Dersimliler istedikleri partiye oy verebilir…

MAKALEYİ DİNLE

 

Son günlerde Kocaeli Dersimliler Derneği ile ilgili çeşitli haberler yapılıyor. Dernek Başkanı ruhi Çelik’in gecelerine katılmayan CHP’lilere kırgın olduğu, Çelik’in bir basın toplantısı yaparak dernek olarak hangi siyasi partiyi destekleyecekleri yönünde açıklama yapacağı ifade edildi. Konuyla ilgili Kocaeli Dersimliler Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Ruhi Çelik, bir açıklama yaptı.

**

Açıklamada şu ifadelere yer verdi; “                                    

Son günlerde bazı gazetelerde, “Kurum olarak yaptığımız dayanışma gecesine katılmayan veya katılamayan CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı sayın Tahsin Tarhan hakkında etnik kökeni yorumlanarak  Alevileri ve  Dersimlileri üzdüğü kurumumuza atfen ifade edilmiştir. Bu ifade tarafımıza ait değildir. Kurum olarak dayanışma gecemize katılsın katılmasın kimseye sitemimiz olmaz. STK’lardan sorumlu yetkililer gerek görmemiş olabilir, kendi taktirleridir. Ancak kimsenin etnik kökeni hakkında yorum yapmayacağımız gerçeğini sayın Tahsin Tarhan Bey de bilir. Ayrıca, kurum olarak farklı siyasi anlayışlara sahip üyelerimizin olması gerçeği göz önünde bulundurularak,  Türkiye’nin mevcut yapısı ele  alındığında Dersimlilerin  hangi siyasi anlayışı tercih edecekleri kendi özgür iradelerine bağlıdır”…

**

Sayın Çelik’in açıklamasını şu şekilde özetleyebiliriz…

1-Dayanışma gecesi düzenleriz, isteyen gelir, isteyen gelmez… Kimseye de niye gecemize katılmadın demeyiz.

2-CHP’nin Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan’ın nereli olduğu, hangi etnik kökenden olduğu bizi ilgilendirmez… O da neticede Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı.

3-Bizi sürekli CHP’li olarak lanse ediyorlar, şu bilinsin ki; hiçbir partiyle göbek bağımız yok…

4-Dersimliler hangi siyasi anlayışı tercih edecekleri, kendi özgür iradelerine bağlıdır.

5-Dersimliler Derneği olarak derneğe siyaset bulaştırmamaya gayret ediyoruz…

 

Işık’a göre kaset montaj!

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarının, "incelemeyi gerektirmeyecek kadar açık bir montaj olduğunu" söyledi. Aslında Işık, peşin hükümlü… Madem kasetin montaj olduğuna inanıyorsun, o zaman kaseti incelet. Peşin hükümlü olma…

 

Günay ailesinden Alikahya

Hastanesine teşekkür…

 

Kartepe Belediye Meclis üyesi ve İSU Kartepe Bölge Sorumlusu olarak görev yapan Necati Günay, geçtiğimiz hafta içersinde Ali Kahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde hayati bir sezeryan operasyonu sonrası sağlıklarına kavuşan eşi Nalan hanım ve oğulları Selahattin Enes bebeği kucaklarına almanın sevincini yaşıyor. Necati Günay, başarılı operasyondan dolayı  Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Op.Dr.Bekir Tuğrul, Genel Cerrahi Uzmanı Dr.Hasan Dinelek,Çocuk Doktoru Bilge Şahin Akkelle ,Anestezi uzmanı başta olmak üzere ameliyathane,Sezeryan Servisi ,yeni doğan yoğun bakım hemşireleri ile tüm çalışanlarına içten teşekkür etti.

 

Crossfit İzmit bugün açılıyor

 

Sarımeşe eski Belediye Başkanı Ergün Berdan'ın baldızı Merve Aldemir ile Fatih Çimen'in ortak olduğu alışılmışın dışında, farklı bir konsept ile hizmete başlayacak olan spor salonu önemli bir eksikliği giderecek. Crossfit  İzmit, bugün Yahya Kaptan Mahallesi, Şehit Ergün Köncü Sokak, No:19 adresinde saat 15.00’te açılacak.

 

Uğurlu ailesi bir arada 

 

CHP Karamürsel Belediye Başkan adayı Mustafa Asım Uğurlu, eşi, çocukları ve torunlarıyla bir araya geldi. Uğurlu seçimlerde ailesinden tam destek aldı. CHP Basın Sorumlusu Gamze Tunçbacak,Uğurlu ailesini evinde ziyaret ederek seçim çalışmalarında Uğurlu ailesinin normal yaşantılarını, seçim çalışmalarının etkisini gözlemlemek istedik. Tunçbacak, “Yaptığım izlemde tüm aile fertleri babalarına rahat çalışma imkanı sağladıklarını söylediler” dedi, Tunçbacak, “Mustafa Bey’i eşi Bedriye Hanım ve çocuklarından dinledim. Mustafa ve Bedriye Uğurlu çiftinin Yasemin, Hülya ve Yücel adında üç çocuğu var. İki kızı da evli olan dört torun sahibi çift, oğulları Yücel ile İznik yolu üzerindeki evlerinde birlikte yaşıyorlar. .Karamürsel’in İnebeyli Köyü’nde doğan Mustafa Asım Uğurlu’nun aynı köyden görücü usulü ile evlendiği eşi Bedriye Hanım ve çocukları, babalarının her zaman arkalarında olduklarını, adaylığını desteklediklerini belirtti. Torunları dedelerini az görmelerinden şikayetçiler” dedi. Biz de Uğurlu ailesine seçimlerde başarılar diliyoruz.

Doç. Dr. Emel Taban McKay

Helm Ödülü’nü kazandı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Kaynak Teknolojisi Araştırma, Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Emel Taban,  "Effect of the Consumable on the Properties of Gas Metal Arc Welded
EN 1.4003-Type Stainless Steel" makalesi ile Amerikan Kaynak Cemiyeti tarafından 1987 yılından bu yana her yıl, paslanmaz çeliklerin kaynağı konusundaki bilginin ilerlemesine, bu tür malzemelerin geliştirilmesi konusunda en iyi katkıyı sağlayan çalışmalara atfen verilmekte olan “McKay Helm Ödülü”ne layık görüldü. Ülkemizde McKay Helm Ödülü’nü kazanan ilk akademisyen olma ünvanına da sahip olan Doç. Dr. Taban ödülünü Amerikan Kaynak Cemiyeti Başkanı Nancy Cole ve Prof. Dr. John Lippold’dan aldı.

 

Sönmez’e hala duası

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Yaşar Sönmez, CHP Belediye Meclis üyesi adayı Cumhur Karakadılar’ın hasta halası Aysel Erhan’ı ziyaret etti. Sönmez’e dua eden Aysel hanım, seçim çalışmaları ile ilgili bilgi almayı da ihmal etmedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR