MARSİAD Başkanı Odabaş’tan Karaosmanoğlu’na AÇIK MEKTUP!

MAKALEYİ DİNLE

 

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na mektupla isteklerini ve önerilerini sundu.

Ama bir cevap alamadı…

Odabaş, dün gazetemize iki ayrı mail gönderdi…

Birinci mailde 18 Kasım 2013 tarihinde Karaosmanoğlu’na gönderdiği mektubu, ikinci mailde de Karaosmanoğlu’na yazdığı 2 Mart 2014 tarihli mektubu gönderdi.

**

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş’ın 18 Kasım 2013’te Karaosmanoğlu’na gönderdiği mektup şöyle;

**

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Sayın İBRAHİM KARAOSMANOĞLU

 

“Sayın Başkanım önce selam eder doğru işlerinizde kolaylık ve başarılar dilerim. Başkan olduğunuz günden itibaren zaman zaman yazı ve mektuplar gönderdim fakat maalesef hiç birinden geri dönüş alamadım. Şimdi Danışmanınız Ömer Polat aracılığı ile belki son mektubumu ulaştırıyorum.

10 yıl boyunca doğru bulduğumuz tüm hizmetlerinize samimi ve ciddi bir şekilde destek verdik. Yanlış gördüklerimizi de önce bizzat size bildirip bizi aydınlatmanızı veya önerilerimizi dikkate almanızı istedik, en az 3 defa tekrar ettikten sonra geri dönüş olmayınca basın kanalı ile kamuoyuna duyurmak mecburiyetinde kaldık. Çünkü sivil toplum olarak hakka ve halka karşı sorumluluğumuz var!

10 yıl boyunca kentimiz ve ülkemiz için çok projeler ürettik, sizinle birlikte hayata geçirmek için adeta çırpındık! fakat hiçbir sonuç alamadık.

şu an gündemde olan ‘’MİA’’ projenizin önünü açmak için 10 yıl evvel Belsa’da ziyarete gelerek KOBİ, OSB projemizle şimdi problem olan sana iyi kent dışına çıkarmak için sanayicileri ikna ettiğimizi, sizden sadece tarıma uygun olmayan taşlık, kıraç alanın bu proje için meclisten onay çıkarmanızı istedik.

Para pul istemedik sadece iki dudağınızdan çıkacak söz istedik, fakat maalesef 10 yıl beklememize, sabretmemize rağmen hiçbir sonuç alamadık.

Sebze halini gıda toptancıları sitesi ile birlikte kent dışına çıkarmak için Solaklar Sapağından sonra 100 dönüm yerin pazarlığını yaparak kent dışına çıkarmak için esnafı ikna ettik, fakat bunda da sizinle işbirliği yapamadık.

Sadece bu 2 proje, kentin trafik yoğunluğunu % 20 civarında azaltacaktı! Çözemediğiniz trafik probleminin bir kuruş masraf etmeden çözümüne katkı sunacaktı!

Bu sadece bir örnek. Onlarca örnek var.!!! Hiçbirimiz kazanamadık hepimiz kaybettik! Daha fazla kaybetmemek için size son olarak iş birliği çağrısında bulunuyorum. Milyonlarca insana yarar sağlayacak projelerimizi engellemeyin (!!) yararlanmaya çalışmanızı bekliyorum.

iki ihtimal gözüküyor;

1-Bize ve projelerimize karşı tutumunuzu değiştirmeniz (samimiyetle bunu tercih ederiz)

2-Aksi takdirde bizim sizi değiştirmek için elimizden geleni yapmamız. (Çünkü ayakta kalmak için başka çaremiz kalmayacak. Bugüne kadar sizi ismen hiç eleştirmedim! Hep üstü kapalı mesajlar verdim! Artık her şeyi net şekilde açıklamak zorunda kalacağım.)

Artık son çare olarak Başbakanlık önünde eylem yaparak bugüne kadar kimlere yazı yazdı isem hepsini arşivledim! Proje dosyaları ile kamuoyuna duyurmak zorunda kalacağım. Benim fazla kaybedecek bir şeyim yok.

Ak Parti kapatma davasındaki Türkiye genelinde yapılan mitinglerdeki desteğimi, referandum sürecindeki “yetmez ama evet” toplantılarındaki desteğimi, il binasının terasındaki 40 metrelik ışıklı tabelanın yerine yıllık 50.000 tl reklam bedeli teklif edildiği halde 11 yıldan beri bir kuruş almadığımı  azıcık bir hatırlayarak samimiyet ve ciddiyetimi düşünmenizi beklerim!!! İlginizi bekler saygılar sunarım.”

 

**

Odabaş’ın Karaosmanoğlu’na yazdığı mektubu okudunuz…

Karaosmanoğlu, mektubu ciddiye almamış… Odabaş, bu kez Karaosmanoğlu’na AÇIK MEKTUP yazdı;

 

**

AÇIK MEKTUP !

 

“10 yıldan beri yazdığım kapalı mektuplardan bir sonuç alamadığım için, konunun tüm kamuoyunu ilgilendirmesi ve 30 Mart’ta kenti yönetme yetkisi vereceği kişileri yakından tanımasına katkı sunmak ve seçilenlerin de bir gün kendilerini hesaba çeken bir sivil toplum veya kişilerin çıkabileceğini düşünerek hareket etmelerine katkı sunmak amacı ile bu mektubu yazmaya karar verdim.

**

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

SAYIN İBRAHİM KARAOSMANOĞLU

 

Sayın Başkanım önce selam ve saygılarımı sunarım. Size son yazdığım mektubumda, bu mektubuma da cevap vermezseniz 10 yıldan beri milyonlarca insana yarar sağlayacak projelerimizi bizzat sahalarında Basın ve Yayın kuruluşlarımızı davet ederek kamuoyuna Kocaeli’nin, Türkiye’nin hatta dünya insanlarının neler kaybettiğini açıklayacağımı ifade etmiştim!

Her zaman olduğu gibi buna da cevap vermediniz!

**

PROJELER:

1.İzmit Pişmaniyeciler Çarşısı projesi…

2.Perşembe Pazarı kapalı alanının daimi halk ve köylü pazarına dönüştürülmesi…

3.NCITY AVM’nin Kocaeli esnafına ait Kocaeli AVM olması…

4.Sebze meyve hali ve gıda toptancıları sitesinin birlikte kent dışına çıkarılması…

5.Sanayinin kent dışına çıkarılarak tarıma ve yerleşime uygun olmayan alanlarda modern bölgede faaliyetini artırması…

6.Doğal ve organik tarım ve hayvancılık entegre üretim…

**

Bu projeleri engellemeyip sahip çıksaydınız KOCAELİ’DE ONBİNLERCE, TÜRKİYE’DE YÜZBİNLERCE insanımızın iş sahibi olmasına ve MİLYONLARCA İNSANIN DOĞAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLERDEN YARARLANMASINA VE PARTİNİZİN DE OY ORANININ CİDDİ ARTIŞINA VESİLE OLACAKTINIZ!

Umarım bu mektupla yanlışlarınızdan dönmenize veya sizden sonrakilere, ders çıkarmalarına katkı sunmuş olurum. SAYGILARIMLA”

**

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na yazdığı mektupları okudunuz…

Bakalım 10 yıldır Odabaş’ı dinlemeyen Karaosmanoğlu, kendisine hitaben yazılan açık mektuba cevap verecek mi? Odabaş’ın önerilerini ciddiye alacak mı?

Yoksa, “Nasıl olsa biz çalışsak da, çalışmasak da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bu millet bize oy veriyor” deyip bildiğini okumaya devam mı edecek?

 

Üzülmez ev

ziyaretlerinde

 

AKP Kartepe Belediye Başkan adayı Hüseyin Üzülmez, Eşme mahallesinde umre, hasta ve yaşlı  ziyaretlerinin yanı sıra ev toplantılarında bulundu. Üzülmez, “Bir hacı olarak, Allah sizlere ve isteyen  herkese Kutsal Topraklara giderek Hacı olmayı nasip eder İnşallah” dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR