Bulut’tan Ersoy’a; Sözleşmeden vazgeçin, paranızı ödeyeyim

MAKALEYİ DİNLE

Derince Belediyesi’nde çalışan 120 işçi, içerde kalan ikramiye paralarını istiyor…

İşçiler, belediye başkanı Ali Haydar Bulut’un bayram öncesi kendilerine verdiği 2-3 bin milyon lira ile mutlu olmuş, ama içerde kalan 5-6 bin lira civarındaki paralarının da ödenmesini istiyor.

İşçiler, Aralık ayında bir ikramiye daha var, bu ikramiye ile birlikte içerdeki alacaklarımız daha da artacak diyorlar.

**

Bana gelen bilgiye göre belediye başkanı Ali Haydar Bulut, işçilerin alacakları ile ilgili Hizmet-İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy’a randevu vermiyormuş.

Ersoy da işçilerin ikramiyeleriyle ilgili durumu AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e söylemiş.

**

Ersoy’un talebi üzerine Derince Belediyesi’nde işçilerin ikramiyeleri ile ilgili AKP İl Başkanı Mahmut Civelek de devreye girmiş.

Civelek, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ile işçilerin ikramiyeleri hakkında görüşmüş.

Aldığım bilgilere göre Bulut, Civelek’e eski belediye başkanı Aziz Alemdar döneminde seçimden hemen önce yapılan sözleşmenin çok yüksek olduğunu söylemiş.

**

Bir de öneride bulunmuş.

Hizmet İş Sendikası, Aziz Alemdar döneminde yapılan sözleşmeden vazgeçsin. Yılbaşında yeni bir sözleşme imzalayalım, ben de işçilerin bütün ikramiyelerini ödeyeyim demiş.  

**

İl başkanı Civelek de Hizmet İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy’a Ali Haydar Bulut’un teklifini iletmiş.

Ersoy, bu öneriyi reddetmiş. .

Belediye başkanı Ali Haydar Bulut’un bu önerisini öğrenen işçiler de Bulut’u eleştirmiş.

Belediye işçileri, seçimden önce sözleşme imzalayan Alemdar’ı eleştiren Bulut’un belediye başkanı iken 2009 yılındaki seçimden önce kendisinin de sözleşme imzaladığını söylüyorlar. 

**

Alemdar döneminde imzalanan sözleşme 3 yıllık.

Yılbaşında sözleşmenin birinci yılı bitiyor.

Yani sözleşmenin bitmesine iki yıl daha var.

Başkan Bulut, sendika başkanı İdris Ersoy ile görüşmüyor, randevu bile vermiyormuş.

Bulut, konuyla ilgili başkan yardımcısı Nurettin Işık’ı görevlendirmiş.

Anlaşılan belediye başkanı Bulut ile sendika başkanı Ersoy, arasındaki gerilim ilerdeki günlerde artacak.

 

AKP Derince’nin ilçe başkanı Tırpan olacak!

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek önceki gün Kandıra, Gebze ve Derince için Ankara’ya götürdüğü ilçe başkan adaylarını açıkladı. Derince ilçe başkanlığı için Mehmet Demirkol, İbrahim Şirin, İlhan Akay, Mustafa Tırpan ve Veysel Kadir Akkuş’un isimleri götürüldü. Aldığım bilgilere göre Derince İlçe Başkanlığı’na belediye meclis üyesi Mustafa Tırpan’ın atanacak. Bakalım bu duyumum doğru çıkacak mı?

 

Çetin Gürol Ankara’da

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu, 16 Ocak Basın Onur Günü etkinlikleri hazırlıklarına kongrenin hemen ardından start verdiler. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Güral ve başkan vekili Levent Altun, önceki gün TBMM’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kocaeli milletvekillerine 2 ay önceden davetiyelerini vermeye başladılar.

 

Akıllı bisikletler Üzülmez’in takibinde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan akıllı bisiklet projesinin Kartepe ayağını yakından takip eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Köseköy Yürüyüş Yolu üzerinde kurulacak istasyondaki montaj çalışmalarını yerinde inceledi.Kent içi ulaşımda çevresel ve sürdürebilir kullanımı teşvik etmek amacı ve bisiklet ile ulaşımın hızla yaygınlaştırılması düşüncesiyle Yahya Kaptan Köseköy Yürüyüş Yolu güzergahında 10 akıllı bisiklet istasyonu Kartepelilere de sunulmuş oldu.

 

Çorbalar erken akıyor

İzmit Belediyesi’nin çorba çeşmeleri erken akmaya başladı. Günde yaklaşık 6 bin kişinin yararlandığı çorba çeşmelerinin daha önceden 07.00 olan açılış saati 06.45’e çekildiği öğrenildi. Belediye yetkilileri, ülkedeki saat ayarlaması ve vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine kentteki çorba çeşmelerinin artık 06.45- 09.00 saatleri arasında faaliyette olacağını söylediler. İlgililer, eskiden mercimek ve ezogelin olan çorba çeşidine de domates çorbasının ilave edildiğini söylediler.

 

AKP’li İdris Alp iyi top oynuyormuş

Çiçeği burnunda AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, önceki gün 3.Lig 2.Grup’ta mücadele eden Gölcükspor’u İhsaniye’de yaptığı idmanına gitti. Alp, teknik direktör Ali Beykoz’a ve futbolculara tatlı ikramında bulunarak başarılar diledi. Alp, idman sonrası Beyzoz ile sohbet ederken, “Ben daha 25 yaşındayım,  bende iyi top oynarım” dedi. Bu konuşmaya karşılık Beykoz da “O zaman yaşa takılmıyorsun seni de kadroya alabiliriz” diyerek espri yaptı.

 

Şener’den eleştiri

Türk Metal Sendikası Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Şener, yaşanan işçi ölümleri hakkında açıklamalarda bulundu. Şener, “Dikkatsizlik ve ihmalkârlık sonucunda böyle kazalar meydana geliyor. Ermenek’te meydana gelen maden kazasında yaşananlar ortada. Yine işçi ölümleri yaşandı. Gerek Soma’daki maden faciası gerek İstanbul’daki asansör kazası gerekse de Ermenek’te yaşanan kazada tek sebep ihmalkârlıktır. Ucuz işçi çalıştırmanın sonucunda böyle kazalar oluyor. Devlet kazaları önlemek adına en kısa zamanda önlem almalıdır” dedi. Şener’e katılıyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR