Nankörlük!...

MAKALEYİ DİNLE

Nankörlük;  “kendine yapılan iyiliğin değerini bilmeyen” kimse, anlamını içeriyor.

Bir başka ifadeyle;  “zayıf ve bencil insanların savunma mekanizması” olarak da açıklanabilir.

Nankör insan örneklerini, hayatın her alanında görebiliriz; ailede, arkadaşlıklarda, iş ilişkilerinde ve en çok da siyaset alanında nankörlük.

“Yolsuzluk Operasyonu” ardından, bu operasyonun Emniyet içine sızmış “Cemaat Adamları” tarafından yapıldığını belirten sayın Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir kırgınlıkla; “Cemaat ne istediyse yaptık!” dedi…

Haksız mı?

“Siyasette yol arkadaşı” olmuşsun, sizin için şarkılar seçilmiş; “Beraber yürüdük biz bu yollarda” diye.

Devlet Organizasyonunda her şeyi “kardeşçe” paylaşmışsın; “Emniyet senin, MİT benim; “YARGI’da fifti fifti!” diye. Bankalar açmışsın, okullar , dershaneler, yurtlar açmışsın. “Türkçe Olimpiyatları” düzenlemiş, birlikte göz yaşı dökmüşsün. Sonra?

Sonra, nankörlük etmişsin!

Ne diyor Yüce Yaradan?

“Eğer şükrederseniz, elbette size nimetlerimi artıracağım. Eğer nankörlük ederseniz, hiç şüphesiz benim gazabım çok şiddetlidir.”    ( İbrahim Suresi 7. Ayet)

Dünya işlerinde de öyle değil mi?

Ortaklardan biri, ötekinden daha güçlü ise, güçsüz olanın “nankörlük” etmesi, başına iş açar! “İnlerine kadar girilir!”

Ama, bu olaylara tanık olan insanların aklına da bazı sorular takılır kalır!

17 Aralık 2013 Yolsuzluk Operasyonunda, kimi “Bakan Çocuklarının” lüks rezidanslarında kasalar ve ayakkabı kutuları dolusu dolarlar, eurolar, TL’ler bulunmuştu!

“Paralel yapı koydurdu” dedi kimileri! Kimileri de “Cemaatçi polisler koydu” dedi! Ama operasyonu yapan polisler, polis müdürleri, savcılar,hakimler görevden alındılar, işin üstü örtüldü, “sanıklar” ak landılar! Ve, bulunduğu-cemaat ya da polisin koyduğu iddia edilen paraları İranlı Zarraf bavullarla toplayıverdi! 

Kimse sormadı galiba; “Neden Zarraf aldı?” diye!

Aradan zaman geçti, Kabine’nin en görmüş geçirmiş, bu iktidar için saçını süpürge etmiş, hatta “Hayali SUİKAST” mağduru olmuş, her fırsatta “iki gözüm iki çeşme” diye haykırıp gönüller fethetmiş “emektar ve çilekeş” Bülent Arınç, “olmayan Kürt sorunu” konusunda, içinde bulunduğu Hükümet’i savunurken, velinimeti ile ters düşmüş!

Şimdi, “nankörlük” değil mi bu?

Tabi, “Arslan Yürekli Gökçek” efendisi adına haykırdı; “İstifa et Arınç” diye!

Al sana bir “nankörlük” örneği daha!

Sayın Gökçek, son 12 yıldır yan yana oturup kalktığın, başın sıkıştıkça “abi şu işimi hallet” dediğin, senin borçlarını silen bir duayen siyasetçiye, hem de siyasi ömrünün son günlerinde bu yapılır mı?

Peki, Hükümet’in 2 numarası olarak, gelmiş geçmiş, olup bitmiş her şeyi yakinen bilen Bülent Arınç, altında kalır mı?

“Sen değil misin, Cemaate Ankara’yı parselleyen” demez mi!

Daha nice örnekler verilebilir ama sözün kısası; Nankörlük kötü şeydir!”

Körün bile gözlerini açabilir!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR