Bakü’de iş adamları toplantısı

MAKALEYİ DİNLE

28 Ekim’de Bakü’de üç gün sürecek iş adamları toplantısı yapılacak. Başta Türkiye olmak üzere yurt dışından da çeşitli ülkelerde ikamet eden Azerbaycan kökenli iş adamlarının tanışması, kaynaşması ve iş birliği yapması amacı ile toplantı düzenleniyor.

Gidiş ve geliş masrafları katılımcılar tarafından karşılanacak. Bakü’de yemek ve konaklama gibi masraflar Diaspora Bakanlığı tarafından karşılanacak. Çeşitli mesleklerde faaliyet gösteren iş adamlarının önerileri sonucunda daha sonra tekrarı yapılacak toplantılar için yeni yol haritası da şekillenecektir.

Toplantıda Azerbaycan’da hali hazırda faaliyet gösteren iş adamlarının önerileri, tecrübeleri de dikkate alınacaktır.

Birkaç gün içinde kimlerin davet edileceğine dair listeler belirlenmiş olacaktır.

Bu toplantının iki ülke arasındaki ilişkilerin artması yönünden faydalı olacağına inanıyor ve diliyoruz. Başarı dileklerimizle hayırlı uğurlu olsun.

 

Trafik İstanbul’u aratmıyor

İzmit’te özellikle bu yıl trafik oldukça can sıkıyor. Sürücülerin trafik kurallarına uymaması nedeni ile trafik keşmekeşi yaşıyoruz.

Bu karmaşada araba çokluğu öne sürülebilir. Yolların yetersizliği öne sürülebilir. Azda olsa bunlar geçerli nedenlerdir.

Ama sürücülerin aceleciliği bazılarının kendine göre uyanık davranmaları, normal trafik akışını kilitlemektedir.

Yan yoldan gelen bir aracın önünüzü tıkaması işin içinden çıkılmasını aşırı zora sokuyor.

Araç sürücülerinin her bir hatası da trafik karmaşasına sebep oluyor. Bir çok sürücü kırmızı görmüş boğa gibi her an patlamaya hazır bomba gibidir. El kol işaretleri, bağırmalar, hakaretler hatta küfürler olağan hale geldi. İnsan sormadan edemiyor. Bize ne oldu böyle?

Bu hak,  hukuk bilmez bencil davranışlar yüzünden araçlar her an koçlar gibi çarpışmaktadır.

Maddi kayıplar arasında nice canlar bu yüzden hayatını kaybediyor. Maalesef bu bakımdan hiçbir acıdan ders çıkartmıyoruz.

Ülkemizin çözüm bekleyen sorunlarının başında trafik sorunu geliyor. Bunun çaresi de eğitimdir. Çocuklarımız küçük yaştan itibaren eğitilmelidir. Bu alanda geç kalmadan eğitime ağırlık verilmelidir.

 

Hollanda- İlhan Aşkın

Türkiye’ye ve Türk Dünyasına yıllardır yürütülen karalama kampanyası dur durak bilmeden olanca hızı ile devam ediyor. Bunun için dışarı ile büyük mücadele vermek gerekiyor.

Bir de buna ilaveten içerideki enteresan tiplerle ve hainlerle mücadele etmek gerekiyor.

Dış ve iç adeta koro halinde aynı söylemle işbirliği içindeler. Bunlar yalan haber çıkarıp yaymasını iyi biliyorlar. Kendilerinin inanmadığı yalanlarına başkalarını inandırmak için her yolu denemektedirler. Bunların arkalarında güçlü para destekleri var.

Yalanlarına karşı tarihi gerçekleri belgelerle ileriye sürdüğünüz zaman hemen tehdit, şantaj ve korkutmak, susturmak için mahkeme başta olmak üzere her türlü yola başvuruyorlar.

Federasyon Genel Başkanlığım sırasında birçok benzer olayları yaşadık ve gördük. Kurttan ve kuştan korkan darı ekmez. Isırmak isteyen yaratık dişini göstermez diyoruz.

Bugünlerde Hollanda’da yaşayan diaspora adamı İlhan Aşkın üzerinde benzer olaylar yaşanıyor.

İlhan Aşkın beyi Ermeni Diasporası tehdit ve şantajlarından sonra mahkemeye vermişler. Amaç korkutmak ve susturmak.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu olarak bütün gücümüzle İlhan Aşkın’ın yanındayız ve yanında olacağız.

Yolun açık olsun İlhan Aşkın.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

V.K. - İlhan Aşkın sizi severim gardaşlarımız. Yalnız değilsiniz.

Yanıtla . 0Beğen 30 Eylül 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR