Belediye yol açtı vatandaş otopark yaptı

MAKALEYİ DİNLE

Tramvay çalışması nedeniyle şehir içi trafiğinde yaşanan keşmekeşlik lokal önlemlerle giderilmeye çalışılıyor. Bununla ilgili olarak şehir merkezinden D-100 karayoluna katılmak isteyen sürücüler Şahabettin Bilgisu Caddesini takiben Alemdar Caddesi’nden Asayiş Şube önünden D-100’e çıkıyordu. Bu da akşam trafiğinde yoğunluk yaşanmasına neden oluyordu. D-100’e olan bu tek çıkışa alternatif olarak Mimar Sinan Köprüsü’nün altından yol açılarak Derince, Körfez ve Gebze istikametine gidecek araçlar için yeni bir çıkış yapıldı. Asayiş Şube önü ve Leyla Atakan Caddesi’ndeki yoğunluğu azaltmak için yapılan bu yeni çıkış önceleri trafiği rahatlattı ancak daha sonra bu bölgede otopark olarak kullanılmaya başlandı. Sağlı sollu, gelişi güzel park edilen araçlar, D-100 çıkışını tıkıyor. Birinin bu sürücülere o yolun otopark olmadığın anlatması gerekiyor.

 

Körfez’de nevruz kutlaması

Körfez Necmettin Erbakan Kültür Salonunda Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı’nın Azerbeycan Kültür Spor Kulübü Derneği, Karpat, Dikme Köy Derneği ve Akçakale Köy Derneğiyle birlikte nevruz kutlaması düzenliyor. Kutlama etkinliği 19 Mart 2017 Pazar günü saat 19.00 da başlayacak. Etkinliğe ilgi duyan herkes davetli.

 

8 Mart’ı kahvaltıyla kutladılar

Kocaeli Korunmaya Muhtaç Çocuklar Yardımlaşma Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bir sabah kahvaltısıyla kutladı. Emeğe verilen saygının öneminin bilincin de olan dernek üyeleri arkadaşlarıyla SATUTİ restoranın kahvaltısı eşliğinde bu özel ve anlamlı günü kutladılar.

 

Kocaeli ile Bingöl arasında gönül köprüsü

Kocaeli ile Bingöl arasında gönül köprüsü balıklı yazımızın iki kahramanı var. İkisi de kamuoyu tarafından tanınan ve hürmet gören kişiler.
Biri Kocaeli Kent Konseyi Başkanı ve Büyükşehir Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, diğeri ise en az onun kadar bu kente ve memleketine fayda sağlamak için çabalayan Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci.

Bu iki dost geçtiğimiz günlerde kafa kafaya vererek bir projeyi hayata geçirmek istemiş.

Aslında projenin asıl amacı  bir eğitim projesi. İkili Bingöl’e giderek eğitim adına bir şeyler yapmak.

Bu yüzden ikili ilk olarak Bingöl Karlıova Belediyesi’ne giderek başkan Veysi Bingül’ü ziyaret etti.

İki il arasında gönül köprüsü kurup eğitimle ilgili ihtiyaçlarını tespit etmeye çalışan Görüm ve Değirmenci önümüzdeki günlerde önemli bir sosyal sorumluluk projesiyle bu iki il arasında gönül köprüsü oluşturacak.

 

Havalar ısınacak

Geride bıraktığımız hafta soğuk geçti. Yağmurda yağdı zaman zaman yüksek kesimlere kar da yağdı.  Kocakarı soğukları diye bilinen günler bugün itibariyle sona erdi. Cemrelerin düşmesinin ardından yaşanan kocakarı soğukları, artık yerini sıcak günlere bırakacak. Kısacası sevgili okurlarım, bahara girmek üzereyiz.

Bugün de hava biraz soğuk olacak. Ancak yarın ve takip eden günlerde hava Sıcaklığı artarak devam edecek. Önümüzdeki Çarşamba günü beklenen hava Sıcaklığı ise 20 derece tahmin ediliyor.

 

Özkar’ın ziyaretcileri bitmiyor

Kentin en renkli simalarından biridir Turbo İsmail lakaplı İsmail Özkar… Hem Başiskele Mehmetağa Mahallesi’nin muhtarlığını yürütüyor hem de S.S. 4’nolu Goodyear  Taşıyıcılar Kooperatifi’nin Başkanlığını…

Sık sık misafirleri gelen İsmail Özkar geçtiğimiz gün de Başiskele İlçe Nüfus Müdürü Halil İpek ve Başiskele Tapu Müdürü Ferhat Uzun’u konuk etti. Özkar ilçe müdürleriyle sohbet eden Özkar, halka kolaylık sağlanması açısında müdürlere önerilerde de bulundu.

 

9 gündür, telefonu, faksı ve interneti olmayan iş yeri

Yenişehir Mahallesi Adnen Mendere Bulvarı Cumartesi Pazarı başındaki esnaf 9 gündür çile çekiyor. Tramvay inşaatı yüzünden iş yapamadıklarını söyleyen esnaf, “Şimdide tramvay çalışması nedeniyle telefonlarımız, faksımız ve internetimiz çalışmıyor. Telekom’a ulaşamıyoruz bile. Hepten bittik. En azında buna bir çare bulsunlar. İş yerlerini boş boş açıp kapatıyoruz” diyor. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

dertli - eskisi gibi tren niye 24 sefer yapmıyor? niye 8 sefer yapıyor? niye haydarpaşaya adapazarına değilde pendik arifiye ye gidiyor?

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 18:15
01

Duyarlı vatandas - Memlekette mal çok var yapacak birşey yok

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 18:15
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR