Kimse tanımıyor (!)

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin adına 6.Altınkemer Seka Yağlı güreşleri düzenlediği Vedat Özkan’ı  Karamürsel’de tanıyan yok!

Karamürsel’in Pazarköy’ünde doğan sonra SEKA Kağıtspor Kulübünde güreş yapan,daha sonra bu kulüpte antrenörlük yaptığı belirtilen Vedat Özkan’ı Karamürsel’de tanıyan veya hatırlayan 2 kişi çıktı.

Bunlardan biri Çamçukur’lu berber Cemal diğeri ise araştırmacı yazar Erdoğan Özdemir.

Berber Cemal,Vedat Özkan’ın pek başarısı olmadığını ifade ederken Yazar Erdoğan Özdemir çok çarpıcı sözler söyledi.

Özdemir ‘ Vedat Özkan Kağıtspor’da antrenörlük yaparken kendisine getirilen Ahmet Taşçı için 26 yaşındaki adamdan güreşçi olmaz (!) diyerek Ahmet Taşçıyı Kağıtspor’a almayan,Karamürsel’e geri gönderen kişidir’ dedi.

Ölümler Soma’da,

Spor ‘Koma da ! ‘

Bir zamanlar Güreş,Yüzme,Atletizm,Boks Milli takımlarına sporcular vermekle ünlü Karamürsel’de Spor kelimenin tam anlamı ile ‘KOMA’da!’

Amatör kümede didişen Karamürsel futbol takımı süpere çıkmayı hedeflese de, 30 milyara yapılmış bir spor salonuna sahip Karamürsel’de, salon spolardan ÇIT çıkmıyor.

Basketbol’de,Türkiyede ilk kez lisanslı yabancı sporcu oynatan kulüp Karamürsel amma,

7-8 milyonluk maddi sıkıntıyı halledemediği için yıllarca 3.ligde Kocaeliyı temsil ederken şimdi yoklar listesinde baş sırada.

Voleybol’de deseniz öyle.

Güreş’te, Aydın Demirle başlayan Ahmet Taşçı ile son bulan Kırkpınar Başpehlivanlıklarından sonra ‘ÇÖKÜŞ’ devri başladı halen devam ediyor bu duruma üzülen var fakat derman olacak kimse çıkmıyor.

Belediyespor adına BOKS şubesi dediler,Ankaradan gelen bir hocaya 400 lira aylık ödemeyi çok gördüler 2 ay sonra adamı geri gönderdiler.

Tekwando da İsa Gündoğdu hocayı darılttılar,bunalttılar Karamürsel adını ülkenin her yerinde başarı ile temsil eden minik sporcularından ettiler.Adam soluğu Altınova Belediyesinde aldı.

Spor salonu ile futbol sahası arasında Beden Terbiyesine ait arsayı spor tesisi yapacağız dediler,Yalova-Karamürsel Minibüsçülerine Nasrettin Hocanın türbesi gibi açık ototerminal olarak verdiler.

Anlayacağınız;

Soma, ölen maden işçileri için YASTA

Karamürsel, Spor için KOMADA !

Nihat Ergün’ün bir sözü var;

‘Belediyeler para aklama yeri (!)’ derdi.

Bence;

Bütçelerinde ‘SPOR’ için tahsisat ayrılan Belediyeler bu para aklama işi yerine SPOR için bir de bünyelerinde SPOR Müdürüğü neden ihdas etme yolunu seçmezler? Bünyelerinde SPOR KULÜBÜ kuruyorlar ama çoğunda Belediyenin SPOR Müdürü yok!

Spor’a yatırım yapıyoruz,Kuluplerimize yardım yapıyoruz teraneleri ile ‘Maariifi Okullar olmasa daha iyi idare ederiz’ zihniyeti’ gibi idare etmek yerine SPOR’u Sporu bilen spordan gelme Spor Müdürleri ile idare etme ,yönetme zamanı ne zaman gelecek?

 

Selçuk diye bir çocuk…

Onbeş yaşında,5 yıldır güreş yapıyor. 8 madalyası var. Karamürsel’in Karapınar köyünden.YaniEkrem Yavuzla aynı köyden. Adı Selçuk Kılıçarslan. Bu yıl yağlı güreşlerin Kumlucada yapılan ilk güreşinde kürsüye çıkan tek Karamürselli pehlivan. Dikkat edin bu çocuğa,elinden tutun tel tel kopan Karamürsel güreşine renk katacak biri. Kırkpınar yeni bir Aydın Demir yeni bir Ahmet Taşçı ile tanışabilir.

Şimdilik hoşça kalın…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR