Derince imtiyazlı mı yönetiliyor?

MAKALEYİ DİNLE

Saadet Partisi Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, haftada bir basın açıklaması yapıp, Derince’deki sorunlardan bahsederken, Derince Belediyesi’ni de eleştiriyor.

Kayın’ı açıklamasını birlikte okuyalım;  “SP Derince olarak ilçemizdeki olumsuzlukları ve siyasi yanlışları dile getirmemiz kamu vicdanında karşılık bulmaya devam ediyor. Sağduyulu muhalefet anlayışımıza güvenen Derinceli vatandaşlarımızdan, değindiğimiz konularla ilgili teşekkür ve yeni şikayetler almaktayız. Derince ve Derincelinin hakkını savunmak adına gözümüzü budaktan esirgemeyeceğiz.

**

12 yıllık AKP iktidarının belediyecilik anlayışı Lordlar Kamarası ve Avam Kamarası şeklinde kendini göstermiştir.

Derince’de 3 dönemdir belediye hizmetlerinde Ak Partililere imtiyazlı davranılmıştır. AKP ilçe yöneticilerinin Derince Belediyesi ile fatura ilişkileri incelenmelidir.

Satın almaların kent esnafına adil dağılımı söz konusu değildir.

Derince geçit üzerindeki İstiklal Caddesi yan yol endüstriyel ticarete kapatılmıştı. Caddedeki kömürcüler, hurdacılar kaldırıldı.

Caddeye bankalar ve çeşitli mağazalar geldi.

Ancak İstiklal Caddesi yanyol üzerinde halen endüstriyel ticaret kapsamında bazı firmalara imtiyazlı davranılarak ruhsatları iptal edilmemiştir.

**

Mal indirme bindirme için caddeye gün içinde TIR’lar yanaşmakta ve Derince trafiği saatlerce felç olmaktadır.

Birkaç firmaya imtiyazlı davranmak adına Derincelilere bu trafik çilesi reva görülmektedir.

Bu firmaların Derince’nin AKP’li belediye başkanı Ali Haydar Bulut ile ahbaplıkları ve AKP Derince yönetimi ile ilişkileri bilinmektedir.

Adı adalet olan bir partinin imtiyazlı, kayırmacı yaklaşımlarla kenti yönetmesi doğru değildir.

**

Alınan bir karar tüm vatandaşlara ve firmalara eşit uygulanmalıdır.

Saadet Partisi Derince Teşkilatı olarak Ak Partili belediye yöneticilerinin bu konuyu derhal düzeltmelerini, Derince’ye hizmet yerine külfet getirmekten vaz geçmelerini takip edeceğiz.”

**

Kayın’ın açıklaması böyle…

Konuyla ilgili başkan bulut, belediyenin diğer yetkilileri veya AKP Derince İlçe teşkilatından cevap gelirse bunu yayınlarım.

**

SP’li Kayın, ilçedeki TIR’lardan bahsetti.

Gün içinde TIR’ların mal indirip, indirmediği konusunda yeterli bilgiye sahip değilim. Ama belediye başkanı Ali Haydar Bulut’un TIR’larla ilgili güzel bir çalışması var.

O da artık TIR’lar akşamları ilçenin boş arazilerine park edemiyorlar.

**

Başkan Bulut, ilçedeki arsa sahiplerine tebligat gönderip, arsalarının etrafını çevirmelerini, çevirmeyenlere ceza kesileceğini bildirmiş.

Arsa sahipleri de arsalarını çevirmiş.

Durum böyle olunca, TIR’lar, mecburen TIR parkına gitmek zorunda bırakılmış.

Arazi sahiplerinin arazilerini çevirdiğine 60 Evler’de rastladım.

**

Bölge sakinleri Başkan Bulut’un bu uygulamasından çok memnun.

TIR sahipleri de bu durumdan rahatsız.

Amaç halka hizmet ise Başkan Bulut’u bu hizmetinden dolayı kutluyorum.

 

Ford’dan sanata katkı

Üçüncü sezonunu yaşayacak olan Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Grubu, bu yıl iki önemli Türk yazarın iki önemli oyununu sahneliyor. Güngör Dilmen'in "Deli Dumrul" adlı oyunu, gerçek sevginin değerini anlatırken, Haldun Taner'in "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" adlı oyunu ise biri dürüst diğeri üçkağıtçı iki arkadaşın maceralarını seyirciyle buluşacak. 27 Ekim 2014 Pazartesi akşamı saat 20:00'de gerçekleşecek oyuna tüm sanatseverler davet edildi.  Bilgi ve rezervasyon için iletişim numaramız: 0 (262) 435 67 00-116.

 

Başkan İdris Ersoy Müftü’yü unutmadı

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, sendikanın Kocaeli Koordinatörü Adnan Uysal ile birlikte “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nu ziyaret ettiler. Ersoy “Din Görevlileri, sadece bir kuşağın değil, çocukların, gençlerin, yaşlıların, kısaca herkesin moral ve ümit kaynağıdır” dedi.

 

Ellibeş’e teşekkür

Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı ve Merkez Vaizi Adnan Yıldız, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür edip çiçek takdim ettiler.

 

Muhtar Zaim’den tekerlekli sandalye

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim zor durumda olan bir engelli vatandaşı tekerlekli sandalye sahibi yaptı. Gölcük Engelliler Derneği kurucu başkanı Emine Cebeci’nin vasıtasıyla alınan tekerlekli sandalye engelli vatandaşımızı sevindirdi.  

 

Başkan kayıt yaptırdı

25 Ekim Cumartesi günü ikincisini düzenlenecek olan Cumhuriyet Koşusu için başvuru standı açıldı. Açılan stantta Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte vatandaşlar yarışa katılmak için başvuru yaptı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR