İsrail lobileri sarayda!..

MAKALEYİ DİNLE

Her sabah, öncelikle internet ortamında “Gazete Manşetlerini” ve başlıca haberleri incelerim. Sonra, üzerine bir şeyler söylemek istediğim konularda yazmaya çalışırım.

10 Şubat Çarşamba tarihli gazetelere bakıyorum; Yeni Şafak, Star, Güneş, Akşam, Türkiye, Sabah, Akit gazetelerinde “ortak haber” Cumhurbaşkanı’nın SİGARA üzerine sözleri olmuş! Bu haber, ya antet üstünde ya da birinci sayfada en önemli haber niteliğinde verilmiş!

Yalnızca iki gazetede “farklı ve ilginç” bir “benzer haber” yer alıyor!

Sözcü gazetesi; “One minute’nin sarayda bittiği an” manşetini atmış.

Milli Gazete; “Cesaret vermeye geldiler” manşetiyle çıkmış!

Haberin özeti şu;

Dünyanın en büyük iki Siyonist örgütü; Anti-Defamation Leagua (ADL) ile Amerikan Yahudi Komitesi (AJC) Türkiye’ye gelmişler ve Cumhurbaşkanımız tarafından Sarayda ağırlanmışlar! Her iki gazetede de fotoğrafları yer alıyor.

ADL örgütü, bir süre önce, ABD’de yapılan bir törenle sayın Erdoğan’a “Üstün Cesaret Ödülü” vermişti! Sayın Cumhurbaşkanımız da gelen heyete hediyeler vermiş.

Şimdi, “Ne var bunda?” diyeceksiniz!

“İki gazete bu haberi birinci sayfalarında verirken, diğer gazetelerde bu haber neden tek satır yer almadı?” diye düşündüm! Sayın Cumhurbaşkanının sarayda ağırladığı sigara bırakan vatandaşlara söyledikleri çok daha “ÖNEMLİ” bir “HEBER” miydi?

Resmi rakamlarla kanıtlanıyor ki; Başbakan olduğu 2009’da, Davos’ta, İsrail Cumhurbaşkanı Simon Peres’e; “Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz” demiş ve büyük puan toplamıştı! 2007 seçimlerine göre AKP , oy oranını 3 puan yükseltmişti!

Ancak, daha sonra, devletin resmi rakamlarıyla görüldü ki, İsrail ile olan ticaretimiz hızla artmıştı!

Son olarak, Rusya ile aramız bozulunca, İsrail’den doğalgaz alımına ilişkin resmi görüşmeler gündeme gelmişti!

AKP tabanının İsrail’e olan antipatisi çok net ortadayken, iki İsrail lobisinin Türkiye’de, hem de “Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” diyen Erdoğan’ın sarayında işleri ne ola ki?

Hem de ABD’nin Suriye’deki Kürt örgütü PYD’ye sahip çıkıp “terörist örgüt saymadığı” bir zamanda!?

Değerli okurlar;

Dış Politikada temel kural; “Ulusal Gücün kadar varsın!” kuralıdır!

Sayın Erdoğan, “ABD ve İsrail’in ortak Projesi” olan BOP-Büyük Ortadoğu Projesi’ne, “Ortadoğu’yu Demokratikleştirme Projesi” diye baktı! Ortadoğu’nun nasıl demokratikleştiği ortada!

Mısır’da yaşanan siyasal olaylara tepki gösterdik, sonra sus pus olduk! Neden?

Libya’da önce horozlandık, sonra “malzemeci” olduk!

Suriye’de yaşanan olaylar, ABD ve Suriye çıkarları içindi, emperyalizmden yana “taraf” olduk, oyun dışı bıraktılar!

Dün ABD istiyor diye Ankara’da “resmi konuk” olarak ağırladığımız PYD Başkanı’nı şimdi “terörist” diyoruz, kimse umursamıyor!

Sözün özü;

“Yahudi lobileri sarayımıza kadar girdiyse, durum hiç de iç açıcı değildir!”

Yaşayıp göreceğiz!..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR