Göbeği eritmek için bunları yiyin!

MAKALEYİ DİNLE

Özellikle yaz gelince hem kadınların hem de erkeklerin en büyük şikâyeti fazla kilolarıdır. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız yediklerinize de dikkat etmeniz gerekir.

İşte bu bölgede sorunu olanlara öneriler.

**

AY ÇEKİRDEĞİ

Ay çekirdeğini dilediğiniz her yemeğe katabilirsiniz. Tekli doymamış yağ içeren ay çekirdeği göbeğinizdeki yağlardan kurtulmanız için size yardımcı olacaktır.

 

ARMUT

Taze armut kalori açısından çok düşük bir meyvedir. Lif deposu olan armut açlık hissini giderir ve içerisindeki antioksidanlar sayesinde göbek bölgesindeki yağ depolanmasını engeller.

 

SİYAH FASULYE

Protein ve lif deposu olan siyah fasulye yağın depolanmasına karşı etkilidir ve açlık hissini azaltır.

 

ASPİR YAĞI

Aspit yağı aynı elma sirkesinde olduğu gibi salatalara eklenerek tüketilebilir ve yağ yakımını hızlandırır. İçeriğindeki asitler metabolizmayı hızlandırır.

 

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi yağ depolanmasına karşı etkilidir ve yağ yakımını hızlandırır. Salatalara ve balığa elma sirkesi eklemesi unutmayın.

 

SOĞUK PATATES

Patates soğukken daha fazla lif içerir. Bu lifler açlık hissine karşı etkili olan hormonların üretilmesinde etkilidir. Ayrıca soğuk patatesteki nişasta,  lif, vitamin ve mineraller yağ yakımını hızlandırır.

 

İzmit’te sokak köpekleri

Sokak hayvanlarıyla yaşanan sorunların sadece onları toplama ile çözülemeyeceğini ve doğada tüm canlıların yaşam haklarının olduğunu dile getiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan vatandaşların da bu konuda hassasiyet göstermelerini, sahipsiz hayvanların sahiplenilmesi ile soruna büyük ölçüde çözüm bulunabileceğini söyledi. Doğan, sahipsiz bir sokak hayvanı sahiplenerek yaşanan bu sorunun çözümü için önemli bir adım attı. Sahipsiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Bakım Evinden sahiplendirilen köpek, aşı karnesiyle beraber Başkan Doğan’ın kızlarına teslim edildi.

 

MHP Gölcük’te üç hilalli pasta

MHP’nin geçtiğimiz hafta yapılan kongresinde Hüseyin Çıldır başkan seçilmişti. Çıldır önceki gün ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı. Toplantı öncesinde kendisine güzel bir jest yapıldı. MHP’liler ilçe yönetiminde yer alan Selahattin Boz’un getirdiği üç hilal resimli pastayı afiyetle yediler.

 

Üzülmez’den hastalara moral

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Maşukiye’de tedavilerini evlerinde sürdüren Tacettin Akyol ve Vedat Tekin’i ziyaret ederek moral verdi. Üzülmez’e meclis üyesi Orhan Akyüz, Muhtarlar Masası Koordinatörü Şemistan Subaşı, Maşukiye Mahalle Muhtarı Mete Karakuş da eşlik etti. Şu bir gerçek ki; AKP’li belediyeler, bu işi iyi yapıyor.

 

Şimdiki gençler kitapları sevmiyor

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Gebze Şubesi Müdürü Mehmet Şensoy eskiden gençlerin daha çok kitap okuduğunu söylerken yeni kuşağın özellikle internet ve sosyal medya sayesinden okumaktan uzaklaştığını bu durumun kendisini üzdüğünü söyledi. Şensoy, “Kendi malımıza sahip çıkmıyoruz, eski gençlikle şimdiki arasında büyük fark var. Bunda hepimizin payı var. Gidişattan umutlu olduğumu söyleyemem ışık görmüyorum. Ama umarım gençler kültür mirasımıza sahip çıkar. Gençlerimize büyük görevler düşüyor” şeklinde konuştu

 

Öğrenmenin yaşı yok!

Değirmendere’de hizmetlerini başarıyla devam ettiren Mega Akademi Eğitim ve Öğretim Kurumu’nda ilginç bir durum var. Mega Akademi’nin ana-oğul kursiyerleri olan Banu Özbal ve oğlu Efe Özbal birlikte İngilizce kursuna devam ediyorlar. Ana-oğul kursiyerler, diğer öğrencilerin de ilgi adağı oluyor.

 

Kartepe’de 55 çınar dikildi

Kartepe Belediyesi ilçedeki yeşil dokuyu korumak ve güzelleştirmek adına ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler çevre düzenlemelerine katkı vermek adına Sarımeşe Mahallesi’nde bulunan Hergeleci İbrahim Er Meydanı’nda 55 çınar ağacı dikimi gerçekleştirdi. Çınarları diken belediyeyi kutluyor, daha fazla ağaç dikmek için kampanya başlatmalarını istiyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYÜKLENİYOR