TBMM’den Nevzat Doğan’a kınama!

MAKALEYİ DİNLE

Alikahya’da bulunan TBMM İlköğretim Okulu’nda dün sabah 23 Nisan etkinlikleri vardı.
Başta anaokulu öğrencileri olmak üzere bütün öğrenciler bayramı neşe içinde kutlamış…
Kutlamalar sırasında İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, beraberindekilerle birlikte okulun 100 metre yukarısındaki alışveriş merkezine gitmiş…
Dün beni arayan bir veli, Başkan Doğan’ın bu davranışından dolayı çok üzülmüş.
Öğrenci velileri, “Nevzat Doğan 5 dakikada olsa törene katılabilir, hem okul idaresini, hem öğretmenleri, hem velileri, hem öğrencileri onurlandırabilirdi.
Öğrenci velileri olarak bu davranışından dolayı Başkan Nevzat Doğan’ı kınıyoruz” dediler…
Başkan Doğan, en kısa zamanda okulu ziyaret edip velilerin gönlünü alırsa iyi olur…
Benden söylemesi…


Küpçü’ye göre ulusal egemenliğimizi yitirdik!

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi’nin çiçeği burnunda başkanı Mustafa Küpçü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.
Küpçü, açıklamasında siyasileri de göreve çağırdı.
Küpçü’nün açıklaması şöyle;
23 Nisan, yalnızca “Çocuk Bayramı” değil, öncelikle “Ulusal Egemenlik” bayramıdır.
Kimileri, bu gerçeğin üstünü örtmeye çalışsa da, ülkemizin bugünkü koşullarında “Ulusal Egemenlik” kavramının içi boştur!
-Ulusal Egemenliği “halk adına” kullanan Meclis, “liderler sultası” altındadır.
-Halkın vekilleri “boş kağıtlara, boş kararnamelere imza” atarak “ulusal irade” ile dalga geçmektedirler!
-Meclis, “halk adına denetim” yetkisini fiilen kullanamamaktadır!
Son yıllarda hiçbir Araştırma ya da Gensoru önergesi uygulamaya alınmamıştır!
-Ülkemiz ekonomisi, çok uluslu tekellerin güdümü altındadır!
Borsamız, bankalarımız, sigorta şirketlerimiz ve “önemli ve stratejik” tesislerimiz yabancıların kontrolü altındadır!
-Enerjide, teknolojide ve tarımda bile dışa bağımlıyız.
-Yabancıların nasihatleriyle “Dış Politika” uyguluyor, AB, ABD, NATO ne derse uyguluyoruz!
**
İşte, bu koşullar altında “Ulusal Egemenlik” onurundan yoksunuz!
Çocukları göstermelik olarak birkaç dakikalığına koltuklara oturtup; “Şimdi yetki sende, ister asar ister kesersin!” diyerek, demokrasiyi tersinden anlayan ve anlatanlarla da ne “Çocuk Bayramı” kutlanır ne de çocuklarımızın sorunları çözülebilir.
Ve nihayet; “Mustafa Kemal ATATÜRK’ü yok sayarak” bu ulusal bayram kutlanamaz!
Bu nedenlerle; tüm yurttaşlarımızı uyanık olmaya, “ulusal egemenlik ve ulusal onurumuzu” tekrar kazanabilmek için siyasetçilerimizi uyarmaya çağırıyoruz…
**
Küpçü’nün açıklaması böyle…
Sanırım benim gibi birçoğunuz bu açıklamanın altına imzanızı atarsınız…

CHP’li Kuşkan’dan Örengül’e gönderme!


Hatırlanacağı gibi önceki gün CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Haymanalı, Yıldız Konutları ihalesi ile ilgili açıklama yapmış, 14 milyon liranın hesabını sormuştu…
Aldığımız bilgilere göre basın toplantısını davet edilmeyen Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fahri Örengül alınmış..
Bunu nereden mi anladık?
Kuşkan’ın açıklamasından…
Kuşkan, CHP Derince Belediyesi Meclis Üyesi Serpil Ceylan’ın açıklamalarından önce bir konuşma yapmış. Kuşkan üstü kapalı Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fahri Örengül’e gönderme yaparak, açıklamaları özellikle konuları araştıran meclis üyelerinin yaptığını belirtti.
**
Kuşkan; “Bizler basın açıklamalarında kimseyi özel olarak seçmiyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarımız araştırmalarını yapıyorlar ve biz de emek harcayan çaba gösteren meclis arkadaşlarımızla basın açıklamalarımızı gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz gün Ali Haymanalı arkadaşımız açıklama yaptı. Bugün de Serpil Ceylan arkadaşımız basın açıklaması yapıyor. Biz onların yanında olup, onlara destek veriyoruz.”dedi.

CHP’de vekillere Anadolu talimatı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PM toplantısında milletvekillerine Anadolu’yu gezme görevi verdi. “Sokakta insanlarla buluşun” diyen Kılıçdaroğlu’nun , “Meclis’te 40-50 arkadaşımız kalsa yeter. Diğer milletvekili ve PM üyesi arkadaşların sokakta olmasını istiyorum. Anadolu’ya gitmeleri ve halkla sürekli temasta olmasını istiyorum. Milletvekili arkadaşlar kendi illeri dışında diğer illere de daha önce yaptığımız il dağılımına göre sorumlu oldukları illere de giderek temaslarda bulunmalı. STK’larla görüşüp, kahvehaneler ziyaret edilmeli” dediği öğrenildi.


AGD’den Çalkavur’a ziyaret


Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli İl Başkanı Ahmet Özen ve Halkla İlişkiler Komisyon Başkanı Harun Beyaz önceki gün İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur’u ziyaret ederek polis haftasını kutladı. Özen, Kocaeli genelinde bulunan gençlerin sıkıntıları ile ilgili kırk konu belirlediklerini, bu kırk konuya göre peygamberimizin 40 hadisini seçtiklerini, bunları kitaplaştırarak 150 bin öğrenciye ulaştırdıklarını, bu hadisleri ezberleyen 40 genci umre götüreceklerini söyledi. Çalkavur, bu projeden dolayı AGD’yi kutladı.


Güvenlikçiye ödül!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Marina’da boğulmak üzere olan üniversite öğrencisini kurtaran kahraman güvenlik görevlisi Erdoğan Salman’ı tebrik ederek ödüllendirdib Öte yandan ailesiyle birlikte Kocaeli dışından gelen ve ilimizde okumaya başlayan, kredi kartı borcu nedeniyle intihar etmeye kalkan gencin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ayrıca söz konusu gencin kredi kartı borcunun Başkan Karaosmanoğlu tarafından şahsen kapatıldığı da ifade edildi.Üçyol’a kazma vuruldu

İzmit Belediyesi tarafından Bekirpaşa Üçyol mevkiinde çevre düzenleme çalışmaları için ilk kazma vuruldu. Mehmet Ali Paşa, 28 Haziran ve Bekirdere Mahallelerini yakından ilgilendiren Üçyol’daki çevre düzenleme çalışmaları 4500 metrekarelik bir alanda yapılacak. Proje kapsamında Turan Güneş Caddesi, Zincirlikuyu Caddesi ve Şefkat Sokak’ta kaldırımlar granit ile kaplanacak. Üçyol Kavşak ve Meydan Düzenlemesi ile yoğun yaya kullanımını rahatlatmak için kaldırımlar genişletilecek, dükkan tabelaları düzenli hale getirilecek. Bölgedeki taksi durağının yer aldığı Şevkat Sokak tamamen yayalaştırılacak. Atatürk anıtının bulunduğu alanda da önemli çevre düzenleme çalışması yapılacak. Bölgedeki elektrik hatlarının da yer altına alınacağı çalışmaların 7 ay içinde tamamlanacağı ve 1 milyon 581 bin liraya mal olacağı kaydedildi.
Körfez’de tabela kirliliğine son!
Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içinde yer alan reklam tabelaları ve duyuru levhalarını yerlerinden kaldırdı. Körfez’in cadde, sokak ve bulvarlarının yanı sıra karayolları üzerinde yapılan çalışmalarda; trafikte görüş açısını ve yayaların geliş geçişlerini engelleyen yön ve reklam amaçlı olarak konulmuş tüm tabelalardan arındırılıyor. Zabıta müdürü Cumali Gündoğdu, daha güzel bir kent için çevre denetimlerinin aratarak devam edeceğini belirtti.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Atların insanlardan 18 tane fazla kemiği olduğunu# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR