çevre düzenlemesi tamamlanmayan Damlar Mahallesi Gencer Sokak ile Hacı Halil Sevim Sokak’ta bir de inşaat çalışmaları eklenince sokaklar yaya ve araç trafiğine tamamen kapatıldı.

Damlar Mahallesi’nde bulunan Bağ Evleri ve Çamlık Sitesi’ne ulaşımı sağlayan sokakların kapatılması bölge sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

15 Kasım’dan beri devam eden inşaat çalışmaları nedeniyle kapatılan yolların vatandaşların kullanımına açılması için bölge halkı Başiskele Belediyesi’ne müracaat edildi ancak bir çözüm bulunamadı. Yetkililerin bölgede yapımı devam eden İkbal Hatun Kuran Kursu inşaatının alt yapısının tamamlanmadan yolun bitirilemeyeceğini söylediği örenilirken vatandaşlar en azından yol tamamlanana kadar kullanabilecekleri geçici bir yol yapılmasını istiyor.

 

Hayvan dostları bu panelde buluşuyor

Kocaeli Doğa ve Hayvan Hakları Savunucuları Derneği 18 yarın saat 13.00'de, Fuar Alanı içi Sivil Toplum Merkezi 4 No'lu salonda, '' Çevre-Doğa ve Hayvan Hakları '' hususunda uzmanların (Çevre Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi-İl Müftülüğünden Din Adamı-Psikolog-Kohsavder) katılacağı bir panel düzenliyor. Organizasyonun mimarları dileyen herkesi bu panele davet ediyor.
 

 

Tıp fakültesine övgü dolu sözler

KOÜ’de hastası olan bir vatandaş aradı.

Bu vatandaşımız İzmirli…

Kocaeli’ye ise hayatında ilk kez gelmiş.

Gelişinin amacı kalp hastası olan yakınını tedavi ettirmekmiş.

Bursa, İstanbul, Ankara demeden 6-7 yıldır hastane kapılarını aşındıran bu vatandaş kimsenin yapamadığı ameliyatı KOÜ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaptırabilmiş.

Hem de ameliyat gayet başarılı geçmiş.

Ses tonundaki desibelden mutluluğunu hissede biliyordum. 50 yaşındaki yakını Sevinur Burkan’ı tedavi ettirmeyi başaran bu ağabeyimiz ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Teoman Kılıç ve KOÜ Tıp Fakültesi teşekkür ediyordu.

Hastane ve bu hastanenin doktorlarıyla ilgili övgü dolu sözler sarf eden hasta yakını beni de gururlandırdı.

Bir Kocaelili olarak, 7 yıldır şifa arayan bir vatandaşımızın KOÜ’de çare bulması çok güzel ve takdir edilecek bir durum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR